ACS Poli, egalată din offside cu trei minute înainte de final de FC Tobol!

Marius ANGHEL 03 Feb. 2013, 13:46 Pregătiri, amicale
ACS Poli, egalată din offside** cu trei minute înainte de final de FC Tobol!

Formația pregătită de Valentin Velcea a remizat pentru a doua oară consecutiv în Antalya, la o zi distanță după egalul cu nemții de la FC Magdeburg. ACS Poli a terminat 1-1 cu FC Tobol din Kazahstan. Szabolcs Szekely a deschis scorul pentru timișoreni în minutul 70, campioana Kazahstanului egalând cu trei minute înainte de finalul partidei dintr-o poziție clară de ofsaid, conform site-ului oficial al echipei din liga a II-a.

Și după acest amical, ACS Poli rămâne neînvinsă în stagiul de pregătire din Turcia. Antrenorul timișenilor a început disputa în formula: Coca – Redjepi, Șeroni, Petrovic, Marovic – Goge, Poparadu, Petre, Nanu – Boldea, Dina. După pauză au intrat: Kirev – Szekely, Bălace, Enciu, Trandu și Bărbuț.

Următorul joc de pregătire pentru ACS Poli în Antalya va fi marți, 5 februarie, de la ora 16:00, atunci când adversar le va fi echipa patronată de Gheorghe Hagi, Viitorul Constanța.