Rezultatele și marcatorii etapei 5 – Liga a 3-a

Publicat: 16 Sep. 2011, 17:30 Actualizat: 17 Sep. 2011, 20:42 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 5 – Liga a 3-a

Majoritatea meciurilor celei de-a cincea etape a Ligii a III-a se vor disputa astăzi, de la ora 17:00. Alte nouă partide, din patru serii, se vor disputa mâine, de la aceeași oră.

Până în acest moment lista echipelor ce s-au retras din campionat rămâne la două, astfel că în Seria I și a II-a, CSM Focșani și Eolica Baia stău, deoarece Odorheiu Secuiesc și Phoenix Ulmu au renunțat.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

Seria I

Aerostar – Rapid CFR Suceava 0-2
Ghiviziu (10 – pen.), V. Stănescu (76)
ABC Stoicescu – Ceahlăul II 3-0
M. Stancu (65), Chiorcău (81 – pen., 88)
Poli Galați – Petrotub Roman 0-1
Fl. Alexandru (81)
Cetatea Tg. Neamț – Oțelul II 2-2
Șchiopu (25, 84) / Butoi (30), Negoescu (88)
CS Panciu – CSM Pașcani 1-0
C. Tudor (52)
Sporting Suceava – FCM Dorohoi 1-0
Buziuc (81)
CSM Rm. Sărat – SC Bacău 1-0
Lungoci (80)
CSM Focșani
stă, deoarece Odorheiu Secuiesc s-a retras.

Seria II

Comprest GIM – CS Tunari 0-2
Păștin (13), P. Mihalache (88)
CS Afumați – CS Balotești 1-0
Surugiu (25)
Dunărea Călărași – ACS Berceni 2-0
M. Șerban (36), M. Ștefan (74)
Rapid II – FC Voluntari 2-2
Al. Ioniță (4), Ciolacu (45) / I. Stoian (70), Căt. Manea (80)
Conpet Cireșu – Viitorul Chirnogi 0-1
Gh. Ioniță (72)
CS Ștefănești – Unirea Slobozia 0-1
V. Gheorghe (87)
Viitorul Axintele – CS Eforie
, se dispută sâmbătă, de la ora 17:00.
Eolica Baia stă, deoarece Phoenix Ulmu s-a retras.

Seria III

Argeșul Mihăilești – CS Buftea 2-2
Ciparidis (14), Cr. Iancu (90+3) / A. Petrescu (22), Păun (85)
AFC Filipeștii de Pădure – Dunărea Turris Turnu Măgurele 1-0
R. Petcu (3 – autog.)
FCM Alexandria – Viitorul Domnești 1-1
Moga (20) / Al. Marian (52)
Atletic Fieni – Conpet Ploiești 0-2
D. Badea (65), A. Ștefan (72)
Sportul Studențesc II – Chimia Brazi 0-6
M. Vișan (9, 16), Ct. Vlad (39, 68), Arnăutu (56, 78)
Rapid Clejani – ACS Urban Titu 2-2
Ciocină (16, 68) / Fl. Albu (40), M. Ivanșu (83)
Prahova Tomșani – Concordia II Chiajna, se dispută sâmbătă, de la ora 17:00.
Inter Clinceni – CSO Plopeni, se dispută sâmbătă, de la ora 17:00.

Seria IV

Girom Albota – Pandurii II Tg. Jiu 2-0
Ruță (61), Vintilă (90)
FCM Târgoviște – Jiul Rovinari 0-1
Fotescu (20)
Vișina Nouă – Gaz Metan II Mediaș 1-0
Priescu (20)
FC Caracal – Minerul Motru 0-1
Nueleanu (50)
FC Cisnădie – Atletic Bradu 5-0
A. Câmpean (20, 48), P. Munteanu (60), Basile (72), Piko (83)
Minerul Mătăsari – Oltchim Rm. Vâlcea 0-1
Răcăreanu (58)
Ghecon Lăpușata – Prometeu Craiova
, se dispută sâmbătă, de la ora 17:00.
Damila Măciuca – Metaloglobus București, se dispută sâmbătă, de la ora 17:00.

Seria V

Jiul Petroșani – Autocatania Caransebeș 1-2
Apetri (90+2) / Văcărescu (7), Ov. Bălan (25)
Național Sebiș – ACS Recaș 1-1
Băd (44) / Rogozinaru (73 -pen)
Gloria Reșița – Timișoara II 1-5
F. Costescu (77) / Ad. Ganea (16 -pen.), Al. Boștină (47, 66, 79), Ad. Popa (68)
CFR Simeria – Gloria Arad 1-0
Pepenar (17)
Mama Mia Becicherecu Mic – Millenium Giarmata 1-2,
disputat sâmbătă
Situwe (82) / M. Călin (10), Leucă (72)
Flacăra Făget – Școlar Reșița 3-1
, disputat sâmbătă
Boghian (17, 74), Speroni (28) / Șulea (21)
Valea lui Mihai – Bihorul Beiuș 0-1
, disputat sâmbătă
Trip (89)
Vladimirescu 2003 – FC Hunedoara 1-2
, disputat sâmbătă
Ciubăncan (53 -pen.) / Nicolau (69), Bilia (71 -pen.)

Seria VI

CS Zlatna – Unirea Tărlungeni 1-3
A Man (38) / Marin (23-pen, 76), Iaru (25)
Unirea Ungheni – FCM Târgu Mureș II 2-0
H. Moldovan (39), Pastor (62)
Unirea Florești – Olimpia Satu Mare 1-2
Sg. Pop (57) / Homorozan (1, 53)
Gloria Bistrița II – U Cluj II 4-5
Pasca (25), Vîrdaru (27), Pădurariu (35, 44)/ Zamfir (7), I. Dumitrescu (9), Tulio (39), Danciu (28), Horvath (90)
CFR Cluj II – FC Zalău 0-1
Surducan (39)
Avântul Reghin – Sănătatea 2-1
Surlea (33, 50)/ Laiș (61)
Unirea Dej – Seso 2-1
Faur (16, 38)/ Sancira (28-pen)
CSM Brașov – Voința Livezile 1-0
Toma (54)

Publicat: 16 Sep. 2011, 17:30 Actualizat: 17 Sep. 2011, 20:42 Rezultate
Pe aceeași temă