Ca pe maidan! 25 de goluri au fost marcate în doar patru meciuri restante din Liga 3. Bucovina Rădăuţi, Viitorul Şelimbăr, Ghiroda și ACS Poli au câștigat pe teren propriu

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 13 Oct. 2020, 20:23 Actualizat: 13 Oct. 2020, 20:25 Liga 3

Încă patru meciuri rămase restante în campionatul Ligii 3 s-au desfășurat astăzi, 13 octombrie, de la ora 15:00. Două jocuri au contat pentru etapa a 2-a, unul pentru a 3-a, iar altul pentru runda a 4-a. În partidele disputate astăzi s-au marcat cinci, șase, respectiv șapte goluri.

25 de goluri marcate în doar patru meciuri. La Timișoara s-a înscris cel mai puțin, de doar cinci ori

Cele mai puține goluri marcate în una dintre cele patru restanțe desfășurate astăzi au fost în partida de la Timișoara dintre ACS Poli și Fortuna Becicherecu Mic, aceasta din urmă fiind ”satelitul” celor de la ASU Poli. Fosta prim-divizionară din urmă cu doi ani s-a impus cu 3-2 după ce a fost egalată de două ori.

”Doar” șase goluri s-au marcat în partida de la Rădăuți dintre Bucovina și CSM Pașcani. Gazdele s-au impus cu un sec 6-0, două goluri fiind reușite antrenorul-jucător Iulian Ionesi și altele două de golgheterul Ionel Stoian. Primele reușite le-au aparținut lui Ionuț Plămadă și Mugur Florescu.

Câte șapte goluri s-au dat în meciurile de la Ghiroda (Timiș) și Agrig (Sibiu). CSC Ghiroda şi Giarmata Vii a învins-o cu 4-3 pe Progresul Ezeriş, după ce scorul a decurs de la 2-0, la 2-3, apoi 4-3, în timp ce Viitorul Șelimbăr a trecut cu 7-0 de vâlcenii de la Minerul Costești.

Încă nouă jocuri rămase restante din acest sezon de Liga 3

Alte nouă meciuri restante au rămas de disputat: Foresta Suceava – Bucovina Rădăuţi (Seria 1, etapa 3), AFC Unirea 1924 – Unirea Dej (Seria 9, etapa 3), CSM Satu Mare – CSC Sânmartin (Seria 10, etapa 3), Steaua Bucureşti – FC Voluntari 2 (Seria 4, etapa 5), Gaz Metan Mediaş 2 – Flacăra Horezu, CSM Deva – Măgura Cisnădie (ambele din Seria 7, etapa 5), Crişul Chişineu Criş – Gloria Lunca Teuz Cermei (Seria 8, etapa 5), Sticla Arieşul Turda – CS Hunedoara (Seria 9, etapa 5), CA Oradea – CSM Satu Mare (Seria 10, etapa 5).

Rezultate ETAPA 1, 2, 3, 4, 5

Programul meciurilor restante din Liga 3:

Seria 1, etapa 2

Bucovina Rădăuţi – CSM Paşcani 6-0
Stadion: Municipal (Rădăuţi – Suceava);
Arbitru: Dragoș Turcanu (Piatra Neamţ); Asistenți: Eniko Biro și Zoltan Tamasi (ambii din Odorheiu Secuiesc); Observatori: Valentin Luca (Botoşani) și Istvan Somolyak (Odorheiu Secuiesc).

Au marcat: Ionuț Plămadă (40), Mugur Florescu (45 – penalty), Iulian Ionesi (47, 77), Ionel Stoian (56, 65)

Seria 7, etapa 2

Viitorul Şelimbăr – Minerul Costeşti 7-0
Stadion: Central (Avrig – Sibiu);
Arbitru: Mădălin Alexandru Dumitru (Piteşti); Asistenți: Andrei Buda (Hunedoara) și Florin Aurelian Mocanu (Târgovişte); Observatori: Alexandru Rojneai (Alba Iulia) și Mihai Lăzărescu (Târgu Jiu).

Au marcat: Alexandru Neacșa (24, 42), Andrei Roșu (48, 72), Adrian Cîrstean (52), Bogdan Vișa (63), Robert Moga (84)

Seria 8, etapa 3

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Progresul Ezeriş 4-3
Stadion: ”Emilian Pavel” (Ghiroda – Timiş);
Arbitru: Tudor Florin Jurca; Asistenți: Andrei Pantea și Sebastian Pantea (toți din Arad); Observatori: Sorin Ciotlaus și Cristian Emil Gîţ (ambii din Deva).

Au marcat: Gelu Velici (30 – penalty, 43), Cristian Bocșan (80), Răzvan Pițigoi (88) / Marian Musteța (58), Victor Lolea (64), Sergiu Rimovecs (71)

Seria 8, etapa 4

ACS Poli Timişoara – Fortuna Becicherecu Mic 3-2
Stadion: Electrica (Timişoara – Timiş);
Arbitru: Alexandru Dan Gornic (Arad); Asistenți: Dragoș Daniel Popa (Băişoara – Cluj) și Alin Revnic (Cluj-Napoca); Observatori: Cosmin Danciu (Hunedoara) și Ionel Poclid (Timişoara).

Au marcat: Dănuț Bilia (6), Claudiu Matiș (37), Patrick Peter (68) / Ralf Kuhn (29), Ilie Velcan (57)

Rezultate ETAPA 1, 2, 3, 4, 5

Foto: Cristian Ploșceac (Bucovina Rădăuți) și ACS Poli Timișoara

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 13 Oct. 2020, 20:23 Actualizat: 13 Oct. 2020, 20:25 Liga 3
Pe aceeași temă