Rezultatele și marcatorii celei de-a treia etape a Ligii a 3-a

Autor: Mihai Andries Publicat: 14 Sep. 2012, 17:02 Actualizat: 16 Sep. 2012, 14:24 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  celei de-a treia etape a Ligii a 3-a

Etapa a III-a a Ligii a III-a debutează azi de la ora 17:00, fiind prima în care seria a VI-a a rămas oficial fără Șelimbăr, după două neprezentări. În aceste condiții, s-a ajuns ca în această serie să se mai joace azi doar trei partide, a patra urmând a se disputa mâine la Albota, între Girom și CSM Făgăraș. Tot mâine vor avea loc și meciurile Axintele – CSM Rm. Sărat și Apă Craiova – FCM Reșița 2012.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

SERIA I

SCM Petrotub Roman – Oțelul II Galați 0-1
Chipirliu (26)

CSM Pașcani – SC Bacău 2-1
Agrigoroaiei (52), Călugăru (59) / B. Ungureanu (83)

Știința Miroslava – Young Stars Panciu 1-1
Cruceanu (88) / Predoiu (9) – meciul a început cu o jumătate de oră mai târziu din cauza porților,care erau mai înalte decât prevede regulamentul!

Aerostar Bacău – Ceahlăul II Piatra Neamț 1-0
M. Munteanu (61)

Bucovina Rădăuți – Sporting Suceava 1-0
Vițu (48)

FCM Dorohoi – FCM Huși 3-0
Oaspeții nu s-au prezentat

CSM Moinești a stat

SERIA II

AFC Dunărea 2005 Călărași – Victoria Chirnogi 2-2
G. Stoian (4), M. Ștefan (34) / V. Năstase (51), B. Mocanu (54)

Juventus București – Eolica 2010 Dobrogea 1-0
Bustea (60)

ACS Urban Titu – CSM Focșani 0-1
Șonțu (79)

Metaloglobus București – Rapid II București 1-2
M. Neagu (43) / Ciolacu (90), Stefan (90+4 – pen.)

Gloria Buzău – Sportul Studențesc II București 3-0
Luiceanu (9), Bârsănel (19), S. Francis (35)

Viitorul Axintele – CSM Râmnicu Sărat 4-0
Novac (35 – pen.), Robu (58), Bogorodiță (85), N. Ionel (90)

Rapid Fetești a stat.

SERIA III

FC Voluntari – ACS Berceni 0-2
Pătrașcu (15), Bereșoae (88)

Concordia II Chiajna – Inter Clinceni 3-0
Leon Basile (15), Maxim (40), A. Răsdan (88)

FCM Alexandria – CS Vișina Nouă 0-0

CS Balotești – CS Tunari 2-0
L. Ion (14), Al. Tudor (50)

Progresul Cernica – Viitorul Domnești 0-1
Verdeață (90+1)

FC Caracal – CS Afumați 0-1
Vlada (54)

CS Ștefănești a stat.

SERIA IV

SC Minerul Jilț Mătăsari – CS Minerul Motru 2008 1-1
Stoian (55) / Boroiban (25)

Jiul Rovinari – Millenium Giarmata 0-0

ACS Flacăra Făget – Pandurii II Târgu Jiu 1-0
R. Briciu (54)

CSM Lugoj – Autocatania Caransebeș 2-4
F. Șerban (61, 90) / Staicu (9), Văcărescu (12), M. Stancu (27), Bârsan (55)

Muncitorul Reșița – CS Vladimirescu 0-0

CS Apă Craiova – FC Școlar Reșița 0-1
Breșneni (90+1)

Oltchim a stat deoarece FC Timișoara II a fost exclusă.

SERIA V

Sănătatea Cluj – FC SeSo Câmpia Turzii 3-1
Sos (31 – pen), Nicula (72, 90+4) / V. Pop (3)

Unirea Dej – FC Zalău 0-2
Sabou (35), Bode (88-pen)

FC Hunedoara – FC Olimpia 2010 Satu Mare 2-0
R. Cristian (9), Cuciula (51)

CS Oșorhei – Național Sebiș 3-1
Magda (17), Lucaks (55), Todea (59) / Bozian (65)

Europa Alba Iulia – FCM Turda 2-2
Groza (24), Munteanu (33) / David (51) Cârstean (86)

Șoimii Pâncota – Jiul Petroșani 0-0

Plimob a stat.

SERIA VI

FCM Târgoviște – Fortuna Brazi 1-0
Enescu (55)

Unirea Câmpina – FCM Avântul Reghin 0-0

SCM Argeșul Pitești – Conpet Ploiești 1-0
Garniță (8)

Girom Albota – CSM Făgăraș 1-0
Boboacă (38)

Cisnădie a stat deoarece Șelimbăr s-a retras.
Zagon a stat deoarece CSO Plopeni s-a retras.
Tărlungeni a stat.

Autor: Mihai Andries Publicat: 14 Sep. 2012, 17:02 Actualizat: 16 Sep. 2012, 14:24 Rezultate
Pe aceeași temă