Rezultatele și marcatorii etapei 16 – Liga a 3-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 16 Mar. 2012, 15:25 Actualizat: 18 Mar. 2012, 13:17 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 16 – Liga a 3-a

Liga a III-a își dispută astăzi, de la ora 15:00, grosul partidelor primei etape a returului. Etapa a 16-a a fost deschisă de meciul de ieri dintre Sănătatea Cluj și CFR II Cluj, scor 2-2. Alte șase meciuri se vor desfășoară mâine, de la aceeași oră, Seria a V-a dând cele mai multe dueluri, 4.

Returul campionatului începe cu încă o echipă în minus, după ce Comisia de Disciplină a Federației Române de Fotbal a exclus din campionat Argeșul Mihăilești. Prin excluderea acestei echipe, din Seria a III-a nu va mai retrograda nicio echipă după ce în tur, Atletic Fieni și Rapid Clejani s-au retras și ele.

Nici meciul Viitorul Chirnogi – CS Eforie nu se dispută, lucru specifical de site-ul Comisiei Centrale a Arbitrilor.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

Seria I

Rapid Suceava – ABC Stoicescu 6-1
Fl. Plămadă (23, 55), Semeghin (25), Marinkovic (40), I. Plămadă (63), P. Tincu (80) / Mândroasa (75)
CSM Focșani – Poli Galați 1-0
C. Milea (5)
Aerostar – Cetatea Tg. Neamț 4-0
Tismănaru (30, 38), Pastinciuc (80), M. Munteanu (88 – pen.)
Ceahlăul II – Sporting Sv. 1-2
Marc (20) / Andronic (5), Buziuc (86)
Petrotub – CSM Rm. Sărat 0-0
Oțelul II – SC Bacău 0-1
Lukacs (56)
CSM Pașcani – FCM Dorohoi 2-1
Liutec (30, 72) / Pavel (41)
CS Panciu
stă, deoarece Odorheiu Secuiesc s-a retras.

Seria II

Tunari – Dunărea Călărași 3-0
M. Dumitru (30 – pen.), A. Simion (65), I. Popescu (83)
Afumați – Rapid II 0-1
Martin (83)
Comprest – Cireșu 0-0
Balotești – Stefănești 0-2
L. Mihai (89 – pen.), Romanescu (90+3)
Uniresa Slobozia – Eolica Baia 4-0
Soare (20), C. Toma (41), V. Gheorghe (62), Fl. Anghel (84)
Viitorul Chirnogi – CS Eforie
3-0 (Echipa oaspete s-a retras din campionat)
FC Voluntari – Viitorul Axintele 0-2
Novac (70), Moses (75)
ACS Berceni stă, deoarece Phoenix Ulmu s-a retras.

Seria III

CS Buftea – FCM Alexandria 1-1
Aldea (90+2) / Fl. Radu (55)
Dunărea Turris Turnu Măgurele – Sportul Studențesc II 1-1
L. Niță (1) / Târnăcop (42)
Viitorul Domnești – Inter Clinceni 1-0
Gârlescu (75)
Concordia II Chiajna – ACS Urban Titu 0-0
Chimia Brazi – CSO Plopeni 1-1
G. Marin (20) / R Huza (84)
Argeșul Mihăilești – Prahova Tomșani
0-3
Mihăileștiul s-a retras în pauza competițională și pierde la masa verde meciurile din retur.
Conpet Ploiești stă, deoarece Rapid Clejani s-a retras.
AFC Filipeștii de Pădure stă, deoarece Atletic Fieni s-a retras.

Seria IV

Prometeu Craiova – FC Caracal 0-2
Rădulescu (17), Cr. Niculescu (87)
Pandurii II – FCM Târgoviște 2-0
Vlăduț (48), Golea (71)
Girom Albota – Damila Măciuca 0-1
Geantă (60)
Jiul Rovinari – FC Cisnădie 0-0
Gaz Metan II Mediaș – Minerul Mătăsari 1-1
Crișan (85) / Luca (86)
Metaloglobus- Oltchim 1-0
V. Eugen (90)
Minerul Motru – Atletic Bradu 3-1
Buciuman (11), Mânzatu (17), Petrovici (76) / Căldăraru (30 – pen.)
Ghecon Lăpușata – CS Vișina Nouă
, se dispută mâine, de la ora 15:00.

Seria V

Jiul Petroșani -Valea lui Mihai 1-0
V. Tudorache (43)
CSM Școlar Reșița – CFR Simeria 0-1
Lintaru (63)
Bihorul Beiuș – Vladimirescu 2003 0-2
C. Rus (30), Cl. Sighete (80)
Timișoara II – Gloria Arad 5-1
Boștină (9, 73), Ad. Popa (24, 80, 90) / Borteș (74)
Millenium Giarmata – Flacăra Făget 3-2
Ionaș (40, 70), Gideon (88) / Speroni (18 -pen.), Rațiu (39)
Mama Mia Becicherecu Mic – Național Sebiș 1-2
Hecsko (55) / Dârvaru (67), Necșulescu (72)
FC Caransebeș – Gloria Reșița 2-0
Staicu (52, 62)
ACS Recaș – FC Hunedoara 0-1
L. Todea (6)

Seria VI

Sănătatea – CFR Cluj II 2-2

Unirea Tărlungeni – Gloria Bistrița II 3-0
S. Marin (53), Pricop (63, 79)
Avântul Reghin – Unirea Dej 1-0
Fulop (29)
CS Zlatna – Unirea Ungheni 3-1
Al. Câmpean (14-pen, 53), Sg. Pop (63) / Pastor (12)
U Cluj II – CSM Brașov 0-1
I. Coman (24)
FC Zalău – Voința Livezile 3-4
G. Gorga (15, 42), Sabou (18) / Rodriguez (8, 82), R. Stan (38-pen), Almiron (60)
Seso – Unirea Florești 1-3
Tarcea (24) / A. David (4), Barbuloviciu (29), B. Costea (90)
FCM Târgu Mureș II – Olimpia Satu Mare 0-1
Villand (47)

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 16 Mar. 2012, 15:25 Actualizat: 18 Mar. 2012, 13:17 Rezultate
Pe aceeași temă