Rezultatele și marcatorii etapei a 22-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 03 May. 2015, 02:26 Actualizat: 04 May. 2015, 16:26 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a 22-a

Meciurile etapei a 22-a a Ligii 3 încep de astăzi cu o oră mai târziu, de la 18:00, datorită trecerii în luna mai. O primă parte dintre ele se vor dispută vineri, restul, 11 la număr urmând a se desfășura sâmbătă, de la aceeași oră.

Cea de-a 22 etapă vine și cu o veste rea. CS Podari a decis să se retragă din campionat, astfel că Seria a III-a rămâne cu o echipă mai puțin. Abandonul produce și mai multe modificări în acea serie. Rezultatele înregistrate de gruparea doljeană în acest retur vor fi anulate și se vor da victorii la „masa verde” pentru adversari, în timp ce restul jocurilor rămase de disputat vor fi câștigate și ele cu 3-0. Aceste modificări au dus și la schimbări de locuri în clasament, CS Afumați fiind cea mai avantajată de această retragere, deoarece s-a apropiat la două puncte de liderul Chindia Târgoviște.

Altfel, din acest weekend vor sta câte șase echipe, iar celor care le-a venit rândul acum sunt Știința Miroslava și AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (ambele din S1), CS Tunari (S2), Sporting Roșiori (S3), Știința Turceni și Pandurii II Târgu Jiu (ambele din S4). CS Tunari, Sporting Roșiori și Știința Turceni vor câștiga totuși la „masa verde”, deoarece Oțelul s-a retras în iarnă, CS Podari în timpul returului, iar Minerul Mehedinți a fost exclusă pentru că nu s-a prezentat la două jocuri.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I

Bucovina Rădăuți – Sporting Liești    4-1
Zaremba (15, 41), C. Ciurlă (20), Hrimiuc (90+2) / R. Stoica (5)
Ceahlăul II Piatra Neamț – Aerostar Bacău    0-1
Cr. Matei (20)
CSM Pașcani – Cetatea Târgu Neamț   1-3
Berbecie (58) / Bucătaru (30), R. Olariu (45), Mariș (90)
SCM Petrotub Roman – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe   2-3
M. Popa (40), Furtună (80) / Stângă (43 – pen.), I. Coman (60), Sz. Kiss (72)
Bucovina Pojorâta – FC Zagon       5-1
Paul Colța (16, 47), Buhăceanu (40, 58), S. Rus (71) / Știrbu (86 – pen.)
Știința Miroslava și AFK Csikszereda Miercurea Ciuc stau.

VEZI clasamentul Seriei a I-a

SERIA II

Dinamo II București – Juventus București   2-4
R. Moldoveanu (15), L. Fulga (88) / Arnăutu (30, 62), L. Nicolae (67), Fl. Cazan (89)
Voința Snagov – Gloria Popești Leordeni  2-3
D. Matei (65), D. Florea (86 – pen.) / Bălțoi (2, 44), Stănici (80)
Înainte Modelu – Metalosport Galați  2-1
Mitrea (10), Stavilă (67) / Moise (48)
CS Tunari – Oțelul II Galați    3-0
Oțelul II s-a retras în această iarnă și pierde meciurile returului la „masa verde”.
AFC Dunărea 2005 Călărași – Callatis 2012 Mangalia  10-1
A. Luca (23), G. Butoi (26, 42), Alin Lădaru (29), Kanda (40), Val. Alexandru (47, 85), M. Ștefan (70 – pen.), Cr. Zaharia (76), M. Tudor (88) / R. Mihalache (35 – pen.)
Viitorul Axintele – Metaloglobus București   1-0
V. Negru (73)
Viitorul Domnești – Delta Dobrogea Tulcea  1-2
M. Olaru (62) / Cl. Dragu (38), Gâță (79)

VEZI clasamentul Seriei a II-a

SERIA III

Inter Clinceni – CN Dinicu Golescu Câmpulung    3-0
Al. Andrei (47), Cr. Fodor (56), L. Brânceanu (90+2)
SCM Argeș Pitești – Atletic Bradu     1-3
Voinescu (88) / Cip. Tănasă (23, 29, 89)
AFC Astra II – ACS Urban Titu    0-1
Ivașcu (34 – pen.)
CS Ștefănești – Chindia Târgoviște   2-4
V. Mihai (17, 29) / D. Popa (15, 49), Cherchez (51), Aug. Voinea (79)
Sporting Roșiori – CS Podari   3-0
CS Podari s-a retras din campionat și pierde meciurile returului la „masa verde”.
CS Vișina Nouă – FCM Târgoviște    1-0
Aria (36)
Concordia II Chiajna – CS Afumați    0-2
Șt. Vasile (5), A. Voican (23)

VEZI clasamentul Seriei a III-a

SERIA IV

ACSVM Craiova – Vulturii Lugoj  1-4
Istudor (34) / Stoichescu (5, 73), Loga (48), Magdaș (58)
ACSO Filiași – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic   0-1
Z. Radu (75)
Millenium Giarmata – CS Ineu   1-0
Bârză (45)
Minerul Mehedinți – Știința Turceni     0-3
Mehedințenii nu s-au prezentat la primele două etape din retur și vor fi excluși din campionat.
Național Sebiș – FC Hunedoara        2-0
I. Radu (58), Lazea (80)
UTA Bătrâna Doamnă – Minerul Motru      5-3
Sz. Szekely (15, 22, 47 – pen.), Ad. Voicu (55), Burlă (90+2) / Trifu (24 – pen.), Iclănzan (36, 65)
Pandurii II Târgu Jiu stă.

VEZI clasamentul Seriei a IV-a

SERIA V

Sănătatea Cluj – FC Zalău     2-0
Al. Gașpar (15), Ad. Lupu (48 – pen.)
FCM Avântul Reghin – Metalurgistul Cugir       1-2
V. Stoica (22) / Tăban (6), Șt. Radu (26)
Unirea Dej – CS Oșorhei   1-2
A. Moldovan (85) / Pintea (25), Ov. Popa (70)
CSC Sânmartin – CS Iernut    0-2
M. Pastor (43), Șt. Popa (47)
FC Gloria Progresul – FCM Baia Mare      1-0
Sighiartău (65)
CSM Sighetu Marmației – FC Arieșul 1907 Turda      4-0
Novoselenszki (7), A. Pușcaș (35), Ad. Murar (), P. Păcurar ()
Industria Galda – Unirea Jucu       4-1
D. Lupșan (42), P. Medrea (53), Haiduc (65), Bodea (70) / Necreală (47 – autog.)

VEZI clasamentul Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 03 May. 2015, 02:26 Actualizat: 04 May. 2015, 16:26 Rezultate
Pe aceeași temă