Bucovina a cules trei puncte din zăpadă

Mihai Andries 16 Mar. 2013, 17:34 Liga 3

ACS Bucovina Rădăuți s-a impus ieri pe teren propriu în fața celor de la Ceahlăul Piatra Neamț II cu scorul de 2-0. La ora meciului a început să ningă abundent, terenul fiind foarte greu de folosit de către jucătorii ambelor formații. În prima repriză, jocul a fost echilibrat cu ocazii mari la ambele porți. În repriza secundă, mai inspirați și mai motivați, rădăuțenii au reușit să deschidă scorul prin Stoian. Acesta a trimis în plasă un balon respins de către portarul oaspeților în urma unui penalty.

Nouă minute mai târziu, Țugui a dublat avantajul Bucovinei, marcând în urma unei bâlbâieli în apărarea nemtenilor, stabilind scorul final la 2-0. Pentru Bucovina Rădăuți urmează vinerea viitoare deplasarea la colegii de serie, Sporting Suceava.

Bucovina: Butnariu -€“ Duțică, Hrimiuc, Breniuc, Țugui, Zaremba, Pasailă, Ionesi, Stoian, Viu, Agbleta.
Ceahlăul II : Jovic – C. Crăciunesc, Călin, Marc, Stahie, Ștefănescu, Tabacariu, Mateiuc, Margină, Bobric, Pavel.