Rezultatele și marcatorii etapei 9 – Liga a 3-a

Publicat: 14 Oct. 2011, 15:28 Actualizat: 18 Oct. 2011, 17:29 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 9 – Liga a 3-a

Seria a II-a și cea a VI-a își dispută astăzi, de la ora 15:00, toate meciurile etapei a IX-a a Ligii a II-a. În rest, Seria I și a III-a câte un meci a fost programat la altă dată, în timp ce în Seria a IV-a și cea de-a V-a majoritatea jocurilor se vor disputa mâine, astăzi fiind doar încălzirea.

După ce runda trecută Atletic Fieni și Rapid Clejani nu au jucat pentru prima dată în campionat după ce au decis să se retragă și în această rundă alte două echipe din Seria III sunt nevoite să stea, fiindcă adversarii nu s-au răzgândit asupra deciziei.

Petrotub Roman (Seria I), CS Ștefănești (Seria II), ACS Urban Titu și Prahova Tomșani (ambele din Seria III) sunt nevoite să stea, deoarece nu au adversari.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

Seria I

Rapid Suceava – Ceahlăul II 3-0
Romaniuc , I. Plămadă (9), Golovca (70)
Aerostar Bacău – Oțelul II 1-0
Pasinciuc (55)
CSM Focșani – CSM Pașcani 0-1
Maftei (36)
ABC Stoicescu – FCM Dorohoi 0-0
Tg. Neamț – CSM Rm. Sărat 0-5
Al. Vlaicu (4), Al. Nica (63, 69), I. Roman (78), V. Lungoci (85)
CS Panciu – Sporting Suceava 2-0
Bâra (51), Gălățeanu (62)
Politehnica Galați – SC Bacău
, se dispută duminică, de la ora 13:00.
Petrotub Roman stă, deoarece Odorheiu Secuiesc s-a retras.

Seria II

Tunari – Berceni 0-0
Balotesti – Voluntari 2-1
Al. Tudor (23, 44) / D. Ghirie (10)
COMPREST – Chirnogi 0-1
Andritoiu (86)
Afumati – Unirea Slobozia 1-1
A. Zaharia (85) / E. Cristian (50)
Dunarea Calarasi – Eolica 0-0
Rapid II – Eforie 0-0
Ciresu – Axintele 0-3
P. Ungureanu (5), Moses (40, 60)
CS Ștefănești
stă, deoarece Phoenix Ulmu s-a retras.

Seria III

CS Buftea – Viitorul Domnești 4-2
A. Petrescu (10, 15, 20), G. Dumitrescu (40) / Păuna (75, 88)
Dunărea Turris Turnu Măgurele – Conpet Ploiești 0-0
Argeșul Mihăilești – Concordia II Chiajna 1-2
Cr. Iancu (13) / Militaru (62), Ct. Neagu (90+3)
AFC Filipeștii de Pădure – Chimia Brazi 1-1
M. Ene (28) / Ct. Vlad (45)
FCM Alexandria – CSO Plopeni 1-0
Lătea (72)
Sportul Studențesc II București – Inter Clinceni 2-0
A. Nistor (9), V. Lazăr (90+1)
ACS Urban Titu stă, deoarece Atletic Fieni s-a retras.
Prahova Tomșani stă, deoarece Rapid Clejani s-a retras.

Seria IV

Pandurii II Tg. Jiu – Jiul Rovinari 1-5
Avramescu (44) / Davițoiu (3, 70), Șoșoi (56, 83), Bugă (90)
FCM Târgoviște – Atletic Bradu 2-0
Iliescu (31), R. Filip (90+3)
FC Caracal – FC Cisnădie 0-0
Prometeu Craiova – Gaz Metan II Mediaș 0-1
Covaciu (80)
Girom Albota – Metaloglobus București 5-2
Vintilă (18), Deliu (28, 83), Cârstea (44), Diță (77) /
Ghecon Lăpușata – Minerul Motru 0-3
Lungu (27) Nueleanu (34) Iclănzan (62)
CS Vișina Nouă – Oltchim Râmnicu Vâlcea 1-0
Dumbravă (82)
Damila Măciuca – Minerul Mătăsari 2-0
Codin (2), C. Popescu (47)

Seria V

Jiul Petroșani – Timișoara II 2-0
Hardău (35), Filip (80)
Național Sebiș – Vladimirescu 2003 4-0
S. Leucuța (30), Băd (43, 58), Budur (67)
Gloria Reșița – CFR Simeria 1-2
Vucu (75) / D. Dăscălescu (53, 85)
Millenium Giarmata – CSM Școlar 2-1
Corlățeanu (25), Gideon (57) / Ionaș (70)
Autocatania Caransebeș – Bihorul Beiuș 2-2
Feneș (68 -pen., 87) / Țârlea (62), Grozoni (80)
Becicherecu Mic – ACS Recaș 2-1
Bâldea (27), S. Buda (81) / Sz. Szekely (44 -pen.)
Flacăra Făget – Gloria Arad 4-2
Boghian (36), Doroi (51), Gălan (78 -pen.), Speroni (85) / Păvălan (10 -pen.), Ad. Popa (32)
Valea lui Mihai – FC Hunedoara
0-0

Seria VI

Unirea Tărlungeni – U Cluj II 1-1
L. Nicolae (52) / M. Mureșan (83)
Sănătatea – Seso 1-0
Șoș (40)
CS Zlatna – FCM Târgu Mureș II 0-0
Avântul Reghin – FC Zalău 1-2
Truță (40) / Surducan (19), A. Bălan (62)
Gloria Bistrița II – Voința Livezile 3-5
Homei (40), Fizeșan (41), Patca (50) / S. Rus (7, 67), Sighartău (29), Grab (49), Murar (54)
Unirea Dej – Olimpia Satu Mare 1-2
B. Faur (40) / Gavrilescu (35), Freier (80)
Unirea Ungheni – Unirea Florești 3-0
Popa (14), Pastor (63, 82)
CFR Cluj II – CSM Brașov 0-0

Publicat: 14 Oct. 2011, 15:28 Actualizat: 18 Oct. 2011, 17:29 Rezultate
Pe aceeași temă