Rezultatele și marcatorii etapei a 16-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 22 Mar. 2013, 15:00 Actualizat: 24 Mar. 2013, 13:50 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a 16-a

Liga a III-a își dispută astăzi etapa a XVI-a. Meciurile rundei sunt programate să se joace de la ora 15:00. Fortuna Brazi – FCM Târgoviște se va juca de la ora 18:00. Alte cinci partide urmează să se dispute mâine de la aceeași oră. Alte șapte formații sunt nevoite să stea, deoarece nu au adversari.

În această etapă Știința Miroslava, Metaloglobus București, ACS Urban Titu, Juventus București și Șoimii Pâncota vor câștiga la „masa verde” deoarece adversarii ce urmau să-i întâlnească în această rundă au abandonat competiția.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

SERIA I

Oțelul II Galați – Petrotub Roman    3-1
Tudorie (39, 71), Gohoreanu (76) / D. Ciobanu (49)
SC Bacău – CSM Pașcani    3-1
Adăscăliței (32), Hurdubei (38), Ungureanu (43) / Olărița (59)
Ceahlăul II – Aerostar Bacău    2-1
Velici (30), A. Pavel (35) / M. Munteanu (80)
Sporting Suceava – Bucovina Rădăuți    1-0
Bagu (70)
Young Stars Panciu – Știința Miroslava    0-3
Echipa gazdă s-a retras din campionat în această pauză de iarnă.
CSM Moinești și FCM Dorohoi stau.

SERIA II

Sportul Stud. II – Gloria Buzău    0-2
Fl. Alexandru (37), Bobe (75)
CSM Râmnicu Sărat – Axintele    0-1
R. Tudor (48)
Rapid II București – Metaloglobus București    0-3
Echipa gazdă s-a retras din campionat în această pauză de iarnă.
CSM Focșani – ACS Urban Titu    0-3
Echipa gazdă s-a retras din campionat în această pauză de iarnă.
Eolica Dobrogea – Juventus București    0-3
Echipa gazdă s-a retras din campionat în această pauză de iarnă.
Victoria Chirnogi – Dunărea Călărași    3-2
P. Ungureanu (17 – pen.), C. Panait (29), Bidirean (43) / Kanda (31), Lupașcu (59)
Rapid Fetești stă.

SERIA III

ACS Berceni – FC Voluntari    2-1
Al. Stan (54), Ciochină (64) / Ghirie (20 – pen.)
Inter Clinceni – Concordia II Chiajna    3-0
Fodor (5), Budeanu (10), Cr. Păun (80)
CS Tunari – CS Balotești    1-4
Huzuneanu (35) / Funieru (4, 79), D. Chirilă (27), Al. Tudor (62)
Viitorul Domnești – Progresul Cernica    2-3
Dinu (47), Gârlescu (65) / D. Păun (8), A. Enciu (55, 75 – pen.)
CS Afumați – FC Caracal    2-2
A. Zaharia (16), M. Vlada (37) / Preda (70), Trifu (82)
CS Vișina Nouă – FCM Alexandria    1-1
Glișcă (90+3) / Floricel (24)
CS Ștefănești stă.

SERIA IV

Minerul Motru – Minerul Mătăsari 1-0
Buciuman (12)
AFCM Reșița – Apă Craiova 4-0
Beloescu (24), Fedor (47), Vajou (50), Staicu (58)
Millenium Giarmata – Jiul Rovinari 0-1
Calotă (86)
Pandurii II Tg. Jiu – Flacăra Făget 4-1
M. Găman (36), S. Lupu (49), Popete (63), Cocină (89) / R. Briciu (76)
Vladimirescu 2003 – Muncitorul Reșița 1-0
C. Drăgan (50)
Autocatania Caransebeș – Vulturii Lugoj    1-2
/ Stoica (10), B. Steop (15)

SERIA V

Seso – Sănătatea 1-2
Fertea (25) / Kelemen (45), Nicula (82)
Național Sebiș – CS Osorhei 1-1
Ceaca (31) / Lupuț (47 – pen.)
FC Zalău – Unirea Dej 2-3
Sabou (3, 57) / M. Cristea (16), Enow (19), Bg. Faur (90+1)
Jiul Petroșani – Șoimii Pâncota    0-3
Echipa gazdă s-a retras din campionat în această pauză de iarnă.
Olimpia Satu Mare – FC Hunedoara    1-0
P. Dragoș (90+2 – pen.)
FCM Turda – Europa Alba Iulia 1-4
Fântână (70) / Băd (40, 85), Fritea (54-pen), Seydina (90+1-pen)
Plimob Sighetu Marmației stă.

SERIA VI

Avântul Reghin – Unirea Câmpina    1-1
Pușcașu (40) / Savu (45)
Conpet Ploiești – Argeșul Pitești    4-1
Cătălin Vlad (13 – pen., 31 – pen.), Huza (81), Herea (88) / N. Diță (85)
Civitas Făgăraș – Girom Albota    3-0
Bercea (7 – autog.), Surducan (15), Streza (41)
Fortuna Brazi – FCM Târgoviște    3-1
Antohi (38, 90), Cioinac (45+1) / Cernea (79)
FC Zagon și Unirea Tărlungeni stau.

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 22 Mar. 2013, 15:00 Actualizat: 24 Mar. 2013, 13:50 Rezultate
Pe aceeași temă