Rezultatele și marcatorii etapei 7 – Liga a 3-a

Publicat: 30 Sep. 2011, 16:45 Actualizat: 01 Oct. 2011, 18:01 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 7 – Liga a 3-a

Seria I și Seria a VI-a sunt singurele serii ale Ligii a III-a care își dispută astăzi, de la ora 17:00, toate meciurile etapei. Alte 10 partide se vor disputa mâine, de la ora 15:00, urmând ca cea de-a șaptea rundă să se încheie duminică prin meciul dintre Dunărea Călărași și Viitorul Chirnogi.

Rapid CFR Suceava și Viitorul Axintele stau, deoarece nu au adversari în această etapă în seriile I, respectiv II.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

Seria I

Aerostar Bacău – Ceahlăul II 2-1
Pasinciuc (60), Tismănaru (81) / A. Pavel (1)
CSM Focșani – Petrotub Roman 0-3
M. Popa (16), Harbuzaru (48), Vulpe (73)
ABC Stoicescu – Oțelul II Galați 4-2
M. Stancu (3, 60, 63), Ghișman (79) / Butoi (10), Șt. Lupu (86)
Poli Galați – CSM Pașcani 2-1
Agbleta (20), Chiriac (67) / Știubei (36)
Cetatea Tg. Neamț – FCM Dorohoi 0-3
Halip (33), Porfireanu (80), Vătavu (85)
CS Panciu – SC Bacău 0-1
R. Cojocaru (90+4 – pen.)
Sporting Sv. – CSM Rm. Sărat 3-1
Buziuc (13, 32, 41) / A. Croitoru (83)
Rapid CFR Suceava
stă, deoarece Odorheiu Secuiesc s-a retras.

Seria II

CS Balotești – CS Tunari 2-1
Flămânzeanu (52), Al. Badea (72) / Păștin (80)
Comprest GIM – ACS Berceni 0-1
Fâșie (50)
CS Afumați – FC Voluntari 3-0
Lădaru (20), A: Zaharia (30), Surugiu (70)
Rapid II – Unirea Slobozia 1-3
Matei (87 – pen.) / V. Gheorghe (52, 65), Macare (58)
Conpet Cireșu – Eolica Baia 0-2
D. Stere (2), Curumi (90)
CS Ștefănești – CS Eforie 3-0
L. Mihai (44), M. Dumitrache (77), Negotei (85)
Dunărea Călărași – Viitorul Chirnogi
, se dispută duminică, de la ora 11:00.
Viitorul Axintele stă, deoarece Phoenix Ulmu s-a retras.

Seria III

Dunărea Turris Turnu Măgurele – CS Buftea 1-1
Mocanu (87) / D. Păun (52)
Argeșul Mihăilești – Viitorul Domnești 2-0
R. Niculae (69), Cr. Iancu (78)
AFC Filipeștii de Pădure – Conpet Ploiești 0-1
Dobrinoiu (5)
FCM Alexandria – Concordia II Chiajna 1-1
Stanciu (66) / A. Pencea (75)
Atletic Fieni – Chimia Brazi 2-6
C. Fâșie (51), R. Badea (78) / M. Vișan (16, 32, 43), Arnăutu (21), C. Vlad (31), Minciună (45)
Sportul Studențesc II București – ACS Urban Titu 0-2
A. Roman (47), I. Dumitru (87)
Prahova Tomșani – CSO Plopeni
, se dispută sâmbătă, de la ora 15:00.
Inter Clinceni – Rapid Clejani, se dispută sâmbătă, de la ora 15:00.

Seria IV

Girom Albota – Jiul Rovinari 2-1
Gălean (7), Bratu (70) / Văcaru (45)
FCM Târgoviște – Metaloglobus București 1-0
Iliescu (48)
FC Caracal – Oltchim Rm. Vâlcea 1-0
C. Bădăluță (78)
FC Cisnădie – Minerul Mătăsari 1-2
Dicher (39) / Minciună (27), Vlădoi (68)
Prometeu Craiova – Pandurii II Târgu Jiu, se dispută sâmbătă, de la ora 15:00.
Ghecon Lăpușata – Gaz Metan II Mediaș, se dispută sâmbătă, de la ora 15:00.
CS Vișina Nouă – Minerul Motru, se dispută sâmbătă, de la ora 15:00.
Damila Măciuca – Atletic Bradu, se dispută sâmbătă, de la ora 15:00.

Seria V

Jiul Petroșani – Bihorul Beiuș 2-1
Șerban (3), Al. Moldovan (44) / Țârlea (33)
Național Sebiș – Gloria Arad 1-0
Bozian (75)
Gloria Reșița – FC Hunedoara 1-2
Beloescu (16) / Bilia (7). Șandru (36)
CFR Simeria – Vladimirescu 2003 5-2
Pepenar (45, 60, 63), Făgărășanu (58), D. Dăscălescu (80) / Moț (89, 90)
Autocatania Caransebeș – Millenium Giarmata 2-1
Staicu (21), Feneș (85 -pen.) / M. Călin (70)
Mama Mia Becicherecu Mic – Școlar Reșița 1-2
Luță (39) / Ionaș (5), Fedor (29)
Flacăra Făget – ACS Recaș 0-2
Sz. Szekely (30, 78)
Valea lui Mihai – Timișoara II 2-3
E. Popa (37), M. Galea (82) / Dobricean (50 -pen.), Al. Boștină (55), Ad. Popa (65)

Seria VI

Sănătatea – Unirea Tărlungeni 1-1
Gașpar (64) / Pricop (51)
CS Zlatna – U Cluj II 0-5
Tulio (3), Morar (18, 49-pen), Voican (24, 37)
Avântul Reghin – Seso 0-0
Gloria Bistrița II – FCM Târgu Mureș II 0-2
Bartok (21, 47)
Unirea Dej – FC Zalău 2-1
B. Faur (9), Budean (34) / Dănilă (2)
Unirea Ungheni – Voința Livezile 2-5
Pastor (2, 64) / Sighartău (6, 90), Stan (63, 86), Gotea (83)
CFR Cluj II – Olimpia Satu Mare 2-0
Sare (25), Negruț (73)
CSM Brașov – Unirea Florești 1-0
Chirciu (46)

Publicat: 30 Sep. 2011, 16:45 Actualizat: 01 Oct. 2011, 18:01 Rezultate
Pe aceeași temă