Rezultatele și marcatorii etapei 21 – Liga a 3-a

Publicat: 13 Apr. 2012, 17:00 Actualizat: 17 Apr. 2012, 20:23 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 21 – Liga a 3-a

Etapa a XXI-a a Liga a III-a începe astăzi, de la ora 15:00, cu meciul dintre Prahova Tomșani și Chimia Brazi. Grosul partidelor rundei au startul de la ora 17:00, unul dintre cele mai importante dueluri fiind cel de la Brașov, din Seria a VI-a, dintre Corona și Olimpia Satu Mare, primele două pretendente la promovare. Mâine se vor desfășura alte cinci partide, una de la ora 13:00, iar celelalte de la ora 17:00.

Sâmbătă, dintre cele cinci meciuri, cel mai important este duelul din Seria a IV-a dintre Damila Măciuca și Minerul Motru. Ocupantele primelor două locuri din această serie sunt despărțite în clasament de 3 puncte, în favoarea echipei gazdă, astfel că lupta pentru promovare se poate încinge sau se poate clarifica.

Aerostar Bacău (C1) și Concordia II Chiajna și CS Buftea (ambele din C3) sunt nevoite să stea în această rundă, deoarece nu au adversari.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

Seria I

CSM Focșani – Ceahlăul II 0-2
Chitoșcă (42), Fabbron (65)
Stoicescu – Petrotub 2-4
Bobe (47), Ghidarcia (73 – aut.) / D. Marin (10, 53), Ghidarcia (69), M. Alexandru (78)
Poli Galați – Oțelul II 0-0
Panciu – FCM Dorohoi 2-0
Predoiu (8, 20)
Sporting Suceava – SC Bacău 1-0
Căinari (71)
CSM Rm. Sărat – Rapid Suceava 0-0
Cetatea Târgu Neamț – CSM Pașcani
, se dispută mâine, de la ora 17:00.
Aerostar Bacău stă, deoarece Odorheiu Secuiesc s-a retras.

Seria II

Comprest GIM București – CS Balotești 0-0
CS Afumați – ACS Berceni 0-1
Fâșie (56 – pen.)
Dunărea Călărași – FC Voluntari 0-1
R. Ioniță (76)
Rapid II București – Victoria Chirnogi 3-0
A. Ioniță II (57, 84), R. Paraschiv (78)
Conpet Cireșu – Unirea Slobozia 0-2
V. Gheorghe (15), Ibrian (28)
CS Ștefănești – Eolica Baia 3-0
Șt. Ciobanu (33), Cataramă (65), M. Dumitrache (80)
Viitorul Axintele – CS Tunari 2-0
L. Novac (35), A. Robu (80)
Phoenix Ulmu
și CS Eforie s-au retras.

Seria III

Prahova Tomșani – Chimia Brazi 1-0
Ochiroșii (23 – pen.)
AFC Filipeștii de Pădure – Viitorul Domnești 0-1
Poenaru (9)
FCM Alexandria – Conpet Ploiești 1-1
Gh. Câmpeanu (35) / Ciocâlteu (82)
Sportul Studențesc II – CSO Plopeni 1-5
Văduva (34) / C. Tudor (12, 15), Necatu (29 – pen.), Huza (40 – pen., 66)
Inter Clinceni – ACS Urban Titu 1-0
Răducanu (22)
Concordia II Chiajna
stă, deoarece Atletic Fieni s-a retras.
CS Buftea stă, deoarece Rapid Clejani s-a retras.
Argeșul Mihăilești și Dunărea Turris Turnu Măgurele s-au retras.

Seria IV

Girom Albota – Prometeu Craiova 1-0
N. Diță (89)
FCM Târgoviște – Gaz Metan II Mediaș 2-1
Grigore (15), Petculescu (50) / Șiriceanu (85)
CS Vișina Nouă – Metaloglobus 2-0
Priescu (55), Glișcă (80)
FC Caracal – Atletic Bradu 3-0
Niculescu (38, 45), Koko (63)
FC Cisnădie – Oltchim 4-0
Câmpean (37), Neagu (71), Muntean (74), Bărculeț (90)
Minerul Mătăsari – Pandurii II 0-0
Ghecon Lăpușata – Jiul Rovinari
, se dispută mâine, de la ora 13:00.
Damila Măciuca – Minerul Motru, se dispută mâine, de la ora 17:00.

Seria V

Jiul Petroșani – CSM Școlar Reșița 2-0
Drida (43 -pen., 90+2)
Flacăra Făget – Bihorul Beiuș 3-2
Mohamed (50), Rațiu (64), Cr. Gălan (81 -pen.) / Bogman (21), Bode (44)
Național Sebiș – Timișoara II 1-2
Ember (88) / Petcuț (8), Silaghi (76)
Gloria Reșița – Gloria Arad 1-3
Ieremciuc (23 -pen.) / Filaret (20), Gherghel (57), Eșanu (73)
CFR Simeria – FC Hunedoara 2-2
Făgărășanu (11 -pen.), D. Dăscălescu (88) / I. Radu (30), Jitaru (70)
Vladimirescu 2003 – Millenium Giarmata 3-1
C. Rus (39, 76), A. Mihai (48) / Țofei (71)
Valea lui Mihai – ACS Recaș 2-4
Crișan (de 2 ori) / Enciu (2), Magdaș, Paleacu
Mama Mia Becicherecu Mic – FC Caransebeș 0-1
Staicu (51)

Seria VI

Avântul Reghin – U Cluj II 0-0
Unirea Florești – Unirea Tărlungeni 3-1
Cârstean (14, 41), A. Kelemen (38) / Brujan (19)
Unirea Ungheni – FC Zalău 0-2
A. Bălan (3), G. Gorga (65)
CS Zlatna – Sănătatea 0-0
Unirea Dej – FCM Târgu Mureș II 5-2
Petreanu (5, 25, 75), Itu (65), Budean (17) / Moldovan (21), Hodgyai (48)
Gloria Bistrița II – Seso 2-3
Șomodi (12), Keita (66) / Dicher (5, 13, 69)
CFR Cluj II – Voința Livezile 3-1
Roșu (36, 39), Negruț (90) / Budecan (15)
Corona Brașov – Olimpia Satu Mare 1-0
Ene (90)

Publicat: 13 Apr. 2012, 17:00 Actualizat: 17 Apr. 2012, 20:23 Rezultate
Pe aceeași temă