Rezultatele și marcatorii etapei 30 – Liga 3

Publicat: 14 May. 2010, 19:15 Actualizat: 15 May. 2010, 11:15 Rezultate
Rezultatele și marcatorii etapei 30  – Liga 3

Astăzi, de la ora 18:00, vor avea loc meciurile celor șase serii
ale etapei XXX ale Ligii a III-a. Două partide se vor disputa
mâine, Inter Clinceni – CSM Târgoviște din Seria a III-a și ACS
Recaș – Nuova Mama Mia din Seria a V-a urmând să înceapă de la
aceeași ora.

Liga2.ro vă ține
la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și
clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

CLASAMENTELE CELOR ȘASE SERII

Iată programul celor șase serii:

Seria
I

Poli Iași II – Dunărea II 3-0
Meciul nu s-a
jucat deaorece oaspeții nu au avut legitimațiile de joc la
ei
Willy Bc. – Aerostar 0-4
Gândulescu (48,
80), Varea (60), Carp (75)
FC Vaslui II- Ceahlăul II 2-3
Mihăilă (60),
Cumpănă (85) / Codreanu (15), Sofronie (45), Cr. Gafița
(55)
Poli Galați – CSM Pașcani 0-4
Știubei (11, 14 –
pen.), Ed. Sandu (39), An. Olteanu (90)
Petrotub – Cetatea Tg. Neamț 2-0
D. Marin (35), A.
Vlaicu (71)
CSM Focșani – CS Panciu 2-0
Botezatu (4),
Bucătaru (32 – pen.)
Pambac Bacău – CF Brăila 0-1
Stăncioiu
(88)
CS Gura Humorului – Oțelul II Galați 0-3
Gura Humorului
s-a retras și pierde meciurile rămase cu
3-0
Rapid CFR Suceava stă.

Seria
II

Unirea Slobozia – Farul II 4-4
V. Gheorghe (15,
30), C. Toma (55), V. Popescu (85) / Uzun (10), Vlaciu (43),
Pașcovici (65), Nițescu (70)
CS Domnești – CSM Medgidia 5-4
M. Dumitru (48),
D. Șerban (57, 77), I. Voicu (81), D. Marin (90+3) / Mitu (25, 75),
Funda (50), Husein (70)
Însurăței – Victoria Chirnogi 3-1
Lupu (15, 53), M.
Coman (62) / P. Ungureanu (49)
Viitorul Constanța – Berca 2-1
Banoti (50 –
pen.), Cristocea (90+4) / Posteucă (90+7)
CS Tunari – Dunărea Călărași 3-1
Vlada (59),
Bonciulescu (73), D. Chirilă (79) / Condei (85)
Viitorul Ianca – Callatis 1-4
A. Crăciun (10) /
D. Florea (20), Pădurețu (35), Ciuciuleacă (55), Enis Cogali
(80)
Viscofil – CS Eforie 2-0
Marciuc (25), M.
Sandu (70)
Oil Terminal Constanța – Partizanul Merei 0-3
ACS Berceni – UTChim Găești 3-0
Oil
și Utchim s-au retras în retur și
pierd meciurile rămase cu 3-0

Seria
III

CS Buftea – Argeșul Mihăilești 3-1
Dorobanțu (22 –
pen.), Negrea (46), Ad. Dumitrescu (73) / M. Stan (11 –
pen.)
Rapid II București – Juventus București 0-1
Pălimaru
(44)
Conpet Ploiești – Petrolistul Kaproni Boldești 6-2
Panaite (8 –
autog.), Maria (38), C. Ilie (43), M. Ivan (55), Cr. Nica (80, 90)
/ Micu (13 – pen.), M. Ene (17)
Petrolul Videle – Chimia Brazi 1-0
Nicolau
(19)
Electrosid Titu – Unirea Tărlungeni 2-2
M. Ionică (23,
49) / Balint (47, 62)
Victoria Adunații Copăceni – Comprest GIM București 0-3
Viitorul Toporu – CF Predeal 3-0
Ad. Copăceni
și Predeal s-au retras în
retur și pierd meciurile rămase cu 3-0
Inter Clinceni – CSM Târgoviște se dispută mâine de la ora
18:00

Petrolul Teleajen – AFC Filipeștii de Pădure nu se
dispută, ambele echipe s-au retras

Seria
IV

Triumf Bârca – CS Albota 0-3
Mihai Ion (25),
M. Cârstea (74), Marius Ion (80)
Oltchim Rm. Vâlcea – Vișina Nouă 1-2
C. Popescu (75) /
C. Căpățână (56), F. Bastardu (73)
FC Argeș II – Progresul Corabia 1-3
R. Cârstea (38) /
Istinie (36), Turculeț (65), Rupa (78)
Alro Slatina – Minerul Mătăsari 5-1
M. Voicu (13), G.
Precup (32), M. Francisc (49), Bârsan (63, 73) / G. Ungureanu
(69)
FC Caracal – U Craiova II 4-0
Quist (9), Șerban
(56, 63), Tânțăreanu (64)
FCM Târgoviște – Minerul Motru 3-1
Boroș (42 pen.),
Petculescu (68), Negoescu (78 pen. ) / Chirciu (20)
Ghecon Lăpușata – Ralbex Turcinești 4-1
Vlădoi (12, 75),
Ursu (21), Ciortan (80) / Roncea (90 pen.)
Juventus Bascov – FCM Alexandria 0-3
Prometeu Craiova – Armata Craiova 3-0
Bascov
și Armata Craiova s-au retras și
pierd meciurile rămase cu 3-0

Seria V

Unirea Sânnicolau Mare – ACU Arad 2-3
F. Pavel (18), Tulcan (24) / C. Bota (42), Amarinei (65 aut.),
Jivan (75)
FC Timișoara II – Milenium Giarmata 2-0
Al. Popovici (8), Dobriceanu (89)
FC Școlar Reșița – CS Ineu 2-0
Pitaru (36), Cr. Mihalcea (72 – pen.)
Gloria Arad – Minerul Mehedinți 3-1
Sălăjan (36), Fl. Gâlcă (52), Ali Tolmbaye (68) / N. Poenaru
(47)
Muncitorul Reșița – Marmosim Simeria 2-1
Avram (17), Zgăbei (65) / Fl. Ungureanu (36)
Retezatul Hațeg – Național Sebiș 0-3
Retezatul s-a retras și pierde meciurile rămase cu
3-0
ACS Recaș – Nuova Mama Mia se dispută mâine de la ora
18:00

Jiul Rovinari și Pandurii II Târgu
Jiu
stau.

Seria
VI

FC Zalău – Luceafărul 2-3
G. Gorga (7),
Cozma (70)/ Lupașcu (36, 90+7), Paina (53)
Od. Secuiesc – CS Zlatna 3-1
Șimon (17), Csiki
(57), Gergely (57)/ V. Mureșan (6)
Voința Sibiu – Seso 1-1
I. Szabo (32) /
Sancira (80)
Livezile – Marmația 2-0
Gotea (20),
Bodolan (30)
Sănătatea – Beiuș 0-3
Morar (61, 68,
75)
Un. Ungheni – Bistrița II 1-0
Șanta
(23)
Unirea Dej – Sebeș 3-0
Zelencz (15, 66),
Oltean (82)
Reghin – Mediaș II 1-1
Dobrău (27) /
Savin (45)
Turul Micula – FC Cisnădie 0-3
Micula
s-a retras și pierde meciurile rămase cu 3-0

Publicat: 14 May. 2010, 19:15 Actualizat: 15 May. 2010, 11:15 Rezultate
Pe aceeași temă