Rezultatele și marcatorii etapei a 29-a – Liga 3

Publicat: 11 May. 2010, 19:30 Actualizat: 11 May. 2010, 21:07 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a 29-a – Liga 3

Astăzi, de la ora 18:00, vor avea loc meciurile celor șase serii
ale etapei a XXIX a Ligii a III-a. O singură partidă nu va avea loc
astăzi, Primavera Craiova – Minerul Mătăsari fiind programată
pentru data de 18 mai, ora 18:00.

Liga2.ro vă ține
la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și
clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

Seria
I

Politehnica II Iași – Petrotub Roman 2-5
P. Tincu (22),
Al. Buhuși (54) / V. Popa (35 pen.), Fl. Alexandrescu (40),
Pătrașcu (41), Chitoșcă (77, 90+3)
Aerostar – Poli Galați 2-1
Banu (3, 70 –
pen.) / Radu (20)
Pașcani – Vaslui II 1-0
Ed. Sandu
(88)
Rapid Sv. – Willy 4-1
Negru (3),
Bosancu (44), Romaniuc (89), Azaharioaiei (90) / Ursu
(21)
Oțelul II – Pambac 2-0
Nicolic (69),
Hristian (73)
Panciu – Târgu Neamț 1-0
Cioran
(16)
Brăila – Focșani 2-1
N’Digwe (25),
Bosoi (90) / Toma (46)
Ceahlăul II Piatra Neamț – CS Gura Humorului 3-0
Gura Humorului
s-a retras și pierde meciurile rămase cu
3-0
Dunărea II Galați stă.

Seria
II

Merei – CS Domnești 4-1
Ghițulescu (48 –
pen.), Plăiașu (55), Ciorcău (58), Tofan (68) / L. Nicolae
(73)
Medgidia – Viscofil 3-3
Husein (20 –
pen.), Ferenczi (55), Nicu (59) / M. Sandu (35), A. Tudose (85), A.
Sandu (88)
Berceni – Însurăței 5-0
Fâșie (38), Crețu
(50, 55), Mălău (65), Amet (75)
Callatis – Tunari 5-0
Bucur (15), Bolat
(20), D. Ene (25), D. Florea (65, 75)
Berca – Chirnogi 4-0
V. Popa (25),
Lungoci (38, 52, 67)
Călărași – Viitorul C-ța 1-4
Al. Bălan (63) /
Banoti (35), Hertu (48), A. Chițu (58), Cârstocea
(78)
CS Eforie – Ianca 3-0
Chehaia (12),
Potașca (65), M. Niță (69)
Farul II Constanța – Oil Terminal Constanța 3-0
Utchim Găești – Unirea Slobozia 0-3
Oil
și Utchim s-au retras în retur și
pierd meciurile rămase cu 3-0

Seria III

CSM Târgoviște – Conpet Ploiești 0-3
Ivan (20), C.
Ilie (43), Iacob (75)
Petrolistul Kaproni Boldești – Rapid II București 1-2
Puchea (66) / C.
Păun (64), Dobroiu (90)
Argeșul Mihăilești – Inter Clinceni 1-1
Amariei (90+2) /
Dedu (57)
Comprest GIM București – CS Buftea 0-1
G. Stoica
(73)
Unirea Tărlungeni – Petrolul Videle 3-0
Cercel (38 –
pen.), Tatarciuc (76), Airinei (90)
Juventus București – Petrolul Teleajen 3-0
Victoria Adunații Copăceni – Viitorul Toporu 0-3
AFC Filipeștii de Pădure – Electrosid Titu 0-3
Chimia Brazi – CF Predeal 3-0
Ad. Copăceni, Predeal, Filipeștii de Pădure
și
Teleajen pierd meciurile rămase cu 3-0

Seria
IV

FCM Alexandria – FC Argeș II 0-0
Progresul Corabia – Prometeu Craiova 1-1
Rupa (32 pen.) /
M. Ghiță (7)
CS Albota – Oltchim Rm. Vâlcea 3-0
Gălan (55), Mihai
Ion (65), Marin Ion (77)
Triumf Bârca – Alro Slatina 0-0
Ralbex Turcinești – FCM Târgoviște 1-2
Chiriac (69) /
Cornel Dinu (20), Negoescu (58)
Minerul Motru – FC Caracal 1-1
Chirciu 67 /
Șerban 46
Primavera Craiova – Minerul Mătăsari
, amânat pentru data de 18 mai, ora
18:00

CS Vișina Nouă – Juventus Bascov 0-3
Armata Craiova – Ghecon Lăpușata 0-3
Bascov
și Armata Craiova s-au retras și
pierd meciurile rămase cu 3-0

Seria
V

Giarmata – M. Reșița 4-1
Oneț (2), V.
Miculescu (3), Leucă (38, 85) / Gurici (42)
Becicherecu – FC Școlar 4-1
C. Zurbagiu (22),
Bâldea (50, 65), M. Panduru (76) / C. Suru (82)
Ineu – Timișoara II 1-2
Al. Leucuța (90 –
pen.) / Chiacu (30), Al. Popovici (70)
ACU Arad – Recaș 0-2
Enciu (18),
Situwe (72)
Jiul R. – Sân. Mare 3-2
Șoșoi (15), Fl.
Apostol (30), Fotescu (50) / Tulcan (70), Dragodan
(77)
Sebiș – Gloria Arad 2-1
Leucuță (24),
Huțanu (50) / Fl. Gâlcă (74)
Marmosim Simeria – Retezatul Hațeg 3-0
Retezatul
s-a retras și pierde meciurile rămase cu
3-0
Minerul Mehedinți și Pandurii II Târgu
Jiu
stau.

Seria
VI

FC Seso Câmpia Turzii – Avântul Reghin 2-1
Fertea (28),
Moțet (56) / C. Vereș (33)
CS Zlatna – Voința Livezile 2-2
A. Câmpean (20),
Ciofu (36) / S. Rus (60), Apostolache (70)
CS Marmația – Voința Sibiu 0-2
Neguț (51), M.
Tecoanță (72)
FC Cisnădie – AFC Odorheiu Secuiesc 3-2
Tarcea (10), M.
Ilie (15), Lăcoviște (76) / Șimon (1), Lazăr (54)
FC Zalău – Sănătatea Cluj 1-0
G. Gorga
(28)
Gaz Metan II Mediaș – Unirea Dej 1-0
Gașpar (56)

Gloria II Bistrița – Bihorul Beiuș 0-1
Hihyed
(70)
CSM Sebeș – Unirea Ungheni 0-1
Dicher
(38)
Luceafărul Oradea – Turul Micula 3-0
Micula
s-a retras și pierde meciurile rămase cu 3-0

Publicat: 11 May. 2010, 19:30 Actualizat: 11 May. 2010, 21:07 Rezultate
Pe aceeași temă