Rezultatele și marcatorii etapei 22 – Liga a 3-a

Publicat: 20 Apr. 2012, 17:00 Actualizat: 22 Apr. 2012, 00:29 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 22 – Liga a 3-a

Etapa a XXII-a a Liga a III-a își dispută astăzi, de la ora 17:00, grosul partidelor. Mâine, de la aceeași oră, se vor desfășura alte cinci meciuri.

Rapid CFR Suceava (C1), Viitorul Axintele (C2), Chimia Brazi și Inter Clinceni (ambele din C3) sunt nevoite să stea în această rundă, deoarece nu au adversari. Alte 3 formații vor câștiga la „masa verde” după ce oponenții lor s-au retras în retur, astfel: CS Ștefănești (C2), CS Buftea și Viitorul Domnești (ambele din C3) vor căștiga cu 3-0 împotriva: CS Eforie, Dunărea Turris Turnu Măgurele și Argeșul Mihăilești.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

Seria I

Ceahlăul II – Aerostar 0-0
Petrotub – CSM Focșani
0-0
CSM Pașcani – Poli Galați 3-2
Călugăru (34 – pen., 65 – pen.), Liutek (80) / A. Francisc (35), M. Lupu (78)
FCM Dorohoi – Tg. Neamț 1-1
Șt. Nicolae (68) / Tudosă (1)
SC Bacău – Panciu 0-0
CSM Rm. Sărat – Sporting Sv. 2-0
Croitoru (63), Lungoci (86)
Oțelul II – ABC Stoicescu
Amânat pentru 1 mai deoarece Oțelul II e în turneu în Republica Moldova.
Rapid CFR Suceava
stă, deoarece Odorheiu Secuiesc s-a retras.

Seria II

Tunari – Balotești 0-0
Berceni – Comprest 2-0
Funieru (5), Fâșie (41 pen.)
Voluntari – Afumați 1-4
A. Voicu (60) / A. Zaharia (20 pen.), C. Constantin (27), Vlada (55), Velicu (90)
Chirnogi – Dunărea Călărași 1-0
G. Cotea (78)
Unirea Slobozia – Rapid II 3-1
G. Lazăr (36, 75), V. Gheorghe (55) / Al. Ioniță (81)
Eolica – Cireșu 3-1
Lupu (15), Boghițoi (40), R. Oprea (80 pen.) / Perca (50)
CS Eforie – CS Ștefănești
0-3
CS Eforie a fost exclus din campionat și pierde toate partidele returului la „masa verde”.
Viitorul Axintele stă, deoarece Phoenix Ulmu s-a retras.

Seria III

Conpet Ploiești – AFC Filipeștii de Pădure 0-0
Concordia II Chiajna – FCM Alexandria 1-0
I. Crăciun (60)
CSO Plopeni – Prahova Tomșani 2-2
M. David (45), Huza (55) / Fl. Răuță (34), Crossman (65)
ACS Urban Titu – Sportul Studențesc II 5-2
Ciocotoiu (21, 65), Șt. Săndulescu (29, 37), C. Neacșu (75) / Chiriță (17), Ciobotariu (49)
CS Buftea – Dunărea Turris Turnu Măgurele
3-0
Turris s-a retras din campionat și pierde toate partidele returului la „masa verde”.
Viitorul Domnești – Argeșul Mihăilești 3-0
Argeșul s-a retras din campionat și pierde toate partidele returului la „masa verde”.
Chimia Brazi stă, deoarece Atletic Fieni s-a retras.
Inter Clinceni stă, deoarece Rapid Clejani s-a retras.

Seria IV

Pandurii II – Prometeu Craiova 3-1
Fărcășanu (9, 15), Bucur (19) / Bratoveanu (44)
Jiul Rovinari – Girom Albota 0-2
Vintilă (70), Gălan (78)
Gaz Metan II – Ghecon Lăpușata 2-1
Fleșeriu (10), Hlinca (50) / Sârbu (80)
Metaloglobus – FCM Târgoviște 2-0
Militaru (2), Ș. Stângă (46)
Minerul Motru – CS Vișina Nouă 4-3
Buciuman (17, 51, 87), Răducă (20 – pen.) / Aria (53, 69), Ghiță (90)
Atletic Bradu – Damila Măciuca 1-1
Nicu Bogdan 60 / Nicu Bogdan (48 -aut)
Oltchim Rm. Vâlcea – FC Caracal 1-1
Onofrei (68) / Bugiu (10)
Minerul Mătăsari – FC Cisnădie 0-1
Ciobanu (93 – pen.)

Seria V

CSM Școlar – Mama Mia Becicherecu Mic 1-3
Oncică (28) / Luță (29), Hodiș (44), Scânteie (90)
Bihorul Beiuș – Jiul Petroșani 2-1
Lupașcu (38), Coțan (69) / Drida (22)
ACS Recaș – Flacăra Făget 2-0
Szekely (58), Trandu (90)
Timișoara II – Valea lui Mihai 2-1
Silaghi (26), Artean (90) / Dumiter (73)
Gloria Arad – Național Sebiș 4-1
Sălăjan (13 – pen.), Gherghel (24), Puie (45+1), Borteș (80) / Francescu (85 – pen.)
Millenium Giarmata – FC Caransebeș 1-2
Timar (46 aut.) / Timar (5), Suru (90 -pen.)
FC Hunedoara – Gloria Reșița 8-0
Mușuroia (7), R. Cristian (38 – pen.), P. Păcurar (49), Istinie (74, 78, 82, 90), Jitaru (76)
Vladimirescu 2003 – CFR Simeria
2-0
Coca (55), A. Mihai (80)

Seria VI

Unirea Tărlungeni – Sănătatea 2-1
Tatarciuc (78), Pricop (90+3) / Ciaca (76)
U Cluj II – CS Zlatna 1-0
M. Moldovan (58)
FCM Târgu Mureș II – Gloria Bistrița II 0-1
Keita (41)
FC Zalău -Unirea Dej 1-0
G. Gorga (85)
Unirea Florești – CSM Brașov 0-1
Ene (90+1)
Seso – Avântul Reghin 0-1
C. Oprea (85)
Voința Livezile – Unirea Ungheni
, se dispută mâine, de la ora 17:00.
Olimpia Satu Mare – CFR II Cluj, se dispută mâine, de la ora 17:00.

Publicat: 20 Apr. 2012, 17:00 Actualizat: 22 Apr. 2012, 00:29 Rezultate
Pe aceeași temă