Rezultatele și marcatorii etapei 6 a Ligii a III-a!

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 04 Oct. 2013, 15:00 Actualizat: 06 Oct. 2013, 12:28 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 6 a Ligii a III-a!

Fiindcă e octombrie, ora de start a meciurilor din Liga a III-a s-a schimbat din nou. Etapa a șasea a Ligii a III-a își dispută astăzi, cu începere de la ora 15:00, cu două ore mai devreme față de septembrie, majoritatea meciurile. Alte șapte confruntări au fost programate să se joace mâine de la aceeași oră. În această rundă, trei echipe, Aerostar Bacău (S1), FC Caransebeș (S4) și Arieșul 1907 Turda (S5) sunt nevoite să stea, deoarece adversarii lor s-au retras.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

SERIA I

Ceahlăul II – FCM Dorohoi    2-2
Cr. Creciunesc (32), Ștefănescu (57) / Ed. Sandu (63), Cososchi (67)
Petrotub Roman – Bucovina Pojorâta    3-1
Țapu (2), Enache (61), Sofronie (88) / Lazăr (5)
Bucovina Rădăuți – Cetatea Târgu Neamț    1-1
Popescu (25) / Bobric (59)
Aerostar Bacău stă deoarece FCM Bacău s-a retras.
Știința Miroslava – CSM Moinești   3-0
Săcrieru (8), G. Petrea (34), I. Miron (56)
Sporting Suceava – Kosarom Pașcani   1-1
Ioancea (35) / Giurgiuveanu (65)

SERIA II

CS Afumați – Rapid Fetești 1-0
Vlada (80)
FC Voluntari – Dunărea Călărași 4-1
E. Stan (3, 50), Marinkovici (60), Cureteu (86) / V. Andrei (84)
Progresul Cernica – Oțelul II Galați  2-0
A. Enciu (63), Ad. Tudose (74)
Gloria Pop. Leordeni – Conpet Cireșu 4-2
Ad. Cristea (10), Șt. Alexandru (47, 57), V. Alexandru (52) / A. Radu (7), S. Nicoliță (44)
Callatis Mangalia – Viitorul Axintele 0-1
Al. Badea (70)
Sporting Liești – CS Ștefănești 1-2
Dorojan (82) / A. Bălan (29, 52)

SERIA III

Inter Clinceni – Viitorul Domnești    1-3
M. Cristian (64) / Dufuor (27), Ciochină (53), Drăgan (90)
CS Balotești – Concordia II Chiajna    1-1
Antoche (26) / G. Apostol (13)
CS Apă Craiova – Dinamo II    2-0
L. Scarlat (17), Bușică (30)
FC Balș – Juventus București    0-4
Fl. Anghel (35, 70, 75), Iosofache (85)
CS Podari – Metaloglobus București    1-0
Slavu (41)
CS Tunari – CS Vișina Nouă 3-1
Cr. Panait (73, 82 – pen.), Andro (77) / Burcea (54)

SERIA IV

Vulturii Lugoj – FCM Reșița    4-1
Vlădia (5), Radosav (20), L. Stoica (55, 80) / Ciutură (60)
Jiul Rovinari – Pandurii II    0-0
Știința Turceni – Millenium Giarmata    1-2

Murdărea (81) / Schinteie (50 – autog.), Jichici (64)
FC Avrig – FC Hunedoara    1-5
I. Frățilă (74) / Lintaru (4), Șoit (6), Petresc (73 – pen.), Nicula (78), Oct. Drăgan (83)
Becicherecu Mic – Muncitorul Reșița    3-2
Z. Radu (53 – pen.), Băișan (55), Hodiș (75) / Săulescu (32), Beloescu (83)
FC Caransebeș stă deoarece Minerul Mătăsari s-a retras.

SERIA V

Șoimii Pâncota – Metalurgistul Cugir 1-1
Al. Mihai (62) / Itu (90+2)
Sănătatea Cluj – FCM Baia Mare 0-0
FC Zalău – CS Oșorhei  0-1
P. Achim (51)
Național Sebiș – Unirea Dej 2-0
R. Balint (40), Blănaru (42)
CS Ineu – Unirea Jucu  1-1
Iambor (50 – pen.) / G. Luca (5 – pen.)
Arieșul 1907 Turda stă deoarece FC Maramureș s-a retras.

SERIA VI

SCM Argeș Pitești – FC Zagon 0-0
Fortuna P. Câmpina – Conpet Ploiești 2-2

V. Munteanu (66), M. Vișan (81) / Abba (22), D. Gheorghe (32)
Civitas Făgăraș – Avântul Reghin 1-1
Neamțu (90) / A. Moldovan (72)
Chindia Târgoviște – FCM Câmpina 2-0
A. Grigore (85), Bucă (90)
Atletic Bradu – FC Păpăuți 3-3
Păvăluță (5, 16), C. Șerban (70) / Dămoc (30), C. Preda (37 – pen.), Sala (74)
Urban Titu – FCM Târgoviște 0-2
Banu (3), Timofte (31)

*Se dispută mâine, de la ora 15:00.

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 04 Oct. 2013, 15:00 Actualizat: 06 Oct. 2013, 12:28 Rezultate
Pe aceeași temă