Rezultatele și marcatorii etapei 20 – Liga a 3-a

Publicat: 06 Apr. 2012, 16:30 Actualizat: 08 Apr. 2012, 11:59 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 20 – Liga a 3-a

Liga a III-a își dispută astăzi, de la ora 17:00, grosul partidelor etapei a XX-a. La la ora 18:00, se joacă ultimul meci al zilei, FC Voluntari – Rapid II București. Mâine se vor desfășura alte opt partide, cele mai multe, 4, fiind din Seria a 5-a.

După retragerea din campionat, în această săptămână, a Turrisului Turnu Măgurele, în Seria a III-a a ajuns să se dispute doar câte patru meciuri pe etapă. Astfel, în această serie, au mai rămas doar 12 echipe, problama retrogradării nemaipunându-se. După ce în tur, Atletic Fieni și Rapid Clejani au părăsit competiția, iar Argeșul Mihăilești s-a retras în iarnă, Dunărea Turris este ultima formație ce a abandonat campionatul.

Pe lângă CS Buftea și AFC Filipeștii de Pădure (ambele din Seria 3) și Viitorul Axintele (Seria 2) va câștiga la „masa verde” în această etapă. De asemenea, alte 4 formații, CSM Focșani (C1), Eolica Baia (C2), Conpet Ploiești și ACS Urban Titu (C3), sunt nevoite să stea în această rundă, deoarece nu au adversari.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

Seria I

Rapid Suceava – Aerostar 2-0
Marincovic (56), Semeghin (89)
Ceahlăul II – ABC Stoicescu 5-0
Pavel (50), Călin (55), Bobric (66, 88), Sofronie (84)
Petrotub – Poli Galați 3-1
Harbuzaru (30 – pen.), Marin (51), Vulpe (55) / Șoe (12 – pen.)
Oțelul II – Cetatea Tg. Neamț 1-1
Benga (30 – pen.) / M. Șchiopu (90+3)
CSM Pașcani – Panciu 1-0
V. Gheorghiu (70)
FCM Dorohoi – Sporting Suceava 2-1
Orășanu (21), Vrabie (29) / Buziuc (28)
SC Bacău – CSM Râmnicu Sărat 2-0
Costin (8), Pintea (75)
CSM Focșani stă, deoarece Odorheiu Secuiesc s-a retras.

Seria II

CS Tunari – Comprest GIM București 4-0
I. Popescu (20, 33), L. Barbu (27), Cr. Becali (83)
CS Balotești – CS Afumați 1-0
Pojer (63)
ACS Berceni – Dunărea Călărași 3-2
Fâșie (50 – pen., 90+7), Pivniceru (76) / V. Petre (19 – pen., 59 – pen.)
Victoria Chirnogi – Conpet Cireșu 2-4
R. Iordache (5 – pen.), A. Niculescu (42) / Dima (16, 70), A Crăciun (30), Costache (58 – pen.)
Unirea Slobozia – CS Ștefănești 1-0
R. Soare (43)
FC Voluntari – Rapid II București 0-1
Al. Ioniță (80)
CS Eforie – Viitorul Axintele 0-3
Gazdele au fost excluse din campionat și pierd toate partidele returului la „masa verde”.
Eolica Baia stă, deoarece Phoenix Ulmu s-a retras.

Seria III

Viitorul Domnești – FCM Alexandria 1-0
A. Păuna (67)
Concordia II Chiajna – Prahova Tomșani 0-0
Chimia Brazi – Sportul Studențesc II București 1-0
G. Marin (89)
CSO Plopeni – Inter Clinceni 2-1
Huza (57), Puchia (68) / Al. Andrei (86)
CS Buftea – Argeșul Mihăilești
3-0
Oaspeții s-au retras din campionat și pierd toate partidele returului la „masa verde”.
Dunărea Turris Turnu Măgurele – AFC Filipeștii de Pădure 0-3
Gazdele s-au retras din campionat în această săptămână și vor pierde, de acum înainte, la „masa verde”.
Conpet Ploiești stă, deoarece Atletic Fieni s-a retras.
ACS Urban Titu stă, deoarece Rapid Clejani s-a retras.

Seria IV

Pandurii II – Girom Albota 0-0
Prometeu Craiova – Ghecon Lăpușata 2-1
Ștoiu (44 – pen., 80) / Relea 25.
Jiul Rovinari – FCM Târgoviște 3-1
Stoian (10), N. Popescu (15), Șoșoi (75) / Petculescu (2 – pen.)
Gaz Metan II – CS Vișina Nouă 0-1
Priescu (85)
Metaloglobus – Damila Măciuca 1-1
E. Vlad (31) / Bucuroaia (5 – pen.)
Minerul Motru – FC Caracal 1-0
Ceaușu (15)
Atletic Bradu – FC Cisnădie 4-0
Căldăraru (15), B. Nicu (20), Păvăluță (65), Frăsineanu (72)
Oltchim – Minerul Jilț Mătăsari 0-0

Seria V

CSM Școlar – Flacăra Făget 1-0
Beloescu (60)
Bihorul Beiuș – Valea lui Mihai 5-0
Vanca (10), Galea (65), Paina (69), Lupașcu (72), Bode (80 – pen.)
Timișoara II – Gloria Reșița 5-1
Cheda (21 aut.), Ad. Popa (54, 64, 90+3), Velici (84) / Ieremciuc (5)
Gloria Arad – CFR Simeria 1-1
Eșanu (22) / Găceanu (42)
Millenium Giarmata – Mama Mia Becicherecu Mic 1-3
Băișan (39) / C. Bogdan (8), Jilcu (64), Hecsko (89)
FC Caransebeș – Jiul Petroșani 3-1
M. Matei (37 aut.), Bârsan (39), Voicu (50) / D. Copil (70)
ACS Recaș – Național Sebiș 4-1
Trandu (28, 78), Nanu (44), Sz. Szekely (90) / Băd (32)
FC Hunedoara – Vladimirescu 2003 2-0

Seria VI

Unirea Tărlungeni – CS Zlatna 5-1
L. Nicolae (13, 69-pen), Drujan (26), S. Marin (65, 73) / Câmpean (83)
Sănătatea – Avântul Reghin 2-0
Șos (73-pen), R. Rus (90-pen)
U Cluj II – Gloria Bistrița II 3-1
Szilagyi (18), Horvath (45+1), A. Calcan (54) / Șomodi (48)
Seso – Unirea Dej 0-0
FC Zalău – CFR Cluj II 4-1
R. Stanciu (37), Sabou (45-pen), Teglaș (73), Bălan (80) / Mocan (90+3)
FCM II Târgu Mureș – Unirea Ungheni 0-1
Pastor (1)
Voința Livezile – Corona Brașov 0-0
Olimpia Satu Mare – Unirea Florești 2-0
Dănilă (75), Feier (77)

Publicat: 06 Apr. 2012, 16:30 Actualizat: 08 Apr. 2012, 11:59 Rezultate
Pe aceeași temă