Rezultatele și marcatorii etapei 25 – Liga a 3-a

Publicat: 04 May. 2012, 17:04 Actualizat: 08 May. 2012, 14:45 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 25 – Liga a 3-a

Etapa a XXV-a a Ligii a III-a a început ieri cu două meciuri. În Seria a VI-a, Unirea Tărlungeni a învins la limită, scor 1-0, pe CFR II Cluj, iar în Seria a III-a, Prahova Tomșani și Inter Clinceni au încheiat duelul nedecis, scor 0-0.

Astăzi, de la ora 18:00, se vor disputa grosul partidelor rundei, ACS Berceni – FC Voluntari urmând a încheia ziua fotbaliștică cu confruntarea lor ce va începe de la ora 20:00. Mâine, de la aceeași oră, se vor desfășura alte olt meciuri, unul în Seria I și 3 în Seria IV și 4 în Seria V.

Oțelul II Galați (C1) și Conpet Cireșu (C2) sunt nevoite să stea în această rundă, deoarece nu au adversari. Alte 3 formații vor câștiga la „masa verde” după ce oponenții lor s-au retras în retur, astfel: Dunărea Călărași (C2), Concordia II Chiajna și Chimia Brazi (ambele din C3) vor căștiga cu 3-0 împotriva: CS Eforie, Dunărea Turris Turnu Măgurele și Argeșul Mihăilești.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

Seria I

Ceahlăul II – Petrotub Roman 2-1
Diaconu (60), Dobrescu (78) / Ghidarcea (2)
Aerostar Bacău – CSM Pașcani 2-0
Tofan (60 – pen.), Gândulescu (81)
CSM Focșani – FCM Dorohoi 0-2
Boroștean (68), Porfireanu (69)
ABC Stoicescu – SC Bacău 0-2
Andrițoiu (15), Adăscăliței (75)
Poli Galați – CSM Rm. Sărat 3-2
Ginghină (20), Agbleta (57), M. Lupu (69) / Ghițulescu (11), Chiriac (40)
Rapid Suceava – CS Panciu 4-3
Marincovic (17, 70, 90+1), Negru (33) / Predoiu (40), Gălățeanu (72), Duțu (90)
Cetatea Târgu Neamț – Sporting Suceava
, se dispută mâine, de la ora 18:00.
Oțelul II Galați stă, deoarece Odorheiu Secuiesc s-a retras.

Seria II

Balotești – Chirnogi 4-2
Marinaș (12), V. Andrei (39, 64), Fl. Anton (68) / G. Crăciun (67), Cr. Panait (90)
Comprest – Unirea Slobozia 0-5
Ivașcă (40), V. Gheorghe (59), Fl. Anghel (84), D-tru Gheorghe (85, 86)
Afumați – Eolica 3-1
Al. Zaharia (36, 90+1), Vlada (56) / R. Oprea (75)
Rapid II – Axintele 1-2
Păun (44 pen.) / D. Chiriță (42), L. Novac (88)
Tunari – Ștefănești 1-1
M. Gheorghiță (25) / St. Ciobanu (38)
Dunărea Călărași – CS Eforie
3-0
Eforie a fost exclus din campionat și pierde toate partidele returului la „masa verde”.
ACS Berceni – FC Voluntari 3-1
Fâșie (3), Funieru (65), Ciochină (80) / Ct. Manea (70)
Conpet Cireșu stă, deoarece Phoenix Ulmu s-a retras.

Seria III

Prahova Tomșani – Inter Clinceni 0-0
Viitorul Domnești – Conpet Ploiești 2-0
Cr. Iancu (35 – pen.), Teleoacă (75)
AFC Filipeștii de Pădure – CSO Plopeni 2-0
Micu (68 – pen.), M. Ene (71)
FCM Alexandria – ACS Urban Titu 3-1
Urucu (19 – pen., 79), I. Voicilă (40) / I. Marinică (66)
CS Buftea – Sportul Studențesc II 2-0
G. Dumitrescu (3), Pavelescu (35)
Dunărea Turris Turnu Măgurele – Concordia II Chiajna 0-3

Turris s-a retras din campionat și pierde toate partidele returului la „masa verde”.
Argeșul Mihăilești – Chimia Brazi 0-3
Argeșul s-a retras din campionat și pierde toate partidele returului la „masa verde”.

Seria IV

Prometeu – Metaloglobus 1-0
Gae (40)
Jiul Rovinari – Gaz Metan II 5-1
Fotescu (7), Trofin (15), Davițoiu (23), Șoșoi (60), Tudorache (80) / Firițeanu (40)
Girom Albota – Minerul Motru 3-0
Vintilă (50), Gălan (73), Paraschivescu (90)
Pandurii II – FC Caracal 0-0
FCM Târgoviște – Oltchim 1-1
Tănase (85) / Dănuleț (44)
Ghecon Lăpușata – Atletic Bradu
, se dispută mâine, de la ora 18:00.
CS Vișina Nouă – Minerul Mătăsari, se dispută mâine, de la ora 18:00.
Damila Măciuca – FC Cisnădie, se dispută mâine, de la ora 18:00.

Seria V

CSM Școlar – Bihorul Beiuș 5-0
Beloescu (19, 41, 61, 73), F. Costescu (35)
Jiul Petroșani – Gloria Arad 0-0
Flacăra Făget – FC Hunedoara 1-1
Zetoun (38) / I. Radu (41)
Național Sebiș – CFR Simeria 1-0
Necșulescu (82)
FC Caransebeș – ACS Recaș 2-3
Suru (36 -pen, 70 -pen.) / Sz. Szekely (2), Enciu (49), Șchiopu (87)
Mama Mia Becicherecu Mic – Poli II Timișoara 4-2
Hodiș (16, 75), Dragodan (4, 22) / Boștină (3), Velici (35)
Valea lui Mihai – Vladimirescu 2003 6-0
Iambor (3), Buștea (9), Dumiter (25), Crișan (38), Morar (74), Pap (79)
Millenium Giarmata – Gloria Reșița 3-1
Corlățeanu (28), Gideon (71), Ionaș (90+3) / Gruescu (26)

Seria VI

Unirea Tărlungeni – CFR II Cluj 1-0
C. Airinei (78)
„U” Cluj II – Seso C. Turzii 0-2
Mărginean (19), Bîlc (88)
Sănătatea Cluj – FCM Tg. Mureș II 3-3
R. Rus (36). B. Rus (68), Coca (80) / Pop (43 – aut.), Huza (52), Popa (63)
CS Zlatna – FC Zalău 1-2
Sg. Pop (23) / Sabou (22), Teglaș (80)
Avântul Reghin – Voința Livezile 1-0
V. Stoica (70)
Gloria II Bistrița – Olimpia Satu Mare 0-1
Dănilă (11)
Unirea Dej – Unirea Florești 3-0
Kerecheș (15), Traore (35), Mititean (85)
Unirea Ungheni – Corona Brașov 1-3
Pușcaș (77) / Chirciu (34, 59, 67)

Publicat: 04 May. 2012, 17:04 Actualizat: 08 May. 2012, 14:45 Rezultate
Pe aceeași temă