Liga III, etapa 18, ultimele meciuri

Publicat: 28 Feb. 2009, 22:31 Actualizat: 28 Feb. 2009, 22:32 Liga 3
Liga III, etapa 18, ultimele meciuri

Ultimele meciuri ale Ligii a III-a, contând pentru etapa a XVIII-a, s-au disputat în cursul zilei de azi și s-au încheiat cu următoarele rezultate:

SERIA III:
Tricolorul Breaza – Petrolul Videle 4-0
Ghiorghiță (9), Vasilescu (34, 83), Vișan (42)

SERIA IV:
Muscelul Câmpulung – Minerul Mătăsari 3-0
Nilă (18), Miulescu (56) și Fl. Coman (70)

SERIA V:
CS Vulcan – Alto Albina 2-1
Konicika (60), Leca (68) / Rancz (78)

Fortuna Covaci – Progresul Gătaia 3-0
Situwe (65), Gherman (75), V. Miculescu (76)

Mamma Mia Becicherecu Mic – Min. Mehedinți 3-3
Rupa (12 – pen.), Bâldea (21), Mărcuț (52) / Boboescu (15, 23, 47)

SERIA VI:
FC Bihor II – FC Baia Mare 1-3
Ban (62-pen) / Bota (21-pen), Vanca (45), Batin (88)

CLASAMENTUL GENERAL DUPĂ‚ 18 ETAPE

SERIA I

    1.    CSM RM. SÂRAT           18    16    1    1    32-6    49
    2.    OȚELUL II                   18    13    3    2    53-16    42
    3.    PAMBAC                       18    11    4    3    29-19    37
    4.    CSM FOCȘANI 2007    18    10    5    3    44-18    35
    5.    AEROSTAR                    18    9    3    6    26-13    30
    6.    BERCA                            18    8    6    4    22-10    30
    7.    CS PANCIU                    18    8    4    6    21-16    28
    8.    RAPID SUCEAVA          18    7    5    6    17-16    26
    9.    WILLY BACÂU               18    6    4    8    23-28    22
    10.    LAMINORUL                18    5    6    7    12-14    21
    11.    POLI II IAȘI                   18    6    3    9    22-31    21
    12.    RARÂUL                       18    5    6    7    16-30    21
    13.    CETATEA TG.N.          18    4    6    8    14-21    18
    14.    FCM BACÂU II*            18    3    8    7    19-26    17
    15.    FC BÂRLAD*                18    5    2    11    17-27    17
    16.    CFR PAȘCANI             18    5    1    12    13-47    16
    17.    ECOLOGISTUL*         18    3    4    11    11-29    13
    18.    CEAHLÂUL II               18    2    1    15    17-41    7

*Deoarece FCM Bacău II, FC Bârlad și Ecologistul s-au retras după finalul turului, vor pierde toate meciurile din retur cu 0-3

SERIA II

    1.    STEAUA II    16    12    3    1    36-9    39
    2.    RAPID II    16    11    2    3    44-22    35
    3.    DUNĂ‚REA CĂ‚LĂ‚RAȘI    16    10    4    2    30-9    34
    4.    SÂGEATA STEJARU    16    9    5    2    26-16    32
    5.    CS OVIDIU    15    8    6    1    23-8    30
    6.    UNIREA SLOBOZIA    16    9    3    4    34-20    30
    7.    FARUL II    16    7    3    6    30-23    24
    8.    CF BRÂILA    16    7    2    7    25-25    23
    9.    CS EFORIE    16    6    1    9    23-30    19
    10.    ROCAR*    16    5    3    8    26-32    18
    11.    POLI GALAȚI    16    5    3    8    19-25    18
    12.    PORTUL    15    5    2    8    21-35    17
    13.    CALLATIS    16    3    4    9    12-25    13
    14.    INTER GAZ    16    4    1    11    26-45    13
    15.    ÎNSURĂ‚ȚEI    16    2    3    11    10-40    9
    16.    CSM MEDGIDIA    16    1    1    14    18-39    4

*Deoarece Rocar s-a retras după finalul turului, va pierde toate meciurile din retur cu 0-3

 

SERIA III

    1.    BRĂ‚NEȘTI    17    12    4    1    34-11    40
    2.    BREAZA    17    12    2    3    38-15    38
    3.    KAPRONI    16    8    6    2    25-7    30
    4.    JUVENTUS        17    8    6    3    18-11    30
    5.    CONPET    17    8    5    4    25-15    29
    6.    ASC CLINCENI    17    7    6    4    23-16    27
    7.    VIDELE    17    6    5    6    16-18    23
    8.    FILIPEȘTII    17    6    3    8    25-25    21
    9.    ACS BERCENI    17    6    3    8    17-25    21
    10.    VICTORIA BOD    17    5    5    7    19-26    20
    11.    ELECTROSID TITU    17    4    7    6    16-17    19
    12.    TÂRLUNGENI    17    5    3    9    16-26    18
    13.    FC SÂCELE**    17    6    5    6    19-24    16
    14.    CHIMIA BRAZI    17    3    5    9    11-22    14
    15.    CF PREDEAL    17    2    8    7    14-28    14
    16.    PROGRESUL II*    17    3    4    10    11-26    13
    17.    ROYAL BRAȘOV    17    2    5    10    16-31    11

* Deoarece Progresul II și FC Săcele s-au retras după finalul turului, vor pierde toate meciurile din retur cu 0-3
**echipă penalizată cu 7 puncte

SERIA IV

    1.    GAZ METAN CFR    16    14    1    1    33-12    43
    2.    FC CARACAL    17    11    5    1    25-10    38
    3.    AD. COPÂCENI    16    10    3    3    33-19    33
    4.    PUCIOASA    17    9    5    3    28-16    32
    5.    MUSCELUL    16    8    3    5    31-21    27
    6.    MINERUL MOTRU    17    8    3    6    36-29    27
    7.    ARMATA CRAIOVA    17    8    1    8    19-21    25
    8.    MIN. MÂTÂSARI        17    7    3    7    15-22    24
    9.    OLTCHIM    16    7    2    7    22-21    23
    10.    ALRO SLATINA    17    6    4    7    17-21    22
    11.    JIUL ROVINARI    17    6    4    7    16-23    22
    12.    ENERGIA ROVINARI    17    6    3    8    20-28    21
    13.    FC ARGEȘ II    17    5    2    10    25-28    17
    14.    CHIMIA CRAIOVA    17    4    2    11    10-19    14
    15.    PROGR. CORABIA    17    4    2    11    13-26    14
    16.    PROMETEU    17    3    4    10    14-22    13
    17.    FC BALȘ    17    2    3    12    12-34    9

SERIA V

    1.    BUILDING    16    9    3    4    22-14    30   
    2.    MIN. MEHEDINȚI    16    8    5    3    34-19    29   
    3.    FORTUNA COVACI    16    8    5    3    24-12    29
    4.    ALTO ALBINA    16    8    3    5    17-16    27   
    5.    CS SÂNANDREI    15    7    5    3    24-17    26   
    6.    CS INEU    15    7    4    4    19-20    25   
    7.    BECICHERECU MIC    16    6    5    5    21-21    23
    8.    CFR SIMERIA    16    7    1    8    24-21    22   
    9.    GLORIA ARAD*    15    6    3    6    22-22    21   
    10.    TIMIȘOARA II*    15    6    2    7    18-16    20   
    11.    PROGR. GÂTAIA    16    5    4    7    19-24    19   
    12.    CS VULCAN    16    5    2    9    19-22    17
    13.    NAȚIONAL SEBIȘ    16    5    2    9    23-28    17   
    14.    CALOR TIM.    16    5    2    9    18-23    17   
    15.    SÂNNICOLAU MARE    16    4    3    9    16-28    15   
    16.    DACIA ORĂ‚ȘTIE    16    4    3    9    18-35    15   

*partida dintre Gloria Arad și FC Timișoara II, contând pentru etapa a XIII-a a fost reprogramată pentru 10 martie.

SERIA VI

    1.    FC BAIA MARE    18    16    2    0    39-5    50
    2.     SILVANIA        18    10    4    4    43-27    34
    3.     CFR II CLUJ    18    10    3    5    36-22    33
    4.     BIHORUL BEIUȘ    18    9    5    4    27-15    32
    5.     CSM SEBEȘ    18    9    4    5    25-16    31
    6.     SESO IARA    18    8    5    5    28-19    29
    7.     GLORIA II    18    8    4    6    41-25    28
    8.     CF ZALÂU    18    8    4    6    32-29    28
    9.     UNIREA UNGHENI    18    7    6    5    22-26    27
    10.    AVÂNTUL REGHIN    18    6    8    4    32-24    26
    11.     GAZ METAN TG. M.    18    8    1    9    27-32    25
    12.     FC CISNÂDIE    18    7    3    8    29-28    24
    13.     SÂNÂTATEA CLUJ    18    6    1    11    26-35    19
    14.     INTER FĂ‚GĂ‚RAȘ    18    5    3    10    27-48    18
    15.     FC BIHOR II    18    4    4    10    21-36    16
    16.     UNIREA DEJ    18    4    2    12    19-37    14
    17.     MARMAȚIA SIGHET    18    3    3    12    21-47    12
    18.     LIBERTY II    18    2    2    14    12-36    8
 

Publicat: 28 Feb. 2009, 22:31 Actualizat: 28 Feb. 2009, 22:32 Liga 3
Pe aceeași temă