Rezultatele și marcatorii etapei 8 – Liga a 3-a

Publicat: 07 Oct. 2011, 15:00 Actualizat: 10 Oct. 2011, 18:36 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 8 – Liga a 3-a

Liga a III-a continuă din etapa a VIII-a în efectiv redus. După ce în această săptămână Atletic Fieni și Rapid Clejani au decis să se retragă din campionat, alăturându-se Odorheiului Secuiesc (Seria I) și Phoenix Ulmului (Seria II), Seria a III-a va avea două echipe mai puțin în serie. Astfel, două echipe din această serie vor fi nevoite să stea, deoarece nu au adversari. Retragerea celor două formații este o lovitură pentru Seria a III-a, cea mai stabilă și serioasă dintre cele șase în sezonul trecut.

Majoritatea meciurile etapei a VIII-a sunt programate să se dispute astăzi, de la ora 15:00, alte 6 partide urmând a se disputa mâine, de la aceeași oră. ACS Berceni – CS Balotești se joacă tot astăzi, însă de la ora 18:00.

Ceahlăul II Piatra Neamț (Seria I), CS Tunari (Seria II) și mai nou CSO Plopeni și Sportul Studențesc II (ambele din Seria III) sunt nevoite să stea, deoarece nu au adversari.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

Seria I

Petrotub Roman – Aerostar Bacău 1-1
Vulpe (34) / Fl. Berbece (87)
Oțelul II Galați – CSM Focșani 5-0
Butoi (31), Gohoreanu (55, 88), Novac (61), Gâță (74)
CSM Pașcani – ABC Stoicescu 0-0
FCM Dorohoi – Poli Galați 1-1
M. Mihai (75) / Chiriac (20)
SC Bacău – Cetatea Tg. Neamț 4-0
G. Petrea (35), Cojocaru (46), Cr. Ungureanu (65, 75)
CSM Rm. Sărat – CS Panciu 0-2
Duțu (12), Cl. Mihai (75)
Rapid Sv. – Sporting Suceava 0-0
Ceahlăul II Piatra Neamț
stă, deoarece Odorheiu Secuiesc s-a retras.

Seria II

FC Voluntari – Comprest GIM București 2-1
Ghirie (17), Zăinescu (49) / Manafu (51)
Viitorul Chirnogi – CS Afumați 0-1
Zaharia (22 – pen.)
Unirea Slobozia – Dunărea Călărași 1-0
Lazăr (83)
Eolica Baia – Rapid II București 2-0
Sandu (25), Banoti (76)
CS Eforie – Conpet Cireșu 0-2
Pușcașu (28), S. Nicoliță (90)
ACS Berceni – CS Balotești
, se dispută de la ora 18:00.
Viitorul Axintele – CS Ștefănești, se dispută mâine, de la ora 15:00.
CS Tunari stă, deoarece Phoenix Ulmu s-a retras.

Seria III

Viitorul Domnești – Dunărea Turris Turnu Măgurele 0-2
Cr. Turcu (40, 60)
Conpet Ploiești – Argeșul Mihăilești 3-3
A. Ștefan (6), Stăncescu (33), Boițan (89 – autog.) / Puiu (42, 77 – pen.), M. Radu (72)
Concordia II Chiajna – AFC Filipeștii de Pădure 4-1
M. Neagu (30), L. Militaru (40), Ct. Neagu (57), R. Florin (81) / M. Ene (55)
Chimia Brazi – FCM Alexandria 3-1
Arnăutu (6, 25), Minciună (19) / T. Moga (90+1)
ACS Urban Titu – Prahova Tomșani 1-0
A. Roman (58)
CS Buftea – Inter Clinceni 3-0
L. Novac (41), A. Petrescu (43), Dorobanțu (65)
CSO Plopeni
stă, deoarece Atletic Fieni s-a retras.
Sportul Studențesc II București stă, deoarece Rapid Clejani s-a retras.

Seria IV

Jiul Rovinari – Prometeu Craiova 4-0
Trașcă (10), Amzucu (52), Stanciu (78, 87)
Gaz Metan II Mediaș – Girom Albota 1-0
Clinca (88)
Metaloglobus București – Ghecon Lăpușata 3-1
Anghelini (48), T. Marin (71), R. Diouf (84 pen.) / Chiva (62)
Minerul Motru – FCM Târgoviște 0-0
Atletic Bradu – Vișina Nouă 0-1
Priescu (75 pen.)
Oltchim Rm. Vâlcea – Damila Măciuca 0-1
Pârvulescu (60)
Minerul Mătăsari – FC Caracal 1-1
G. Luca (30) / Murdărea (24 aut.)
Pandurii II Tg. Jiu – FC Cisnădie 0-2
Câmpeanu (43), Șaucă (44)

Seria V

Școlar Reșița – Autocatania Caransebeș 2-1
Abiodun (38), Șulea (77) / Staicu (90)
Bihorul Beiuș – Mama Mia Becicherecu Mic 0-0
Timișoara II – Flacăra Făget 6-1
Ad. Popa (1, 55), Ad. Ganea (7), Dobricean (27), Szalkay (63), D. Rotariu (80) / Rațiu (36)
Gloria Arad – Valea lui Mihai 1-0
Copil (37)
FC Hunedoara – Național Sebiș 0-0
Hunedoara a ratat penalty în minutul 90+5.
Millenium Giarmata – CFR Simeria, se dispută mâine, de la ora 15:00.
ACS Recaș – Jiul Petroșani, se dispută mâine, de la ora 15:00.
CS Vladimirescu – Gloria Reșița, se dispută mâine, de la ora 15:00.

Seria VI

U Cluj II – Sănătatea 3-0
Morar (11), Horvath (80), Ursu (89)
Unirea Tărlungeni – CSM Brașov 0-2
Elek (73), Sătmar (85)
Seso – CS Zlatna 2-0
Sg. Mărginean (52), Macula (88)
FCM Târgu Mureș II – Avântul Reghin 0-1
Fulop (50)
FC Zalău – Gloria Bistrița II 2-1
Sabou (58), Bălan (73) / Curtuiuș (66)
Unirea Florești – CFR Cluj II 1-0
Cocoară (15)
Voința Livezile – Unirea Dej
, se dispută mâine, de la ora 15:00.
Olimpia Satu Mare – Unirea Ungheni 2-1

Feier (74), Gavrilescu (84) / Pilcă (90)

Publicat: 07 Oct. 2011, 15:00 Actualizat: 10 Oct. 2011, 18:36 Rezultate
Pe aceeași temă