Panciu a bătut Aerostarul cu 3-1

08 Feb. 2009, 16:23 Liga 3

Echipa de fotbal FC Panciu și-a trecut în cont a doua victorie în meciurile amicale din acest an.

Elevii antrenorilor Ionică Serea și Dănuț Bolocan au bătut, 3-1 (2-1) pe colega de serie, Aerostar Bacău, jocul disputîndu-se pe terenul unei unități militare din Bacău. Păncenii au început partida în forță și au deschis scorul încă din secunda 34, marcator fiind juniorul adus de la Dinamo București, Bogdan Mocanu. Băcăuanii au restabilit egalitatea în minutul 11, dar FC Panciu a intrat la cabine în avataj, după golul marcat de Dănuț Dobrescu (41). Tabela a fost închisă în minutul 83 de un alt atacant, Mădălin Predoiu.

FC Panciu va susține marți, de la ora 14.00, pe teren propiu un alt meci de verificare, adversară fiindu-i Dunărea Călărași.