![Poli Timișoara a intrat într-o nouă ”eră”, după îndepărtarea lui Costel Pantilimon. Nici Paul Codrea nu a mai rămas. Druckeria revine la ”butoane”, iar clubul are o nouă conducere executivă și tehnică](https://media.prosport.ro/b56mwsfhN2ORIyl8PZx_RzLcajM=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FSorin-Brindescu-Cristian-Galan-poli-timisoara-4-1024x576.jpg)
Prima serie a ligii a treia este mai săracă cu o echipă după retragerea Rarăului Câmpulung. Gruparea suceveană a fost lovită din plin de criza financiară, niciun investitor nemaifiind dispus să investească în fotbal. Echipa din Câmpulung a fost totuși la un pas de a reveni când un milionar local a dorit să o preia, însă condiția sa – concesionarea stadionului pe 29 de ani – nu a fost agreate de autoritățile locale.
Â
Â
articol scris de Adi Enășoaie
Â