Rezultatele și marcatorii etapei 32 – Liga 3

Publicat: 28 May. 2010, 18:39 Actualizat: 28 May. 2010, 21:26 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 32 – Liga 3

Astăzi, de la ora 18:00, vor avea loc meciurile celor șase serii
ale etapei XXXII ale Ligii a III-a. Două partide (Girom Albota – CS
Vișina Nouă și ACS Recaș – Millenium Giarmata) se vor disputa mâine
de la ora 18:00, iar Inter Clinceni – Juventus București, pe 1
iunie, ora 18:00.

Liga2.ro vă ține
la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și
clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

CLASEMENTELE CELOR
ȘASE SERII

Iată programul celor șase serii:

Seria
I

Dunărea Gl. – Rapid Suceava 0-2
Oniu (52), Șuleru
(79)
Poli Iași II – Aerostar 0-2
Gândulescu (10),
Manu (78 – pen.)
Willy – Ceahlăul II 1-2
Lipovanu (88) /
Cr. Gafița (40, 65)
CSM Focșani – Petrotub 1-0
Curteanu
(71)
Pambac – Cetatea Tg. N. 0-1
Dăscălescu
(60)
Poli Galați – Oțelul II 0-0
FC Vaslui II – CF Brăila 0-8
Bucă (13),
Pânzaru (29), Emmanuel (32), Moldoveanu (47), Iosofache (70), Henry
(79, 84), V. Nicolae (90)
CS Gura Humorului – CS Panciu 0-3
Gura Humorului
s-a retras și pierde meciurile rămase cu
3-0
CSM Pașcani stă.

Seria
II

ACS Berceni – Partizanul Merei 5-2
Pivniceru (30),
Crețu (35, 70), Frangu (65), Mălău (80) / Chiorcău (51), S. Dinu
(57 – pen.)
Unirea Slobozia – CSM Medgidia 3-2
Nițor (20), A.
Cristea (44), Tănase (88) / Husein (55), Boris
(90+1)
Viitorul Constanța – Viitorul
Însurăței 4-1
Hertu (36, 61),
Dimcea (44), Banoti (54) / M. Lupu (39)
CS Tunari – Victoria Chirnogi 2-3
Chirilă (1),
Ciparidis (81) / Ct. Nicu (19, 25), G. Crăciun (74)
Viitorul Ianca – Petrolul Berca 0-3
Lungoci (46, 87),
G. Ion (55)
Viscofil Popești Leordeni – Dunărea Călărași 5-7
Marciuc (23, 90),
I. Nicolae (66, 77, 83) / M. Șerban (7, 27), Onofrei (13, 35, 42,
48), Ghe. Dumitru (68)
CS Domnești – Callatis Mangalia 1-2
Popa (80) / D.
Florea (20), Bardu (90)
Utchim Găești – Farul II Constanța 0-3
Oil Terminal Constanța – CS Eforie 0-3
Oil
și Utchim s-au retras în retur și
pierd meciurile rămase cu 3-0

Seria
III

Comprest GIM București – Argeșul Mihăilești 0-1
M. Stan
(67)
CS Buftea – Petrolistul Kaproni Boldești 2-0
I. Goșman (65),
D. Păun (90+9)
Petrolul Videle – Viitorul Toporu 3-0
Toporu este la a
doua neprezentare și va fi exclus din campionat.
Rapid II București – Unirea Tărlungeni 2-2
Barbu (18),
Dobroiu (23) / Cercel (50 – pen.), Balint (65)
Conpet Ploiești – AFC Filipeștii de Pădure 3-0
Victoria Adunații Copăceni – CSM Târgoviște 0-3
Electrosid Titu – CF Predeal 3-0
Petrolul Teleajen – Chimia Brazi 0-3
Predeal, Ad. Copăceni, Filipeștii
și
Teleajenul pierd meciurile rămase din retur cu
3-0
Inter Clinceni – Juventus București se dispută pe 1 iunie, ora
18:00

Seria
IV

Triumf Bârca – FCM Alexandria 2-1
L. Popovici (42),
C. Răduț (68) / H. Lascu (7)
Oltchim Rm. Vâlcea – Progresul Corabia 0-1
Urucu
(44)
FC Caracal – Alro Slatina 1-2
Șerban (85) /
Ciobanu (10), Bârsan (33)
FCM Târgoviște – Minerul Mătăsari 2-0
Negoescu (15),
Petculescu (22)
Ghecon Lăpușata – U Craiova II 3-1
Ciortan (3 pen.,
80) Vlădoi (25) / I. Badea (88)
Prometeu Craiova – Minerul Motru 1-0
A. Negrilă (65)

FC Argeș II – Ralbex Turcinești 2-1
M. Vintilă (47,
68) / V. Gârlă (90)
Girom Albota – CS Vișina Nouă
se dispută mâine de la ora
18:00

Juventus Bascov – Armata Craiova nu se dispută,
ambele echipe s-au retras

Seria
V

Jiul Rovinari – ACU Arad 1-3
Milenovici (11) /
C. Bota (25 – pen., 58), Dochița (79)
Unirea Sânnicolau Mare – CS Ineu 4-0
Cr. Radu (72),
Dragodan (78), Tulcan (90 – pen.), Ostoin (90+2)
Gloria Arad – Pandurii II Târgu Jiu 1-2
Dubeștean (62 –
pen.) / Ad. Popescu (31), Vlăduți (60)
Muncitorul Reșița – Minerul Mehedinți 2-1
Zgăbei (9),
Gurici (59 – pen.) / Boboescu (88)
FC Timișoara II – Național Sebiș 2-1
Chivoiu (74), Al.
Popovici (89) / Pantea (49)
FC Școlar Reșița – CFR Marmosim Simeria 2-1
Scărlătescu (32),
Breșneni (90+3 – pen.) / D. Dăscălescu (65)
ACS Recaș – Millenium Giarmata
se dispută mâine de la ora
18:00

Retezatul Hațeg – Progresul Gătaia nu se dispută,
ambele echipe s-au retras
Nuova Mama Mia stă.

Seria
VI

Luceafărul – Cisnădie 5-3
Ember (2), Țârlea
(19, 63), Lupașcu (45 – pen., 89) / Rău (36), Tarcea (48), Bărculeț
(76)
Ungheni – Sănătatea 1-1
H. Moldovan (15)
/ Șoș (55 – pen.)
Voința Sibiu – Sebeș 5-0
I. Popa (40),
Neguț (44), Beza (57), I. Szabo (64), Cl. Cosma (78)
Unirea Dej – Beiuș 2-1
Al. Rus (18), A.
Budean (35) / Higyed (58)
Reghin – Bistrița II 2-1
Dobrău (68),
Fulop (81) / Pădurariu
Livezile – Mediaș II 1-1
Apostolache (70)
/ R. Gașpar (30)
FC Zalău – Zlatna 1-0
C. Cosma
(19)
Od. Secuiesc – Seso 1-2
O. Lazăr (75-pen)
/ Fertea (17), Sancira (48)
Turul Micula – CS Marmația 0-3
Micula
s-a retras și pierde meciurile rămase cu 3-0

Publicat: 28 May. 2010, 18:39 Actualizat: 28 May. 2010, 21:26 Rezultate
Pe aceeași temă