Liga 3, rezultate etapa 2 | FCSB 2 și CSM Focșani au înregistrat scorul rundei. CSM Reșița și Corvinul merg perfect, CS Dinamo a obținut o victorie spectaculoasă

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 03 Sep. 2022, 21:06 Actualizat: 15 Sep. 2022, 15:43 Liga 3
Liga 3, rezultate etapa 2 | FCSB 2 și CSM Focșani au înregistrat scorul rundei. CSM Reșița și Corvinul merg perfect, CS Dinamo a obținut o victorie spectaculoasă

Mare parte din echipele din Liga 3, cu mici excepții, au evoluat la mijlocul acestei săptămâni în Turul 2 al Cupei României. La trei, patru zile distanță, acestea vor intra din nou la joc, de această dată în campionat, în etapa a 2-a a noului sezon.

În runda a 2-a, vineri, de la ora 17:00, ora de joc din luna septembrie, se desfășoară 12 jocuri. Sâmbătă, prima partidă are loc de la ora 16:00, CSM Focşani – Dacia Unirea Brăila, din Seria a 2-a, restul urmând să se dispute de la ora 17:00.

REZULTATE ETAPA 1 sezonul regular Liga 3, ediția 2022-2023

Meciuri etapa 2 Liga 3, sezon 2022-2023:

SERIA 1, etapa 2

sâmbătă, 3 septembrie 2022, ora 17:00
Ştiinţa Miroslava – Şomuz Fălticeni 1-0
Vasile Vitu (43 – autogol)
CSM Bacău – Viitorul Darabani 1-0 pe teren / 3-0 la masa verde
Vlad Mocanu (41)
Ceahlăul Piatra Neamţ – Dante Botoşani 4-1
Patrick Petre (19 – penalty), Cosmin Nemțanu (25, 61), Matei Lungu (45+1) / Loick Paquionne (73)
Foresta Suceava – FK Miercurea Ciuc 2 4-0
Odoh Chika (30 – penalty, 72), Marius Filip (70), Daniel Muntean (90)
Bucovina Rădăuţi – Rapid Brodoc 2-0
Ionel Stoian (4), Radu Ungurianu (55)

CLASAMENT SERIA 1

SERIA 2, etapa 2

sâmbătă, 3 septembrie 2022, ora 16:00
CSM Focşani – Dacia Unirea Brăila 7-0
Sergiu Arnăutu (14 – penalty, 39), Alexandru Zaharia (16, 32), Dragoș Oprea (85, 90), Cosmin Pasăre (87)

sâmbătă, 3 septembrie 2022, ora 17:00
Sporting Lieşti – CSM Râmnicu Sărat  0-1
Matei Constantinescu (77)
Voinţa Limpeziş – Unirea Braniştea  0-4
Gabriel Răducan (11), Andrei Gherghișan (13), Ovidiu Dumitru (29, 39)
Viitorul Ianca – Aerostar Bacău  2-4
Cosmin Chivu (23), Costin Ciucureanu (46) / Georgian Chihaia (22 – autogol), Filip Belciu (34), Andrei Pavel (88), Cătălin Vraciu (90+1)
Metalul Buzău – Dinamo Bacău 2-0
Ștefan Nedelcu (30), Adrian Moldovan (71)

 

CLASAMENT SERIA 2

SERIA 3, etapa 2

vineri, 2 septembrie 2022, ora 17:00
Înainte Modelu – Gloria Băneasa 2-2
Daniel Gheorghe (1), Sabin Leciu (10) / Victor Militaru (75), Marius Dumitrașcu (80)

sâmbătă, 3 septembrie 2022, ora 17:00
FC Voluntari 2 – Dunărea Călăraşi  1-1
Antonio Stan (56) / Eugen Nica (59)
CS Amara – Gloria Albeşti  1-5
Radu Tănase (50) / Robert Pîslaru (5 – penalty), Alexandru Muscă (20, 85), Fineas Roată (62), Mădălin Anton (70)
Farul Constanţa 2 – CS Afumaţi  1-0
Valentin Dumitrache (79)
Agricola Borcea – Recolta Gheorghe Doja 0-2
Ionel Alexe (11), Ionuț Drăgan (48)

CLASAMENT SERIA 3

SERIA 4, etapa 2

vineri, 2 septembrie 2022, ora 17:00
FC Pucioasa – CS Tunari  0-2
Alexandru Stoian (21, 90)
Unirea Bascov – CS Dinamo Bucureşti 3-4
Roberto Hațegan (2), Ștefan Gheoroae (20), Alexandru Dumitrache (82) / Cosmin Ciochină (25 – penalty), Spînu (34), George Apostol (75), Dorobanțu (90)
FCSB 2 – Real Bradu 7-0
Ianis Stoica (13, 22, 48), Alexandru Musi (24), Matei Tănase (28), Florin Achim (52), Cătălin Sajin (81)

sâmbătă, 3 septembrie 2022, ora 17:00
Flacăra Moreni – ACS Muscelul Câmpulung Elite 2-0
Iulian Drăgan (64), Andrei Stelea (77 – autogol)
Astra – SC Popeşti Leordeni
Nu s-a disputat, deoarece Astra nu are jucători legitimați și a anunțat FRF că nu poate organiza meciul.

CLASAMENT SERIA 4

SERIA 5, etapa 2

sâmbătă, 3 septembrie 2022, ora 17:00
Olimpic Zărneşti – AFC Odorheiu Secuiesc 2-6
Nicolae Mariean (10 – penalty), Bogdan Căldărea (86) / Raul Gavîrliță (47, 71), Mihai Savin (50), Tamas Becze (54, 64), Csongor Simo (62 – penalty)
Olimpic Cetate Râşnov – CS Blejoi 0-2
Răzvan Catană (88), Cosmin Lambru (90)
SR Braşov – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 1-0
Ștefan Răchișan (87)
CS Păuleşti – Kids Tâmpa Braşov 2-0
Ciprian Neacșu (21), Gabriel Dumitrașcu (69)
KSE Târgu Secuiesc – CSO Plopeni 0-1
Roberto Alexandru (75)

CLASAMENT SERIA 5

SERIA 6, etapa 2

vineri, 2 septembrie 2022, ora 17:00
Minerul Costeşti – Petrolul Potcoava 0-0
CSM Alexandria – Viitorul Dăeşti 3-0
Robert Jerdea (5), Sabin Iakafi (58), Cosmin Ciocoteală (68)

sâmbătă, 3 septembrie 2022, ora 17:00
Sporting Roşiori – Cetatea Turnu Măgurele 3-0
George Ivan (30), Gabriel Matei (34), Florin Cazan (77)
Flacăra Horezu – Vediţa Coloneşti  3-0
Alexandru Dușmanu (32), Gabriel Precup (53), Marian Habet (73)
Cozia Călimăneşti – Universitatea Craiova 2 1-0
Raul Horumbă (69)

CLASAMENT SERIA 6

SERIA 7, etapa 2

vineri, 2 septembrie 2022, ora 17:00
CSM Deva – Retezatul Hațeg  1-1
Alexandru Popescu (83 – penalty) / Răzvan Trif (90)
Gilortul Târgu Cărbuneşti – Aurul Brad 4-3
Ionuț Gîlcescu (11), Denis Bucur (54), Ionuț Gîlcescu (60), Dragoș Săulescu (69) / Iulian Tecsi (7 – penalty, 36), Adrian Achim (70)

sâmbătă, 3 septembrie 2022, ora 17:00
Voinţa Lupac – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 2-2
Sorinel Jinga (21), Cristian Danci (61) / Denis Brînzan (74), Nicholas Geană (59)
Progresul Ezeriş – ACSO Filiaşi  0-1
Alexandru Fotescu (33)
Jiul Petroşani – Viitorul Şimian 2-2
Daniel Cocină (35), Sean Aerts (62) / Gelu Velici (48, 49)

CLASAMENT SERIA 7

SERIA 8, etapa 2

vineri, 2 septembrie 2022, ora 17:00
Crişul Chişineu Criş – ACB Ineu 1-4
Cătălin Dinu (85 – penalty) / Mouhamed Toure (41), Victor Spătaru (53), Ngonzo Banam (75, 81)

sâmbătă, 3 septembrie 2022, ora 17:00
Şoimii Lipova – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 4-1
Meciul a fost amânat o oră și mai apoi pentru a doua zi, din cauza faptul că terenul de joc nu a putut fi utilizat, fiind inundat în urma unei ploi torențiale.
Alexandru Mare (25), Nicu Modan (61), Vlad Filimon (73, 90 – penalty) / Dragoș Coroiu (82)
Avântul Periam – Pobeda Star Bisnov 1-2
Bogdan David (60) / Marco Enciu (1), Eugen Miculescu (79)
Phoenix Buziaş – Progresul Pecica 2-2
Claudiu Matiș (68, 79) / Dan Puie (52), Cristian Mihai (86)
Gloria Lunca Teuz Cermei – CSM Reșița 0-3
Cornel Ardei (45), Gakou Aboubacar (63), Alexandru Negru (78)

CLASAMENT SERIA 8

SERIA 9, etapa 2

vineri, 2 septembrie 2022, ora 17:00
ACS Târgu Mureş – Metalurgistul Cugir 2-2
Mircea Ungur (68 – penalty), Ruben Vecerdea (85) / Paul Păcurar (21 – penalty), Vitinha (42 – penalty)

sâmbătă, 3 septembrie 2022, ora 17:00
Viitorul Cluj – CSM Unirea Alba Iulia  0-0
Unirea Ungheni – Sănătatea Cluj 5-3
Victoraș Astafei (35 – penalty, 58), Yvan Ndiesse (75), Florin Istrate (83), Marian Codrea (88) / Alpar Birtalan (31 – autogol), Raul Soroși (43), Alexandru Oltean (64 – penalty)
Corvinul Hunedoara – Avântul Reghin  3-0
Bugnar Serbănați (61 – autogol), Paul Mercioiu (67), Marius Coman (69)
CS Universitatea din Alba Iulia – CS Ocna Mureş 0-0

CLASAMENT SERIA 9

SERIA 10, etapa 2

vineri, 2 septembrie 2022, ora 17:00
Gloria Bistriţa Năsăud – Sportul Şimleu Silvaniei 5-0
Carl Davordzie (55), Darius Buia (64), Alexandru Georgescu (66), Adam Abdul Wahab (88, 90)

sâmbătă, 3 septembrie 2022, ora 17:00
CSM Sighetu Marmaţiei – CFR Cluj 2  1-1
Simion Pop (13) / Davide Popșa (15)
CSM Satu Mare – Minerul Ocna Dej  3-1
Adrian Micaș (31), Călin Vădan (36), Cătălin Vaida (78) / Loren Niță (18)
FC Bihor Oradea – Victoria Carei 2-0
George Cherman (26), Răzvan Gunie (57)
SCM Zalău – Lotus Băile Felix 0-1
Gelu Gitye (32)

CLASAMENT SERIA 10

REZULTATE ETAPA 1 sezonul regular Liga 3, ediția 2022-2023

 

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 03 Sep. 2022, 21:06 Actualizat: 15 Sep. 2022, 15:43 Liga 3
Pe aceeași temă