![Poli Timișoara a intrat într-o nouă ”eră”, după îndepărtarea lui Costel Pantilimon. Nici Paul Codrea nu a mai rămas. Druckeria revine la ”butoane”, iar clubul are o nouă conducere executivă și tehnică](https://media.prosport.ro/b56mwsfhN2ORIyl8PZx_RzLcajM=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FSorin-Brindescu-Cristian-Galan-poli-timisoara-4-1024x576.jpg)
Jucătorul de 32 de ani Cornel Irina a fost legitimat la echipa Retezatul Hațeg, formație ce va evolua în liga a treia, în noul sezon competițional și unde antrenor este Daniel Huza. „Sper ca debutul meu ca antrenor în eșalonul al treilea să fie unul promițător. Îmi doresc mult o victorie”,a spus Huza.
Â
De asemenea hațeganii au primit ajutor din partea patronului Jiul, Alin Simota, care a trimis 5 jucători sub comanda lui Huza. Tonca, Burcă, Maier, Firan și Roșca fac parte din lotul pentru sezonul care va debuta vineri.
Â
Â
Articol scris de Loredana Juglea
Â