![AFC Câmpulung Muscel a anunțat încă trei achiziții! Ultima clasată din Liga 2 a ajuns la 13 jucători prezentați în această iarnă](https://media.prosport.ro/ZxBTQK6z96imrD9O-HFOZKGJla8=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F02%2FAlexandru-Silveanu-Eduad-Danila-Denys-Dedechko-AFC-Campulung-Muscel-1024x577.jpg)
Cel mai vechi jucător din lotul noii promovate în Liga 1 ASA Târgu-Mures, Lorand Szilagyi, a rămas fără echipă cu câteva săptămâni înaintea startului noului sezon.
Aflat în probe la echipa din prima ligă maghiară Haladas Szombathely, jucătorul nu a ajuns la o înțelegere cu aceștia, deși la un moment dat rămânerea sa părea sigură. „M-am simțit bine acolo, m-au primit bine, știau cine sunt, erau foarte încântați de mine și antrenorul și președintele, le pare rău că nu am rămas, dar valoarea contractului propus era mult sub nivelul așteptărilor”, a spus Szilagyi la întoarcerea acasă de la Szombathely.
Revenit la echipa la care a evoluat de la începutul ei, FCM Târgu-Mureș, din 2008, ba chiar dinaintea formării acesteia, din perioada când aceasta activa în ligile inferioare sub denumirea de Transil, fundașul mureșenilor nu a ajuns la o înțelegere cu conducerea și nu a intrat cu lotul în cantonament.
Acum Szilagyi, al cărui contract cu ASA a expirat la încheierea campionatului, studiază ofertele venite de la alte echipe din prima ligă din postura de jucător liber de contract.
Articol scris de Mihai VEREȘ