Rezultatele și marcatorii etapei 12 – Liga a 3-a

Publicat: 04 Nov. 2011, 14:59 Actualizat: 05 Nov. 2011, 17:15 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 12 – Liga a 3-a

Astăzi, de la ora 14:00, se dispută majoritatea meciurilor etapei a XII-a a Ligii a III-a. Alte 9 jocuri ale rundei vor avea loc mâine, de la aceeași oră.

Numărul formațiilor care sunt nevoite să stea în fiecare etapă se menține același, astfel, FCM Dorohoi (Seria I), Dunărea Călărași (Seria II), AFC Filipeștii de Pădure și Sportul Studențesc II București (ambele din Seria III) stau în runda a XII-a, deoarece nu au adversari.

În Seria a VI-a, Avântul Reghin revine pe primul loc al clasamentului după ce a câștigat recursul împotriva echipei secunde a târgumureșenilor. Chiar dacă pe teren câștigaseră cu 1-0, FCM Târgu Mureș II obținut victoria la masa verde, cu 3-0, însă în această săptămână Avântul și-a recâștigat punctele la FRF.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

Seria I

Oțelul II Galați – Petrotub Roman 0-3
Chirilă (37), M. Popa (40), Țapu (88)
CSM Pașcani – Ceahlăul II Piatra Neamț 2-0
Călugăru (1), Mandric (90)
SC Bacău – Aerostar Bacău 3-0
Cr. Ungureanu (54, 75), Adăscăliței (85)
CSM Râmnicu Sărat – CSM Focșani 4-0
Vișan (26), A. Nica (28, 38), I. Roman (34)
Sporting Suceava – ABC Stoicescu 2-0
Guriță (65), Buziuc (75)
CS Panciu – Politehnica Galați 3-2
Predoiu (8), Ct. Costin (50, 81) / Ginghină (21), Serian (49)
Cetatea Târgu Neamț – Rapid CFR Suceava 0-1
L. Oniu (57 – pen.)
FCM Dorohoi
stă, deoarece Odorheiu Secuiesc s-a retras.

Seria II

Viitorul Chirnogi – FC Voluntari 2-0
I. Fătu (35), C. Panait (90)
Unirea Slobozia – ACS Berceni 1-1
Drăguț (25) / Funieru (39)
Eolica Baia – CS Balotești 3-2
D. Stere (20), Șuta (60), Tudorache (75) / Robu (63), V. Andrei (83)
CS Eforie – Comprest GIM București 2-0
Croitoru (37), Borza (38)
CS Ștefănești – Rapid II București 3-2
Mega (72), Dedu (80), l. Mihai (86) / Ciolacu (35), Dobroiu (50)
Conpet Cireșu – CS Tunari 1-3
S. Nicoliță (85 – pen.) / I. Popescu (12, 36), M. Dumitru (78)
Viitorul Axintele – CS Afumați
, se dispută mâine, de la ora 14:00.
Dunărea Călărași stă, deoarece Phoenix Ulmu s-a retras.

Seria III

Concordia II Chiajna – Conpet Ploiești 3-1
I. Crăciun (39), M. Militaru (48), M. Neagu (90+2) / R. Badea (36)
Chimia Brazi – Viitorul Domnești 0-0
CSO Plopeni – Dunărea Turris Turnu Măgurele 1-1
Puchea (88) / R. Badea (17)
ACS Urban Titu – Argeșul Mihăilești 6-0
L. Neagu (12 – pen.), A. Ivașcu (57), M. Ionică (80, 90), Ciocotoiu (83, 88)
Inter Clinceni – FCM Alexandria 1-0
D. Răducan (76)
Prahova Tomșani – CS Buftea 1-0
Banu (50)
AFC Filipeștii de Pădure stă, deoarece Rapid Clejani s-a retras.
Sportul Studențesc II București stă, deoarece Atletic Fieni s-a retras.

Seria IV

Metaloglobus – Gaz Metan II Mediaș 1-3
Ș. Stângă (56) / O. Covaciu (12 – pen.), A. Fleșer (35), Gașpar (45)
Minerul Motru – Jiul Rovinari 2-0
Buciuman (45), Dicu (60)
Atletic Bradu – Prometeu Craiova 0-2
Ștoiu (60 pen., 70 pen.)
Oltchim Rm. Vâlcea – Girom Albota 2-1
Răcăreanu (3), Vizitiu (37) / C. Bratu (65)
Minerul Mătăsari – Ghecon Lăpușata 5-0
A. Clipici (10, 29, 70), Ularu (22), G. Zamfir (78)
FC Cisnădie – FCM Târgoviște 3-0
Basile (16), Piko (35), Câmpean (65 pen.)
FC Caracal – Vișina Nouă 1-0
Bârsan (23 pen.)
Damila Măciuca – Pandurii II Târgu Jiu
, se dispută mâine, de la ora 14:00.

Seria V

Timișoara II – Școlar Reșița 0-2
Dăruială (48 – aut.), O. Abiodun (56)
Gloria Arad – Autocatania Caransebeș 0-1
Staicu (41 – pen.)
CFR Simeria – Flacăra Făget 4-0
D. Dăscălescu (9), Găceanu (24), Lintaru (38), Pepenar (62)
Gloria Reșița – Valea lui Mihai 1-0
Oncică (41)
Național Sebiș – Millenium Giarmata 3-3
Bozian (37), Lung (77), Ivancea (89) / Băișan (4), Leucă (60), M. Călin (80)
ACS Recaș – Bihorul Beiuș 5-0
Szabolcs Szekely (13, 20), B. Steop (59), R. Trandu (80), Andronic (87)
FC Hunedoara – Mama Mia Becicherecu Mic 1-1
Culda (10 aut.) / Ungureanu (70)
Vladimirescu 2003 – Jiul Petroșani 1-2
Ciubăncan (45 -pen.) / Mohamed (18), M. Deac (89)

Seria VI

FCM Târgu Mureș II – Seso 1-5
Brai (50) / B. Pop (2), Bâlc (7), Fertea (22), Sancira (49), M. Rus (90+1)
FC Zalău – U Cluj II 0-3
V. Morar (40-pen, 50, 86)
Unirea Florești – Avântul Reghin 0-0
CSM Brașov – Gloria Bistrița II 4-0
Lita (37), G. Ștefan (48), Chirciu (73, 87)
CFR Cluj II – Unirea Dej 3-1
Rui Pedro (43, 75), Crețu (70) / B. Faur (30)
Unirea Ungheni – Unirea Tărlungeni 1-2
Șt. Popa (57) / Iagu (48), Pricop (59)
Voința Livezile – Sănătatea Cluj
, se dispută mâine, de la ora 14:00.
Olimpia Satu Mare – CS Zlatna, se dispută mâine, de la ora 14:00.

Publicat: 04 Nov. 2011, 14:59 Actualizat: 05 Nov. 2011, 17:15 Rezultate
Pe aceeași temă