„A fost un joc decis de două execuții foarte bune”

26 May. 2012, 01:37 Campionat

Ușor dezamăgit de eșecul din ultimul meci disputat pe teren propriu în acest campionat, 1-2 cu ALRO Slatina, tehnicianul Gheorghe Ghiț a declarat că regretă că echipa sa n-a reușit să mențină evoluțiile și rezultatele bune din ultimele jocuri. Rezultatul cu ALRO a fost prima înfrângere a lui Ghiț de la revenirea pe banca orădenilor. Antrenorul spune că adversarul din această etapă s-a impus datorită unor execuții foarte bune pe care le-au avut la fazele golurilor.

„Îmi pare rău că nu am reușit, decât pe alocuri, să repetăm evoluțiile bune din jocurile trecute. A fost un joc decis de două execuții foarte bune. În prima repriză am reușit lucruri bune, am și înscris, în partea a doua am primit gol foarte repede, după care nu am mai reușit să jucăm la fel.”, a declarat Gheorghe Ghiț, citat de site-ul oficial al bihorenilor.

FC Bihor a condus la pauză prin golul lui Sorian (32), însă s-a văzut învins în cel de-al doilea mitan datorită reușitelor lui Crețu (48) și Stancu (56).