Rezultatele și marcatorii etapei 9 a Ligii a III-a!

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 18 Oct. 2013, 15:03 Actualizat: 19 Oct. 2013, 21:21 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 9 a Ligii a III-a!

Campionatul Ligii a III-a are astăzi programată etapa cu numărul nouă din acest sezon. Meciurile se vor împărți pe durata a două zile, în ambele urmând a începe de la ora 15:00. Astăzi se vor disputa majoritatea jocurilor, mâine urmând a se consuma ultimele cinci confruntări. În această rundă, FCM Dorohoi (S1), Jiul Rovinari (S4) și FC Zalău (S5) sunt nevoite să stea, deoarece adversarii lor s-au retras.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

SERIA I

Kosarom – Știința Miroslava 4-3
Viorică (21, 55), Giurgiuveanu (34), Călugăru (65) / G. Petrea (33, 90), D. Lungu (85)
Ceahlăul II – Petrotub 4-1
Ștefănescu (15, 29), Hasani (25), D. Creciunesc (75) / Sofroni (20 – pen.)
CSM Moinești – Bucovina Rădăuți 5-1
G. Darie (10, 48, 68), Corman (34), Fl. Trofin (45) / Sabie (26)
Aerostar – Cetatea 1-3
M. Bălan (40) / I. Chirilă (60), Zavate (76 – pen.), A. Pavel (85)
Bucovina Pojorâta – Sporting Suceava        1-0
Botezatu (9)
FCM Dorohoi stă deoarece FCM Bacău s-a retras.

SERIA II

Viitorul Axintele – FC Voluntari    1-1
S. Gheorghiu (65) / Fl. Tanase (10)
CS Afumați – Progresul Cernica    1-1
Viorel Gheorghe (79) / M. Croitoru (28)
Rapid Fetești – Sporting Liești    2-2
Ciubuc (35), T. Ivan (74 – pen.) / D. Voicu (15), Cr. Bahnasu (32)
Dunărea Călărași – Gloria Pop. Leordeni    2-1
M. Serban (57), Kanda (87) / Val. Alexandru (18)
Oțelul II – Callatis Mangalia    4-3
Chipirliu (15, 55, 72 – pen.), Dajboc (25) / Doicaru (35, 61), P. Anghel (43)
CS Ștefănești – Conpet Cireșu    5-1
I. Nicolae (36), Adr. Balan (50, 85, 88), M. Avram (59) / Andrei Craciun (22)

SERIA III

Vișina Nouă – CS Balotești    1-1
Burcea (85) / Antoche (90+4)
Inter Clinceni – CS Apă Craiova    2-0
Budeanu (71 – pen.), Chețan (83)
Viitorul Domnești – FC Balș    2-2
Giugiumică (63, 83) / M. Niculescu (77), Fl. Stancu (85)
Concordia II Chiajna – CS Podari    1-1
Da Costa (42) / S. Popescu (54)
Dinamo II – CS Tunari    3-0
Camara (31), V. Balint (58), D. Buia (90+4)
Juventus București – Metaloglobus București    1-0
A. Voinea (17)

SERIA IV

Muncitorul Reșița – Vulturii Lugoj 1-1
Vișatovici (23) / Rogozinaru (90)
FC Caransebeș – Știința Turceni 5-0
Constantinescu (14), Suru (16), Negoescu (28), Fuchs (72), Bona (80)
AFCM Reșița – FC Avrig 3-0 (neprezentare)
Pandurii II Târgu Jiu – Mama Mia Becicherecu Mic 0-0
Millenium Giarmata – FC Hunedoara 3-0
Leuca (25 – pen.), Jichici (45, 72)
Jiul Rovinari stă deoarece Minerul Mătăsari s-a retras.

SERIA V

Unirea Dej – Sănătatea Cluj 1-2
T. Ibrahima (76) / Ceaca (45 , 85)
FC Arieșul Turda – CS Ineu 0-2
Tătar (55), Băd (60)
Metalurgistul Cugir – Național Sebiș 1-3
Iovănescu (84) / Blănaru (18, 33, 83 – pen.)
Unirea Jucu – FC Municipal Baia Mare        1-2
V. Pop (56), A. Moldovan (75 – pen)
Iovănescu (84)CS Oșorhei – Șoimii Pâncota        1-2
Magda (78) / Dubeștean (42 – pen.), Nistor (84)
FC Zalău stă deoarece FC Maramureș s-a retras.

SERIA VI

FCM Târgoviște – Fortuna P. Câmpina    0-3
M. Vișan (26), Cernea (55 – autog.), Antohi (78)
SCM Argeș Pitești – Civitas Făgăraș        5-2
Dulcea (3, 28), Sârghe (30 – autog.), A. David (51, 75) / Streza (43), Colareț (53)
Conpet Ploiești – Atletic Bradu        1-0
C. Munteanu (75)
Avântul Reghin – ACS Urban Titu        3-2
R. Dan (20), Rosenfeld (79), Șaim (85) / C. Calofir (40), Lică (52)
FC Zagon – Chindia Târgoviște         0-3
Vătavu (15), Dobrescu (60), Bucă (70)
FCM Câmpina – FC Păpăuți         1-0
D. Nae (85 – pen.)

*se dispută mâine, de la ora 15:00.

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 18 Oct. 2013, 15:03 Actualizat: 19 Oct. 2013, 21:21 Rezultate
Pe aceeași temă