Rezultatele și marcatorii etapei 11 – Liga a 3-a

Publicat: 28 Oct. 2011, 15:00 Actualizat: 01 Nov. 2011, 19:16 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 11 – Liga a 3-a

Astăzi, de la ora 15:00, se dispută majoritatea meciurilor etapei a XI-a a Ligii a III-a. Din cele șase serii, singurele care se joacă în întregime la data stabilită inițial sunt prima și a șasea. În rest, în seria a II-a ACS Berceni – Viitorul Chirnogi va începe de la ora 17:00, iar în seria a III-a Prahova Tomșani – Sportul Studențesc II București se joacă sâmbătă.

Echipele din seriile IV și V ne-au obișnuit deja cu reprogramările, astfel că și în această rundă cinci meciuri din cele opt, din fiecare serie, se dispută mâine, de la ora 15:00.

Numărul formațiilor care s-au retras continuă să fie același, adică 4, astfel că în CSM Pașcani (Seria I), Rapid II București (Seria II), FCM Alexandria și Inter Clinceni (ambele din Seria III) sunt nevoite să stea, deoarece nu au adversari.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

Seria I

Rapid Suceava – Petrotub Roman 0-1
Curmuzanu (79)
Ceahlăul II – Oțelul II 1-2
A. Pavel (85) / Chebac (17), M. Pop (32)
Aerostar Bacău – FCM Dorohoi 2-1
Varea (47), Tismănaru (90) / M. Mihai (30)
CSM Focșani – SC Bacău 0-0
ABC Stoicescu – CSM Rm. Sărat 1-3
Georcău (75 – pen.) / Rențea (48), A. Nica (72, 87)
Poli Galați – Sporting Suceava 1-5
Agbleta (70) / Negru (10, 52 – pen., 72), Buziuc (21), Azaharioaie (88)
Cetatea Tg. Neamț – CS Panciu 1-1
R. Spiridon (82) / Stoian (18)
CSM Pașcani
stă, deoarece Odorheiu Secuiesc s-a retras.

Seria II

CS Tunari – FC Voluntari 2-1
Cr. Becali (19), Vlada (69) / Fl. Anghel (33)
CS Balotești – Unirea Slobozia 0-3
Drăguț (15), G. Lazăr (66), Ghe. Dumitru (84)
Comprest GIM București – Eolica Baia 1-1
Buga (90+3) / Stere (75)
CS Afumați – CS Eforie 3-0
A. Zaharia (22, 38, 65)
Dunărea Călărași – Viitorul Axintele 0-3
Moses (20), P. Ungureanu (45 – pen.), Fl. Păun (90+3)
Conpet Cireșu – CS Ștefănești 0-2
Ad. Cristea (50), L. Mihai (55)
ACS Berceni – Viitorul Chirnogi 1-1
Piviniceru (90+1) / C. Cucu (53)
Rapid II București stă, deoarece Phoenix Ulmu s-a retras.

Seria III

CS Buftea – Conpet Ploiești 1-1
A. Petrescu (60 – pen.) / A. Ștefan (35)
Viitorul Domnești – Concordia II Chiajna 1-0
V. Bădoi (10 – pen.)
Dunărea Turris Turnu Măgurele – Chimia Brazi 0-1
M. Vișan (62)
Argeșul Mihăilești – CSO Plopeni 3-4
Cr. Iancu (54, 55), M. Pătruț (82) / G. Marin (7, 35), Puiuleț (46), M. Matei (62)
AFC Filipeștii de Pădure – ACS Urban Titu 0-2
I. Dumitru (10), Marinică (61)
Prahova Tomșani – Sportul Studențesc II București 1-2

FCM Alexandria stă, deoarece Rapid Clejani s-a retras.
Inter Clinceni stă, deoarece Atletic Fieni s-a retras.

Seria IV

Pandurii II Tg. Jiu – Gaz Metan II Mediaș 3-1
Bucur (3, 32), Brata (28) / Cândea (24)
Jiul Rovinari – Metaloglobus București 2-1
Cârciumaru (28), Lăcătușu (50) / M. Stan (70)
FCM Târgoviște – Minerul Mătăsari 2-1
Petculescu (9, 40 pen.) / G. Luca (16)
Prometeu – Motru 1-1
Bălă (75) / Răducă (90)
Albota – Bradu 3-1
Cârstea (45, 48), Vintilă (55) / Păvăluță (41)
Lăpușata – Oltchim 0-3
Vizitiu (17, 32), Mușuroia (65)
Vișina Nouă – Cisnădie 1-0
Dumbravă (80)
Damila Măciuca – FC Caracal 0-2
Rada (22), Bârsan (71)

Seria V

Școlar Reșița – ACS Recaș 1-0
Breșneni (89 – pen.)
Jiul Petroșani – FC Hunedoara 2-0
Fl. Șerban (30), Drida (50 – pen.)
Național Sebiș – Gloria Reșița 0-1
Ursu (58)
Millenium Giarmata – Bihorul Beiuș 1-2
Leucă (48 -pen.) / Țârlea (43), Vancea (86)
Autocatania Caransebeș – Timișoara II 1-1
Staicu (90+2) / Ad. Popa (36)
Mama Mia Becicherecu Mic – Gloria Arad 3-0
Bâldea (12), C. Bogdan (16, 44)
Flacăra Făget – Vladimirescu 2003 2-1
Boghian (5, 60) / C. Rusu ()
Valea lui Mihai – CFR Simeria 3-1
Pop (33), Iambor (56), Bârsan (68) / Lintaru (28)

Seria VI

Unirea Tărlungeni – Seso 3-1
S. Marin (16, 47-pen), Pricop (38) / Sancira (84)
U Cluj II – FCM Târgu Mureș II 3-1
V. Moldovan (7), R. Danciu (14, 52) / Hodgyai (13)
Sănătatea – FC Zalău 2-4
R. Rus (34), A. Albu (23) / A. Bălan (23, 59), G. Crăciun (69), C. Sabou (94)
CS Zlatna – Voința Livezile 1-3
Anca (75) / Mânecan (64-aut), Stan (70), Rus (90+1)
Avântul Reghin – Olimpia Satu Mare 4-0
Șorlea (38), Truță (42, 90+3), R. Dan (45+3)
Gloria Bistrița II – Unirea Florești 2-5
Apostolache (70, 81) / Cristea (2), Morar (15), Cocoară (36), Mariș (54), Cristea (58)
Unirea Dej – CSM Brașov 0-5
Istrate (6, 40, 55, 65), Chirciu (80)
Unirea Ungheni – CFR Cluj II 1-0
Pastor (28)

Publicat: 28 Oct. 2011, 15:00 Actualizat: 01 Nov. 2011, 19:16 Rezultate
Pe aceeași temă