Remiză cu Spartak Moscova

26 Jan. 2012, 22:15 Special
Remiză** cu Spartak Moscova

Selecționata lui Emil Săndoi, formată în mare parte din fotbaliști care evoluează la formații din Liga 2, a încheiat la egalitate partida de pregătire, disputată în compania echipei Spartak Moscova II. Rușii au deschis scorul, iar Andrei Pavel a egalat în minutul 70, stabilind scorul final.

În urmă cu trei zile, lotul U20 a disputat primul amical din Turcia, încheiat tot cu o remiză, scor 0-0, având ca partener o altă formație din Rusia, Amkar.

Emil Săndoi a folosit, în cele două reprize ale testului cu moscoviții, formule de echipă diferite:

România U20 (prima repriză): Croitoru – Dăruială, Gugu, Crețu, Burnea – Fuchs – Stanciu, Cârstocea – Năstăsie, Voinea, Morar
România U20 (repriza secundă): Maniur – Cazacu, Peteleu, Ilie, Toșca – Benzar – Serediuc, Pavel – Florean, Buș, Roman