FC Zalău, învinsă și în al doilea amical al verii

Mihai Andries 18 Jul. 2013, 08:33 Pregătiri, amicale
FC Zalău, învinsă** și în al doilea amical al verii
Timpul scurt până când Lică Jula trebuie să-și definitiveze lotul cu care va pleca în cantonament la Borsec, l-a obligat pe antrenorul zălăuan să mai programeze o partidă amicală. Din nou adversarul a fost unul de top, astfel că FC Zalău a întâlnit la Dorolț, proaspăt promovata în Liga a II-a, Olimpia Satu-Mare. Cei doi antrenori au căzut de comun acord ca partida să se joace pe durata a trei reprize a câte 40 de minute. În acest sens ambele echipe au rulat toți jucătorii avuți în lot.

Prima repriză a aparținut Olimpiei Satu Mare, care a condus cu 3-0. Treptat zălăuani și-au revenit , iar cel de-al doilea act le-a aparținut lor, Mihai Bode și colegii săi câștigând cu scorul de 1-0. În repriza a treia, FC Zalău s-a apropia și mai tare pe tabelă, asta până în finalul meciului, când în teren antrenorii au trimis în mare parte doar juniori. Olimpia a câștigat în cele din urmă ultimul act cu scorul de 4-3 și astfel a câștigat partida la trei goluri diferență. Returul dintre cele două echipe va avea loc sâmbătă, locația urmând a fi stabilită.