Rezultatele și marcatorii etapei 4 – Liga a 3-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 09 Sep. 2011, 17:30 Actualizat: 13 Sep. 2011, 11:02 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 4 – Liga a 3-a

Majoritatea meciurilor celei de-a patra etape a Ligii a III-a se vor disputa astăzi, de la ora 17:00. În Seria a II-a, runda se încheie cu partida dintre ACS Berceni și Rapid II București, care are ora de start 19:00, și se va juca în nocturnă.

În primele două serii, ABC Stoicescu și Unirea Slobozia stau, deoarece Odorheiu Secuiesc și Phoenix Ulmu s-au retras.

Alte opt partide, din ultimele două serii, se dispută mâine, de la ora 17:00.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

Seria I

Aerostar Bacău – CSM Focșani 0-0
Ceahlăul II – Poli Galați 2-1
Pavel (25), Dobrescu (70) / Ginghină (5)
Petrotub Roman – Cetatea Tg. Neamț 4-1
Harbuzaru (30, 39), Vulpe (50), Alexandru (52) / Talpan (89)
Oțelul II – CS Panciu 3-0
Punosevac (29), Gohoreanu (70, 87)
CSM Pașcani – Sporting Suceava 0-0
FCM Dorohoi – CSM Rm. Sărat 1-3
Irimia (6) / Allison (55, 83), Lungoci (71)
Rapid Suceava – SC Bacău 2-0
Ionesi (8), Geamăn (18 – aut.)
ABC Stoicescu
stă, deoarece Odorheiu Secuiesc s-a retras.

Seria II

Comprest – CS Afumați 1-0
Pârvan (76)
CS Balotești – Dunărea Călărași 1-2
Flămânzeanu (16) / Condei (9 – pen.), Lucan (66)
FC Voluntari – Conpet Cireșu 1-2
Manea (23) / Percă (41), Pușcașu (66)
Viitorul Chirnogi – CS Ștefănești 1-1
Bidirean (43) / Rădulescu (20)
Eolica Baia – Viitorul Axintele 1-0
Curumi (60)
CS Tunari – CS Eforie 0-2
Potoșca (57), Fugaru (77)
ACS Berceni – Rapid II București
2-1
T. Barbu (24), C. Sandu (86) / Pluteanu (76)
Unirea Slobozia stă, deoarece Phoenix Ulmu s-a retras.

Seria III

Argeșul Mihăilești – AFC Filipeștii de Pădure 2-2
Fl. Rada (64), M. Puiu (88) / Al. Chiriță (21), V. Iacob (70)
Dunărea Turris Turnu Măgurele – FCM Alexandria 2-2
Giugiumică (70), Zanfir (77 – pen.) / Stanciu (55, 60)
Viitorul Domnești – Atletic Fieni 5-0
Fl. Răuță (11, 70), Al. Marin (22 – pen.), D. Nica (77), Păuna (90)
Conpet Ploiești – Prahova Tomșani 1-0
Adam (43)
Concordia II Chiajna – Sportul Studențesc II 5-0
M. Neagu (57, 63), Cr. Balciu (68), Ct. Neagu (75, 80)
Chimia Brazi – Inter Clinceni 0-2
V. Budeanu (54), Neacșa (76)
CSO Plopeni – Rapid Clejani 0-1
M. Voicu (21)
CS Buftea – ACS Urban Titu 2-0
A. Petrescu (30), L. Novac (35)

Seria IV

Girom Albota – Ghecon Lăpușata 3-1
Fl. Stan (40, 52), Gălan (49) / O. Relea (44)
Jiul Rovinari – Vișina Nouă 2-0
Șoșoi (39), Cârciumaru (65)
Gaz Metan II Mediaș – Damila Măciuca 1-0
Covaciu (70, pen.)
Metaloglobus București – FC Caracal 3-0
Moștean (48 autogol), V. Eugen (60), Oroșeanu (82)
Minerul Motru – FC Cisnădie 0-1
Dicher (78)
Atletic Bradu – Minerul Mătăsari 2-1
Enache (9), Păvăluță (67) / Minciună (10)
Pandurii II Tg. Jiu – Oltchim Rm. Vâlcea 1-1
Chibulcutean (63) / Vizitiu (52)
Prometeu Craiova – FCM Târgoviște
, se dispută sâmbătă, de la ora 17:00.

Seria V

Școlar Reșița – Valea lui Mihai 2-1
C. Doană (20), Breșneni (32) / Iorgovan (90)
Bihorul Beiuș – Național Sebiș 2-1
Paina (27), Grozoni (82) / D. Jude (68)
Timișoara II – CFR Simeria 2-1
Ad. Ganea (57), Silaghi (85), Dobricean (90) / Găceanu (65)
Gloria Arad – Vladimirescu 2003 2-2
Ban (36), Toc (75) / Ciubăncan (8), C. Rus (76)

Sâmbătă, 10 septembrie

Becicherecu Mic – Jiul Petroșani 0-1
Fl. Șerban (90+2)
Autocatania Caransebeș – Flacăra Făget 2-1
Feneș (5 -pen.), Dovlete (90+1) / Petruș (42)
ACS Recaș – Gloria Reșița 1-0
Sz. Szekely (67)
Millenium Giarmata – FC Hunedoara 1-0
M. Toma (30)

Seria VI

CS Zlatna – Avântul Reghin 0-2
Bucin (73), Nagy (90)
Sănătatea – Gloria Bistrița II 2-1
Șoș (5-pen), Hoca (78) / Roman (19)
U Cluj II – Unirea Dej 3-0
Voican (60, 75), Morar (15)
Seso – Unirea Ungheni 0-1
H. Moldovan (73)
FC Zalău – CSM Brașov 1-1
Nicorici (81) / Postolache (88)
Unirea Tărlungeni – Olimpia Satu Mare 2-1
Pricop (65), S. Marin (80) / Marinaș (27)
FCM II Târgu Mureș – CFR II Cluj 0-3, disputat sâmbătă
Imbuzan (24), Negruț (45), Makhtar (67)
Voința Livezile – Unirea Florești, se dispută sâmbătă, de la ora 17:00.

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 09 Sep. 2011, 17:30 Actualizat: 13 Sep. 2011, 11:02 Rezultate
Pe aceeași temă