Rezultatele și marcatorii etapei 19 – Liga a 3-a

Publicat: 03 Apr. 2012, 16:06 Actualizat: 03 Apr. 2012, 19:45 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 19 – Liga a 3-a

Liga a III-a își dispută astăzi, în prima intermediară a returului, toate partidele etapei a XIX-a. Două meciuri din Seria a III-a au început mai devreme, astfel că Sportul II și Concordia II au terminat la egalitate, 0-0, iar Prahova Tomșani a învins pe Conpet Ploiești cu 4-0. Celelalte partide se vor desfășura de la ora 17:00.

Două partide se vor decide la „masa verde”, CS Tunari va câștiga cu 3-0 în fața lui CS Eforie, iar AFC Filipeștii de Pădure, cu același scor, în fața Argeșului Mihăilești.

Alte patru formații, ABC Stoicescu (C1), Unirea Slobozia (C2), Viitorul Domnești și CSO Plopeni (ambele din C3), sunt nevoite să stea în această rundă, deoarece nu au adversari.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

Seria I

CSM Focșani – Aerostar 0-1
Fl. Berbece (74)
Panciu – Oțelul II 0-0
Poli Galați – Ceahlăul II 4-2
Lupu (10), M. Munteanu (22), Coman (38), Velicu (80) / Gheorghiu (52), Apetrei (76)
Sporting Suceava – CSM Pașcani 2-2
Apetrei (28, 55) / Liutec (24), Nuțescu (74)
CSM Rm. Sărat – FCM Dorohoi 0-2
Boroștean (51), Orășanu (85)
SC Bacău – Rapid Suceava 1-1
Carp (85) / Fl. Plămadă (79)
Cetatea Tg. Neamț – Petrotub 1-2
Patrichi (5) / Harbuzaru (60), D. Marin (90+1)
ABC Stoicescu
stă, deoarece Odorheiu Secuiesc s-a retras.

Seria II

Afumați – Comprest 3-0
Vlada (70), Șt. Alexandru (75), M. Ștefan (85)
Dunărea Călărași – Balotești 2-2
V. Petre (53), M. Ștefan (88) / Al. Marinaș (30, 37)
Rapid II – Berceni 3-3
Păun (21), Dobroiu (67 pen.), Sotelo (76) / Crețu (22 aut.), Fâșie (37), Pivniceru (84)
Cireșu – Voluntari 0-2
R. Cristea (12), C. Pavel (80 pen.)
Ștefănești – Chirnogi 1-1
L. Mihai (45) / G. Crăciun (14 pen.)
Axintele – Eolica Baia 3-0
C. Toader (10), L. Novac (25), A. Robu (88)
CS Eforie – CS Tunari
0-3
Gazdele au fost excluși din campionat și pierd toate partidele returului la „masa verde”.
Unirea Slobozia stă, deoarece Phoenix Ulmu s-a retras.

Seria III

Sportul Studențesc II – Concordia II Chiajna 0-0
Prahova Tomșani – Conpet Ploiești 4-0
Ungureanu (26), M. Vișan (55, 78), Bilia (72 – pen.)
FCM Alexandria – Dunărea Turris Turnu Măgurele 4-1
D. Voicilă (37), Moga (54), Lătea (83), Lăcoviște (90 – pen.) / C. Mihai (81)
Inter Clinceni – Chimia Brazi 1-0
Fl. Răducanu (75)
ACS Urban Titu – CS Buftea 0-0
AFC Filipeștii de Pădure – Argeșul Mihăilești
3-0
Oaspeții s-au retras din campionat și pierd toate partidele returului la „masa verde”.
Viitorul Domnești stă, deoarece Atletic Fieni s-a retras.
CSO Plopeni stă, deoarece Rapid Clejani s-a retras.

Seria IV

Ghecon Lăpușata – Girom Albota 0-0
FCM Târgoviște – Prometeu Craiova 2-0
Zidăroiu (37), Enescu (40)
CS Vișina Nouă – Jiul Rovinari 1-0
Priescu (63)
Damila Măciuca – Gaz Metan II Mediaș 1-0
Bucuroaia (38)
FC Caracal – Metaloglobus 2-0
Bădăuță (1), Cr. Niculescu (8)
FC Cisnădie – Minerul Motru 1-1
Grigoroșcuță (90) / M. Laurențiu (43)
Minerul Jilț Mătăsari – Atletic Bradu 1-1
Luca (70) / Enache (60)
Oltchim – Pandurii II 0-1
Afrem (77)

Seria V

Jiul Petroșani – Mama Mia Becicherecu Mic 1-0
Hardău (68)
Flacăra Făget – FC Caransebeș 1-1
Gălan (28 – pen.) / Suru (58 – pen.)
Valea lui Mihai – CSM Școlar Reșița 0-1
Beloescu (53)
Național Sebiș – Bihorul Beiuș 1-0
Băd (78)
Gloria Reșița – ACS Recaș 0-1
Boldea (14)
CFR Simeria – Timișoara II 2-2
An. Suciu (15), Lintaru (50) / Dobricean (2, 69)
Vladimirescu 2003 – Gloria Arad 2-3
A. Mihai (80), Sighete (89) / Puie (2), Eșanu (22), Ad. Popa (77)
FC Hunedoara – Millenium Giarmata 3-0
Păcurar (22), Mușuroia (37), R. Cristian (89)

Seria VI

Unirea Ungheni – Seso 1-2
Pastor (76) / Dicher (50), Crăciun (56)
Unirea Florești – Voința Livezile 2-1
Cârstean (65), Cocoară (71) / Sigartău (77)
Avântul Reghin – CS Zlatna 1-1
Fulop (20) / Suciu (85)
Olimpia Satu Mare – Unirea Tărlungeni 2-0
Micaș (21), Heill (30)
CSM Brașov – FC Zalău 3-0
Marinescu (4), Ene (22), Câmpean (46)
CFR Cluj II – FCM Târgu Mureș II 2-1
Roșu (15), Imbuzan (24) / Gândilă (72)
Gloria Bistrița II – Sănătatea 0-1
Vădana (73)
Unirea Dej – U Cluj II 1-1
Szilagyi (20 – autog.) / Tulio (85 – pen.)

Publicat: 03 Apr. 2012, 16:06 Actualizat: 03 Apr. 2012, 19:45 Rezultate
Pe aceeași temă