Rezultatele și marcatorii etapei 24 – Liga a 3-a

Publicat: 27 Apr. 2012, 17:00 Actualizat: 29 Apr. 2012, 14:57 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 24 – Liga a 3-a

Metaloglobus București și Girom Albota (C4) dau astăzi startul meciurilor etapei a XXIV-a a Liga a III-a. Grosul partidelor rundei se vor disputa de la ora 17:00, ultimul duel al zilei urmând a fi cel dintre ACS Berceni și CS Tunari, care are startul de la ora 19:00. Mâine, de la aceeași oră, se vor desfășura alte cinci meciuri, 3 în Seria V și 2 în Seria VI.

Petrotub Roman (C1), CS Ștefănești (C2), ACS Urban Titu și Prahova Tomșani (ambele din C3) sunt nevoite să stea în această rundă, deoarece nu au adversari. Alte 3 formații vor câștiga la „masa verde” după ce oponenții lor s-au retras în retur, astfel: Rapid II București (C2), Conpet Ploiești și Concordia II Chiajna (ambele din C3) vor căștiga cu 3-0 împotriva: CS Eforie, Dunărea Turris Turnu Măgurele și Argeșul Mihăilești.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

Seria I

Ceahlăul II – Rapid Suceava 0-2
M. Negru (21), Semeghin (43)
Oțelul II – Aerostar Bacău 1-0
Gâță (7)
CSM Pașcani – CSM Focșani 1-0
Știubei (70)
FCM Dorohoi – ABC Stoicescu 2-0
Boroștean (45), Pavăl (63)
CSM Rm. Sărat – Cetatea Tg. Neamț 1-1
Lungoci (80) / Tudosă (85 – pen.)
Sporting Suceava – CS Panciu 1-0
Guriță (10)
SC Bacău – Politehnica Galați 2-0
C. Costin (1, 60)
Petrotub Roman stă, deoarece Odorheiu Secuiesc s-a retras.

Seria II

Voluntari – Balotești 1-1
C. Pavel (15) / Marinaș (90+5)
Chirnogi – Comprest 4-2
V. Năstase (15), Cr. Panait (16), N. Moga (75), G. Crăciun (83 pen.) / Verdeață (23), Chiriac (55)
Unirea Slobozia – Afumați 0-1
Vlada (44)
Eolica – Dunărea Călărasi 1-2
Șuța (7) / C. Farin (10), M. Șerban (75)
Axintele – Cireșu 4-0
I. Fătu (26, 44), L. Novac (52), Moses (85)
CS Eforie – Rapid II București
0-3
Eforie a fost exclus din campionat și pierde toate partidele returului la „masa verde”.
ACS Berceni – CS Tunari 1-2
Ciochină (35) / Fâșie (30 – aut.), P. MIhalache (77)
CS Ștefănești stă, deoarece Phoenix Ulmu s-a retras.

Seria III

Viitorul Domnești – CS Buftea 2-1
A. Duca (52), G. Popică (78) / Marciuc (13)
Chimia Brazi – AFC Filipeștii de Pădure 3-0
Fl. Dumitru (25), Arnăutu (59), Ct. Vlad (70)
CSO Plopeni – FCM Alexandria 0-0
Inter Clinceni – Sportul Studențesc II 1-0
Fodor (16)
Conpet Ploiești – Dunărea Turris Turnu Măgurele
3-0
Turris s-a retras din campionat și pierde toate partidele returului la „masa verde”.
Concordia II Chiajna – Argeșul Mihăilești 3-0
Argeșul s-a retras din campionat și pierde toate partidele returului la „masa verde”.
ACS Urban Titu stă, deoarece Atletic Fieni s-a retras.
Prahova Tomșani stă, deoarece Rapid Clejani s-a retras.

Seria IV

Metaloglobus – Girom Albota 1-1
P. Simion (16) / Gălan (52 – pen.)
Jiul Rovinari – Pandurii II 2-1
Lăcătușu (43), Trofin (45) / Afrem (9)
Gaz Metan II – Prometeu 0-1
Ghiță (70)
Minerul Motru – Ghecon Lăpușata 1-1
Răduca (90) / Moraru (23)
Atletic Bradu – FCM Târgoviște 3-2
Păvăluță (1), I. Enache (26), B. Nicu (59) / M. Tănase (85), Lețu (88)
Oltchim – CS Vișina Nouă 1-0
B. Preda (12)
Minerul Mătăsari – Damila Măciuca 0-3
Codin (30), B. Geantă (43, 77 – pen.)
FC Cisnădie – FC Caracal 1-1
I. Szabo (15) / Koko (80)

Seria V

CSM Școlar – Millenium Giarmata 0-0
Bihorul Beiuș – FC Caransebeș 2-0
Lupașcu (6 – pen.), Paina (18 – pen.)
Poli II Timișoara – Jiul Petroșani 3-1
Boștină (2, 73 -pen), Velici (54) / Filip (83)
Gloria Arad – Flacăra Făget 0-0
CFR Simeria – Gloria Reșița 5-0
Lintaru (24, 51), Pepenar (28), Făgărășanu (40), Dăscălescu (75)
ACS Recaș – Mama Mia Becicherecu Mic 3-0
Nanu (33), Ștreangă (67), Sz. Szekely (83)
FC Hunedoara – Valea lui Mihai 3-0
L. Todea (72, 77), I. Radu (90+1)
Vladimirescu 2003 – Național Sebiș 2-2
Ciubăncan (63 -pen.), C. Rus (90) / Necșulescu (25, 40)

Seria VI

U Cluj II – Unirea Tărlungeni 1-2
Calcan (10) / Căpățână (19), L. Nicolae (67)
Seso – Sănătatea 2-1
Mărginean (68), Pop (78) / Văscan (57 – aut.)
FCM Târgu Mureș II – CS Zlatna 0-1
Morar (9 – pen.)
FC Zalău – Avântul Reghin 2-0
Maior (17), Ionașcu (43)
Unirea Florești – Unirea Ungheni 2-0
Barbuloviciu (27), Dragu (41 – pen.)
CSM Brașov – CFR Cluj II 2-0
M. Ene (30), Marinescu (70)
Voința Livezile – Gloria II Bistrița
, se dispută mâine, de la ora 17:00.
Olimpia Satu Mare – Unirea Dej, se dispută mâine, de la ora 17:00.

Publicat: 27 Apr. 2012, 17:00 Actualizat: 29 Apr. 2012, 14:57 Rezultate
Pe aceeași temă