Rezultatele și marcatorii etapei 17 – Liga a 3-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 23 Mar. 2012, 14:58 Actualizat: 27 Mar. 2012, 14:26 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 17 – Liga a 3-a

Liga a III-a își dispută astăzi, de la ora 15:00, grosul partidelor etapei a doua a returului. Alte nouă meciuri se vor desfășura mâine, de la aceeași oră, Seria a V-a dând cele mai multe dueluri, 3.

O partidă se va decide la „masa verde”, Unirea Slobozia urmând a câștiga cu 3-0 contra lui CS Eforie, formație ce va fi la a doua neprogramare în campionat, ceea ce înseamnă că va fi exclusă din Liga a III-a. Pe lângă dobrogeni, în acest început de retur al eșalonului trei, s-a mai retras și Argeșul Mihăilești.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

Seria I

ABC Stoicescu – CSM Focșani 2-0
Mândroasa (16, 64)
Politehnica Galați – Aerostar Bacău 0-1
C. Berbece (85)
CS Panciu – Ceahlăul II Piatra Neamț 1-1
I. Radu (52) / Bobric (64)
Sporting Suceava – Petrotub Roman 3-2
M. Guriță (8), Buziuc (22 – pen.), Nichitoaia (90) / Petrilă (50), Pătrașcu (90+1)
CSM Râmnicu Sărat – Oțelul II Galați 5-1
Lungoci (7), Nica (15, 42), Lungu (75), Vișan (90+3) / Chipirliu (50)
FCM Dorohoi – Rapid CFR Suceava 0-0
SC Bacău – CSM Pașcani 3-0
Lukacs (7), Ungureanu (20), Vasiliu ()
Cetatea Târgu Neamț stă, deoarece Odorheiu Secuiesc s-a retras.

Seria II

Dunărea Călărași – Afumați 2-2
Victor Petre (4 – pen.), Al. Preda (67) / A. Zaharia (10, 30 – pen.)
Rapid II – Comprest 2-2
Stanca (24), Ct. Păun (27 – pen.) / Gata (5), Manof (35)
Conpet Cireșu – Balotești 1-1
Ekene (88) / M. Ardeleanu (56)
Ștefănești – Berceni 0-1
Fâșie (15)
Axintele – Chirnogi 1-1
Novac () / G. Crăciun (20 – pen.)
Eolica Baia – Tunari 3-1
Boghițoiu (35 – pen., 70), L. Drăguț (75) / I. Popescu (25)
CS Eforie – Unirea Slobozia
0-3
Echipa gazdă nu se prezintă și fiind la a doua abatere vor fi dezafiliați.
FC Voluntari stă, deoarece Phoenix Ulmu s-a retras.

Seria III

FCM Alexandria – AFC Filipeștii de Pădure 2-1
D. Voicilă (6), Lătea (15) / M. Ene (86)
Sportul Studențesc II – Viitorul Domnești 1-3
Truță (80) / Teleoacă (32), Gârlescu (62 – pen.), R. Nicolescu (63)
Inter Clinceni – Conpet Ploiești 3-0
Fodor (25 – pen.), Floruț (46), D. Ene (67)
ACS Urban Titu – Chimia Brazi 2-0
Mihăescu (1), Săndulescu (66)
CSO Plopeni – CS Buftea 0-1
V. Ștefan (38)
Prahova Tomșani – Dunărea Turris Turnu Măgurele 1-0
M. Vișan ()
Concordia II Chiajna stă, deoarece Rapid Clejani s-a retras.
Argeșul Mihăilești și Atletic Fieni s-au retras.

Seria IV

FCM Târgoviște – Ghecon Lăpușata 0-1
Sârbu (80)
FC Caracal – Jiul Rovinari 2-1
Cr. Niculescu (53-penalty), Moșteanu (76) / Stoian (4)
FC Cisnădie – Gaz Metan II Mediaș 1-0
Grigorșcuță (78)
Minerul Mătăsari – Metaloglobus 1-1
Vlădoi (70) / Militaru (23)
Oltchim – Minerul Motru 1-0
Marinescu (84)
Atletic Bradu – Pandurii II 0-2
Afrem (51), Vlăduți (71)
CS Vișina Nouă – Girom Albota 0-2
Vintilă, Neacșa
Damila Măciuca – Prometeu Craiova 3-1
Rădoi (9), Geantă (34), Albinaru (40) / Rotaru (51)

Seria V

Flacăra Făget – Jiul Petroșani 0-2
Deaconescu (44), I. Filip (86)
Național Sebiș – FC Caransebeș 1-0
Ember (15)
Gloria Reșița – FC Școlar Reșița 0-6
Oncică (35, 45), Doană (43), Bițiș (74, 85), Breșneni (87)
CFR Simeria – Bihorul Beiuș 2-2
Lintaru (70), Dăscălescu (88) / Paina (70, 89-pen.)
Gloria Arad – Millenium Giarmata 2-0
Ad. Popa (16), Sălăjan (33)
Unirea Valea lui Mihai – Becicherecu 1-0
Fele (3)
CS Vladimirescu – ACS Recaș 0-2
R. Trandu (30), Andronic (86)
FC Hunedoara – FC Timișoara II 1-0
Mușuroia (35)

Seria VI

Gloria Bistrița II – Avântul Reghin 4-1
Pârvu (17), Șomodi (19, 78), Fizeșan (35) / Fulop (66)
Unirea Dej – CS Zlatna 1-0
Budean (39-pen)
Unirea Ungheni – Sănătatea 2-1
Pușcaș (39, 65) / Gașpar (80)
CFR Cluj II – U Cluj II 0-1
Tecsi (67)
CSM Brașov – Seso 2-0
Chirciu (50), Coman (67)
Unirea Florești – FCM Târgu Mureș II 3-1
Niculescu (3), Kelemen (65-pen), Dragu (73) / Eremia (38)
Olimpia Satu Mare – FC Zalău 4-0
Daniel Feier (26, 32), Adrian Marinaș (58), Ionuț Dănilă (76)
Voința Livezile – Unirea Tărlungeni 1-1
Rodrigues (80) / L. Nicolae (32)

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 23 Mar. 2012, 14:58 Actualizat: 27 Mar. 2012, 14:26 Rezultate
Pe aceeași temă