Programul actualizat al meciurilor de baraj pentru promovare în Liga a III-a

Publicat: 08 Jun. 2011, 15:01 Actualizat: 08 Jun. 2011, 15:26 Liga 3
Programul actualizat al meciurilor de baraj  pentru promovare în Liga a III-a

În ultima săptămână s-au limpezit apele în marea majoritate a
campionatelor județene de Liga a IV-a, astfel că suntem în măsură
să prezentăm situația la zi în ceea ce privește meciurile de baraj
pentru promovarea în cel de-al treilea eșalon fotbalistic al țării,
baraj care se va juca peste o săptămână, pe 15 iunie, cu începere
de la ora 17.30.

Ultimele campioane județene vor fi cunoscute astăzi și mâine. În
județul Bihor, Unirea Valea lui Mihai și Luceafărul II Oradea se
duelează de la distanță pentru șefia întrecerii, ultima etapă fiind
programată astăzi, 8 iunie, de la ora 17.00.

Teoretic, prima echipă are un meci mai dificil, cu ocupanta
locului 3, CSC Sânmartin, dar are avantajul de a depinde doar de ea
în tentativa de a ajunge la barajul de promovare pentru Liga a
III-a. Luceafărul II are un punct mai puțin decât liderul și, pe
lângă o victorie în fața celor de la Cetatea Biharia, ar avea
nevoie și de o mână de ajutor de la vecinii din Sânmartin pentru a
ocupa primul loc.

În Maramureș, finala se va juca mâine, 9 iunie, de la ora 17.
00, pe stadionul „Viorel Mateianu” din Baia Mare.

În fine, ultima necunoscută în ceea ce privește campiona vine
din județul Vrancea, acolo unde Național Golești și Viitorul
Homocea se vor înfrunta în finala programată astăzi, 8 iunie, de la
ora 17.30 pe stadionul din Vulturu.

Iată programul
actualizat al meciurilor de baraj:

Voința Livezile (BN) – Leii Triteni (CJ) – se
joacă la Târgu Mureș sau Reghin

Sevișul Șelimbăr (SB) – CS Rucăr sau Rapid
Pitești (AG)
– Vâlcea

Flacăra Făget (TM) – Jiul Petroșani (HD)
Arad

Unirea Valea lui Mihai sau Luceafărul II
Oradea (BH)
(ultima etapă este programată pe 8 iunie) –
Progresul Șomcuta Mare sau Marmația
Sighteul Marmației (MM)
(finala campionatului este
programată pe 9 iunie) – Zalău

Olimpia Satu Mare (SM) – Meseșul Treznea (SJ)
Oradea

CS Vladimirescu 2003 (AR) – Performanța Alba Iulia
(AB)
– Hunedoara

Sporting Suceava (SV) – FCM II Târgu Mureș (MS)
Miercurea Ciuc sau Odorheiul Secuiesc

Forex Brașov (BV) – Atletic Fieni (DB)
Pitești

Gloria Reșița (CS) – Dunărea Pristol (MH)
Motru

FC Zagon (CV) – Prahova Tomșani (PH)
Brașov

ASA Miercurea Ciuc (HR) – CS Căiuți – Sfântu
Gheorghe

FCM Dorohoi (BT) – FCM Huși (VS) – Iași, stadion
Tepro

Energia Girov (NT) – Rapid Dumești (IS)
Vaslui

Național Golești sau Viitorul Homocea
(VN)
(campioana se decide pe 8 iunie) – Metalul
Toflea (GL)
– Bacău, stadionul Aerostar

Eolica Baia (TL) – Venus Independența (CL)
Constanța

CS Peștera (CT) – Conpet Cireșu (BR)
– Slobozia

Luceafărul C.A. Rosetti (BZ) – Viitorul Axintele
(IL)
– Ianca

FC Ștefănești (IF) – Viața Nouă Olteni (TR)
Giurgiu

Metaloglobus București (B) – Rapid Clejani (GR)
Călărași

Damila Măciuca (VL) – Recolta Stoicănești (OT)
Craiova

Ralbex Turcinești (GJ) – CS Sopot (DJ)
Severin

Articol scris de Radu
SÎRBU

Publicat: 08 Jun. 2011, 15:01 Actualizat: 08 Jun. 2011, 15:26 Liga 3
Pe aceeași temă