Rezultatele și marcatorii etapei 6 – Liga a 3-a

Publicat: 23 Sep. 2011, 17:00 Actualizat: 28 Sep. 2011, 13:20 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 6 – Liga a 3-a

Astăzi, de la ora 17:00, se dispută majoritatea meciurilor celei de-a șasea etape a Ligii a III-a. Alte cinci partide se vor disputa mâine, de la orele 15:00 și 17:00, una duminică și alte două marți.

În Seria I Aerostar Bacău stă, în timp ce în cea de-a doua serie este rândul Eforiei să nu joace. Ambele nu-și dispută meciurile, deoarece adversarii pe care ar fi trebuit să-i întâlnească s-au retras din campionat.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

Seria I

Ceahlăul II – CSM Focșani 2-1
I. Radu (51), Căt. Ștefănescu (66) / Fl. Stanciu (85)
Petrotub Roman – ABC Stoicescu 4-1
Harbuzaru (39), Marin (68), Drugă (70), Vulpe (88) / Toma (84)
Oțelul II – Politehnica Galați 2-0
Al. Iacob (25), Negoescu (78)
CSM Pașcani – Cetatea Tg. Neamț 1-0
Nuțescu (52)
FCM Dorohoi – CS Panciu 0-0
SC Bacău – Sporting Suceava 2-1
Dobârceanu (72), Cr. Ungureanu (85) / Căinari (87)
Rapid CFR Suceava – CSM Rm. Sărat 3-1
Semeghin (23 – pen.), V. Stănescu (60, 85 – pen.) / Chiriac (84)
Aerostar Bacău
stă, deoarece Odorheiu Secuiesc s-a retras.

Seria II

CS Balotești – Comprest GIM 2-0
Al. Badea (51, 71)
FC Voluntari – Dunărea Călărași 2-0
C. Ungureanu (37), Lefter (66)
Viitorul Chirnogi – Rapid II 1-0
Andrițoiu (90+2)
Unirea Slobozia – Conpet Cireșu 1-1
V. Gheorghe (77 – pen.) / S. Nicoliță (5)
Eolica Baia – CS Ștefănești 0-1
Mihăiță Gheorghe (68)
CS Tunari – Viitorul Axintele 1-1
I. Popescu (25) / Caramihai (40)
ACS Berceni – CS Afumați, meciul a început la ora 19:00
CS Eforie
stă, deoarece Phoenix Ulmu s-a retras.

Seria III

Dunărea Turris Turnu Măgurele – Argeșul Mihăilești 1-0
Mincu (25)
Viitorul Domnești – AFC Filipeștii de Pădure 1-0
D. Nica (56)
Conpet Ploiești – FCM Alexandria 1-0
A. Ștefan (44)
Concordia II Chiajna – Atletic Fieni 5-3
M. Neagu (2), M. Ionescu (12), D. Constantin (20, 35), L. Militaru (27) / Dumitrescu (70), Pătrașcu (75), Iosif (83)
Chimia Brazi – Prahova Tomșani 3-0
Arnăutu (7), Fl. Ciobanu (55), M. Vișan (68)
CSO Plopeni – Sportul Studențesc II 2-1
M. Matei (72), G. Marin (78) / Secăreanu (60)
După ce Sportul a deschis scorul în minutul 60, antrenorul bucureștenilor, Tudorel Cristea, a plecat de la meci pentru a se duce la inaugurarea stadionului „Ilie Oană”.
ACS Urban Titu – Inter Clinceni 4-1
M. Ionică (44, 72), S. Dumitru (63), L. Neagu (90+2 – pen.) / Răducanu (48)
CS Buftea – Rapid Clejani
0-0

Seria IV

Prometeu Craiova – Girom Albota 1-2
Bălă (24) / C. Stan (49), Diță (60)
Jiul Rovinari – Ghecon Lăpușata 3-0
Fotescu (50, 70, 72)
Gaz Metan II Mediaș – FCM Târgoviște 2-1
Hlincă (13), Muth (69) / A. Iliescu (32)
Minerul Motru – Damila Măciuca 5-1
Nueleanu (36), Răducă (44, 55), Țiclea (45), Buciuman (65) / Codin (87)
Atletic Bradu – FC Caracal 1-1
Păvăluță (20) / Bălmău (45)
Oltchim Rm. Vâlcea – FC Cisnădie 1-2
Dănuleț (50) / G. Onuț (27), B. Chimir (90)
Pandurii II Tg. Jiu – Minerul Mătăsari 0-0
Metaloglobus București – CS Vișina Nouă
, se dispută sâmbătă, de la ora 15:00.

Seria V

Școlar Reșița – Jiul Petroșani 1-1
Olayeni (43) / Hardău (15)
Bihorul Beiuș – Flacăra Făget 2-1
A. Costea (12), Paina (65) / D. Rațiu (40)
Timișoara II – Național Sebiș 2-0
Silaghi (28), Belu (35)
Gloria Arad – Gloria Reșița 0-0
FC Hunedoara – CFR Simeria 0-1
Făgărășanu (60)
Autocatania Caransebeș – Mama Mia Becicherecu Mic 3-1
Văcărescu (10), Feneș (37), Fara (80) / Situwe (55)
ACS Recaș – Valea lui Mihai 1-0
Sz. Szekely (64)
Millenium Giarmata – Vladimirescu 2003 0-2
Moț (63), Ciubăncan (77 -pen.)

Seria VI

U Cluj II – Avântul Reghin 3-0
R. Danciu (47), Cucui (75), Horvath (80)
Seso – Gloria Bistrița II 2-0
L. Bâlc (8), M. Rus (57)
FCM Târgu Mureș II – Unirea Dej 0-1
Faur (72)
FC Zalău – Unirea Ungheni 1-2
M. Istvan (83)/ F. Istvan (38), Litean (72)
Olimpia Satu Mare – Corona Brașov 1-0
Fl. Mureșan (10)
Voința Livezile – CFR II Cluj 1-1

Sănătatea Cluj – CS Zlatna 1-2
S. Crișan (14) / M. Arsene (34), Al. Man (42)
Unirea Tărlungeni – Unirea Florești

Publicat: 23 Sep. 2011, 17:00 Actualizat: 28 Sep. 2011, 13:20 Rezultate
Pe aceeași temă