Programul turului Seriei a II-a a Ligii 3. Farul mai are câteva zile să demonstreze că poate juca, altfel e istorie

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 25 Aug. 2016, 21:21 Actualizat: 25 Aug. 2016, 22:39 Special
Programul turului Seriei a II-a a Ligii 3.  Farul mai are câteva zile să demonstreze că poate juca, altfel e istorie

Sala Nicolae Dobrin a Casei Fotbalului a găzduit, joi după amiază, tragerea la sorți a programului ediției de campionat 2016-2017 a Ligii 3. Ca și în sezonul precedent, competiția se va desfășura în sistem fiecare cu fiecare, tur și retur, prima etapă fiind programată pe 2 și 3 septembrie 2016, de la ora 17:00.

Seriile I, a III-a, a IV-a și a V-a sunt compuse din câte 15 echipe, iar programul a fost stabilit după tabelul de Berger 16, în timp ce Seria a II-a are în alcătuire în acest moment 14 echipe, dar ar putea avea tot 15 dacă va fi acceptată în campionat și Farul Constanța. Pentru Seria a II-a s-au tras două variante de program, prima pe un tabel de Berger de 14 echipe, iar a doua pe un tabel de Berger de 16 echipe, în funcție de situația Farului.

La finalul campionatului Ligii 3 prima clasată din fiecare serie va promova în Liga 2, în timp ce de retrogradat în Liga 4 o vor face echipele clasate pe locurile 13, 14 și 15 din fiecare serie și cel mai slab loc 12.

Până la mijlocul săptămânii viitoare, FRF așteaptă în continuare cereri din partea cluburilor care doresc să-și desfășoare meciurile pe teren propriu vineri, nu sâmbătă, atunci când e data oficială a meciurilor din Liga 3. Cererile trebuie să fie bine motivate (pe acel teren urmează să joace în același timp și alte echipe, formația secundă, de juniori sau Elită) sau să fie susținute de avizul AJF din județul respectiv.

SERIA a II-a

Arsenal Malu
Axiopolis Sport Cernavodă

Delta Dobrogea Tulcea
Metaloglobus București
Unirea Slobozia
Viitorul Domnești
Înainte Modelu
Petrolistul Boldești
FC Viitorul II
Dinamo II
CSM Oltenița
CS Tunari
Gloria Popești Leordeni
Astra II
Farul Constanța*

* Farul a renunțat la Liga 2 din cauza posibilității de a intra în faliment. În momentul tragerii programului Ligii 3, Farul nu a fost introdusă ca echipă activă în Seria a II-a a Ligii 3. S-a tras însă și o variantă de program cu Farul în campionat, ca rezervă în cazul în care gruparea constănțeană va demonstra până marți cel târziu că își poate continua activitatea.
* Echipele trecute cu albastru sunt nou-promovate din Liga 4
* Astra II este echipă satelit a clubului din Liga 1, înscrisă la invitația FRF

Mai jos, Liga2.ro vă prezintă programul turului de campionat al Ligii 3, ediția 2016/2017, pentru SERIA a II-a, FĂ‚RĂ‚ FARUL:

ETAPA 1

Înainte Modelu – Metaloglobus București
Gloria Popești Leordeni – Delta Dobrogea Tulcea
Axiopolis Sport Cernavodă – Dinamo II
CSM Oltenița – Viitorul Domnești
Unirea Slobozia – Petrolistul Boldești
Arsenal Malu – CS Tunari
FC Viitorul II – Astra II

ETAPA 2

Delta Dobrogea Tulcea – Înainte Modelu
Dinamo II – Gloria Popești Leordeni
Viitorul Domnești – Axiopolis Sport Cernavodă
Petrolistul Boldești – CSM Oltenița
CS Tunari – Unirea Slobozia
Astra II – Arsenal Malu
Metaloglobus București – FC Viitorul II

ETAPA 3

Delta Dobrogea Tulcea – Metaloglobus București
Înainte Modelu – Dinamo II
Gloria Popești Leordeni – Viitorul Domnești
Axiopolis Sport Cernavodă – Petrolistul Boldești
CSM Oltenița – CS Tunari
Unirea Slobozia – Astra II
Arsenal Malu – FC Viitorul II

ETAPA 4

Dinamo II – Delta Dobrogea Tulcea
Viitorul Domnești – Înainte Modelu
Petrolistul Boldești – Gloria Popești Leordeni
CS Tunari – Axiopolis Sport Cernavodă
Astra II – CSM Oltenița
FC Viitorul II – Unirea Slobozia
Metaloglobus București – Arsenal Malu

ETAPA 5

Dinamo II – Metaloglobus București
Delta Dobrogea Tulcea – Viitorul Domnești
Înainte Modelu – Petrolistul Boldești
Gloria Popești Leordeni – CS Tunari
Axiopolis Sport Cernavodă – Astra II
CSM Oltenița – FC Viitorul II
Unirea Slobozia – Arsenal Malu

ETAPA 6

Viitorul Domnești – Dinamo II
Petrolistul Boldești – Delta Dobrogea Tulcea
CS Tunari – Înainte Modelu
Astra II – Gloria Popești Leordeni
FC Viitorul II – Axiopolis Sport Cernavodă
Arsenal Malu – CSM Oltenița
Metaloglobus București – Unirea Slobozia

ETAPA 7

Metaloglobus București – Viitorul Domnești
Dinamo II – Petrolistul Boldești
Delta Dobrogea Tulcea – CS Tunari
Înainte Modelu – Astra II
Gloria Popești Leordeni – FC Viitorul II
Axiopolis Sport Cernavodă – Arsenal Malu
CSM Oltenița – Unirea Slobozia

ETAPA 8

Petrolistul Boldești – Viitorul Domnești
CS Tunari – Dinamo II
Astra II – Delta Dobrogea Tulcea
FC Viitorul II – Înainte Modelu
Arsenal Malu – Gloria Popești Leordeni
Unirea Slobozia – Axiopolis Sport Cernavodă
CSM Oltenița – Metaloglobus București

ETAPA 9

Metaloglobus București – Petrolistul Boldești
Viitorul Domnești – CS Tunari
Dinamo II – Astra II
Delta Dobrogea Tulcea – FC Viitorul II
Înainte Modelu – Arsenal Malu
Gloria Popești Leordeni – Unirea Slobozia
Axiopolis Sport Cernavodă – CSM Oltenița

ETAPA 10

CS Tunari – Petrolistul Boldești
Astra II – Viitorul Domnești
FC Viitorul II – Dinamo II
Arsenal Malu – Delta Dobrogea Tulcea
Unirea Slobozia – Înainte Modelu
CSM Oltenița – Gloria Popești Leordeni
Axiopolis Sport Cernavodă – Metaloglobus București

ETAPA 11

Metaloglobus București – CS Tunari
Petrolistul Boldești – Astra II
Viitorul Domnești – FC Viitorul II
Dinamo II – Arsenal Malu
Delta Dobrogea Tulcea – Unirea Slobozia
Înainte Modelu – CSM Oltenița
Gloria Popești Leordeni – Axiopolis Sport Cernavodă

ETAPA 12

Astra II – CS Tunari
FC Viitorul II – Petrolistul Boldești
Arsenal Malu – Viitorul Domnești
Unirea Slobozia – Dinamo II
CSM Oltenița – Delta Dobrogea Tulcea
Axiopolis Sport Cernavodă – Înainte Modelu
Gloria Popești Leordeni – Metaloglobus București

ETAPA 13

Metaloglobus București – Astra II
CS Tunari – FC Viitorul II
Petrolistul Boldești – Arsenal Malu
Viitorul Domnești – Unirea Slobozia
Dinamo II – CSM Oltenița
Delta Dobrogea Tulcea – Axiopolis Sport Cernavodă
Înainte Modelu – Gloria Popești Leordeni


 

Mai jos, Liga2.ro vă prezintă programul turului de campionat al Ligii 3, ediția 2016/2017, pentru SERIA a II-a, CU FARUL:

ETAPA 1

Înainte Modelu – Metaloglobus București
FC Viitorul II – Astra II
Gloria Popești Leordeni – Delta Dobrogea Tulcea
Axiopolis Sport Cernavodă – Dinamo II
CSM Oltenița – Viitorul Domnești
Unirea Slobozia – Petrolistul Boldești
Arsenal Malu – CS Tunari
Farul Constanța
stă.

ETAPA 2

Astra II – Farul Constanța
Delta Dobrogea Tulcea – FC Viitorul II
Dinamo II – Gloria Popești Leordeni
Viitorul Domnești – Axiopolis Sport Cernavodă
Petrolistul Boldești – CSM Oltenița
CS Tunari – Unirea Slobozia
Metaloglobus București – Arsenal Malu
Înainte Modelu
stă.

ETAPA 3

Înainte Modelu – Astra II
Farul Constanța – Delta Dobrogea Tulcea
FC Viitorul II – Dinamo II
Gloria Popești Leordeni – Viitorul Domnești
Axiopolis Sport Cernavodă – Petrolistul Boldești
CSM Oltenița – CS Tunari
Unirea Slobozia – Arsenal Malu
Metaloglobus București
stă.

ETAPA 4

Delta Dobrogea Tulcea – Înainte Modelu
Dinamo II – Farul Constanța
Viitorul Domnești – FC Viitorul II
Petrolistul Boldești – Gloria Popești Leordeni
CS Tunari – Axiopolis Sport Cernavodă
Arsenal Malu – CSM Oltenița
Metaloglobus București – Unirea Slobozia
Astra II
stă.

ETAPA 5

Astra II – Metaloglobus București
Înainte Modelu – Dinamo II
Farul Constanța – Viitorul Domnești
FC Viitorul II – Petrolistul Boldești
Gloria Popești Leordeni – CS Tunari
Axiopolis Sport Cernavodă – Arsenal Malu
CSM Oltenița – Unirea Slobozia
Delta Dobrogea Tulcea
stă.

ETAPA 6

Delta Dobrogea Tulcea – Astra II
Viitorul Domnești – Înainte Modelu
Petrolistul Boldești – Farul Constanța
CS Tunari – FC Viitorul II
Arsenal Malu – Gloria Popești Leordeni
Unirea Slobozia – Axiopolis Sport Cernavodă
Metaloglobus București – CSM Oltenița
Dinamo II
stă.

ETAPA 7

Delta Dobrogea Tulcea – Metaloglobus București
Astra II – Dinamo II
Înainte Modelu – Petrolistul Boldești
Farul Constanța – CS Tunari
FC Viitorul II – Arsenal Malu
Gloria Popești Leordeni – Unirea Slobozia
Axiopolis Sport Cernavodă – CSM Oltenița
Viitorul Domnești
stă.

ETAPA 8

Dinamo II – Delta Dobrogea Tulcea
Viitorul Domnești – Astra II
CS Tunari – Înainte Modelu
Arsenal Malu – Farul Constanța
Unirea Slobozia – FC Viitorul II
CSM Oltenița – Gloria Popești Leordeni
Metaloglobus București – Axiopolis Sport Cernavodă
Petrolistul Boldești
stă.

ETAPA 9

Metaloglobus București – Dinamo II
Delta Dobrogea Tulcea – Viitorul Domnești
Astra II – Petrolistul Boldești
Înainte Modelu – Arsenal Malu
Farul Constanța – Unirea Slobozia
FC Viitorul II – CSM Oltenița
Gloria Popești Leordeni – Axiopolis Sport Cernavodă
CS Tunari
stă.

ETAPA 10

Viitorul Domnești – Dinamo II
Petrolistul Boldești – Delta Dobrogea Tulcea
CS Tunari – Astra II
Unirea Slobozia – Înainte Modelu
CSM Oltenița – Farul Constanța
Axiopolis Sport Cernavodă – FC Viitorul II
Gloria Popești Leordeni – Metaloglobus București
Arsenal Malu
stă.

ETAPA 11

Metaloglobus București – Viitorul Domnești
Dinamo II – Petrolistul Boldești
Delta Dobrogea Tulcea – CS Tunari
Astra II – Arsenal Malu
Înainte Modelu – CSM Oltenița
Farul Constanța – Axiopolis Sport Cernavodă
FC Viitorul II – Gloria Popești Leordeni
Unirea Slobozia
stă.

ETAPA 12

Petrolistul Boldești – Viitorul Domnești
CS Tunari – Dinamo II
Arsenal Malu – Delta Dobrogea Tulcea
Unirea Slobozia – Astra II
Axiopolis Sport Cernavodă – Înainte Modelu
Gloria Popești Leordeni – Farul Constanța
FC Viitorul II – Metaloglobus București
CSM Oltenița
stă.

ETAPA 13

Metaloglobus București – Petrolistul Boldești
Viitorul Domnești – CS Tunari
Dinamo II – Arsenal Malu
Delta Dobrogea Tulcea – Unirea Slobozia
Astra II – CSM Oltenița
Înainte Modelu – Gloria Popești Leordeni
Farul Constanța – FC Viitorul II
Axiopolis Sport Cernavodă
stă.

ETAPA 14

CS Tunari – Petrolistul Boldești
Arsenal Malu – Viitorul Domnești
Unirea Slobozia – Dinamo II
CSM Oltenița – Delta Dobrogea Tulcea
Axiopolis Sport Cernavodă – Astra II
FC Viitorul II – Înainte Modelu
Farul Constanța – Metaloglobus București
Gloria Popești Leordeni
stă.

ETAPA 15

Metaloglobus București – CS Tunari
Petrolistul Boldești – Arsenal Malu
Viitorul Domnești – Unirea Slobozia
Dinamo II – CSM Oltenița
Delta Dobrogea Tulcea – Axiopolis Sport Cernavodă
Astra II – Gloria Popești Leordeni
Înainte Modelu – Farul Constanța
FC Viitorul II
stă.

Articol scris de Marius ANGHEL
Foto: Alexandru RAITA

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 25 Aug. 2016, 21:21 Actualizat: 25 Aug. 2016, 22:39 Special
Pe aceeași temă