Rezultatele și marcatorii etapei 3 – Liga a 3-a

Publicat: 02 Sep. 2011, 16:00 Actualizat: 03 Sep. 2011, 22:39 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 3 – Liga a 3-a

Cum luna s-a schimbat, orele de start a partidelor din Liga a III-a au coborât cu o oră. Astăzi, majoritatea meciurilor celei de-a treia etape vor începe de la ora 17:00, alte nouă urmând a se disputa sâmbătă. Până în acest moment, doar două echipe s-au retras din campionat, astfel că în prima serie Politehnica Galați este nevoită să stea, în timp ce în cea de-a doua este rândul Viitorului Chirnogi.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

Seria I

CSM Focșani – Rapid CFR Suceava 1-1
Săpunaru (63) / Ionesi (85)
ABC Stoicescu – Aerostar Bacău 3-1
Sârbescu (24), Mărculescu (44), Chiorcău (52 – pen.) / Tismănaru (80)
Cetatea Tg. Neamț – Ceahlăul II 0-0
CS Panciu – Petrotub Roman 1-1
B. Stoian (52) / Țapu (90)
Sporting Suceava – Oțelul II 3-1
Murgoci (3 – aut.), Buziuc (21), M. Negru (30) / Novac (87 – pen.)
CSM Rm. Sărat – CSM Pașcani 0-1
Călugăru (40)
SC Bacău – FCM Dorohoi 2-0
Vasiliu (27), R. Cojocaru (90)
Politehnica Galați
stă, deoarece Odorheiu Secuiesc s-a retras.

Seria II

CS Afumati – CS Tunari 1-0
A. Zaharia (35)
Dun. Călărași – Comprest GIM 4-2
M. Șerban (27, 36), S. Matei (29), V. Petre (33) / Zamfir (12), Verdeață (90+3)
Rapid II – CS Balotești 1-2
Ciolacu (83) / Marinaș (36, 45)
Conpet Cireșu – ACS Berceni 0-4
C. Sandu (34), Funieru (50, 65), Lupeș (85)
CS Ștefănești – FC Voluntari 1-1
L. Mihai (37) / C. Manea (14)
CS Eforie – CS Eolica Baia 1-2
Borza (58 – pen.) / R. Oprea (42 – pen.), C. Petre (84)
Viitorul Axintele – Unirea Slobozia
, se dispută sâmbătă, de la ora 17:00.
Viitorul Chirnogi stă, deoarece Phoenix Ulmu s-a retras.

Seria III

AFC Filipeștii de Pădure – CS Buftea 1-3
M. Ene (84) / Vențer (2), D. Păun (47, 73)
FCM Alexandria – Argeșul Mihăilești 3-1
T. Moga (2, 81), Al. Stanciu (87) / Fl. Rada (44)
Atletic Fieni – Dunărea Turris Turnu Măgurele 1-3
R. Badea (84) / Mușat (1, 29), C. Mihai (12)
Prahova Tomșani – Viitorul Domnești 2-0
Constantinescu (36), Vulpe (80)
Sportul Studențesc II – Conpet Ploiești 0-3
Oae (6), Cioc (60), Șt. Stanca (90)
Rapid Clejani – Chimia Brazi 1-0
Gață (37)
ACS Urban Titu – CSO Plopeni 1-0
L. Mihăescu (57)
Inter Clinceni – Concordia Chiajna
, se dispută sâmbătă, de la ora 17:00.

Seria IV

FCM Târgoviște – Girom Albota 0-0
FC Caracal – Gaz Metan II Mediaș 2-2
Bârsan (42), C. Nica (68) / Clinca (12), Gaspar (40)
FC Cisnădie – Metaloglobus București 5-0
Leon Bazile (12, 15), G. Onuț (22), P. Muntean (47), V. Dicher (66)
Minerul Mătăsari – Minerul Motru 1-0
Nicolovici (51)
Oltchim Rm. Vâlcea – Atletic Bradu 3-0
Ș. Răcăreanu (34, 67) O. Marinescu (87)
Ghecon Lăpușata – Pandurii II Târgu Jiu
, se dispută sâmbătă, de la ora 17:00.
CS Vișina Nouă – Prometeu Craiova, se dispută sâmbătă, de la ora 17:00.
Damila Măciuca – Jiul Rovinari, se dispută sâmbătă, de la ora 17:00.

Seria V

Jiul Petroșani – Millenium Giarmata 0-1
Călin (68)
Național Sebiș – CSM Școlar 1-1
S. Leucuța (80) / Ionaș (19)
Gloria Reșița – Bihorul Beiuș 1-1
F. Costescu (60) / D. Mureșan (5)
CFR Simeria – ACS Recaș 1-2
Pepenar (6) / R. Trandu (14), Szekely (18)
FC Hunedoara – Gloria Arad 2-1
Fl. Negru (81), Al. Crețu (90+1) / Eșanu (16)

Unirea Valea lui Mihai – Autocatania Caransebeș 1-1, disputat sâmbătă, de la ora 17.00
Szalai (62) / M. Panduru (80)
Flacăra Făget – Nova Mama Mia Becicherecu Mic 1-0
, disputat sâmbătă, de la ora 17.00
Gălan (81 -pen.)
CS Vladimirescu – FC Timișoara II 3-2,
disputat sâmbătă, de la ora 17.00
Ciubăncan (7 -pen.), G. Iancu (21), C. Rus (88) / Ad. Popa (19), Mera (55)

Seria VI

Avântul Reghin – Unirea Tărlungeni 1-0
Șorlea (83)
Gloria Bistrița II – CS Zlatna 1-1
Pădurețu (35) / Arsene (72)
Unirea Dej – Sănătatea 1-1
Budean (37 – pen.) / Crișan (51)
Unirea Ungheni – U Cluj II 3-0
Șt. Popa (2, 12), L. Pop (88)
CFR Cluj II – Seso 1-2
Ayman (13) / Sancira (30), Bâlc (79)
Corona Brașov – FCM Târgu Mureș II 1-0
Chirciu (50 – pen.)
Unirea Florești – FC Zalău 1-3
S. Pop (45) / Teglaș (41), Gorga (48), A. Bălan (90+1)
Olimpia Satu Mare – Voința Livezile 3-1,
disputat sâmbătă, de la ora 17.00
Marinaș (41), Jiga (51), Feier (67) / Dudea (72)

Publicat: 02 Sep. 2011, 16:00 Actualizat: 03 Sep. 2011, 22:39 Rezultate
Pe aceeași temă