Sorian de trei puncte FCMU Baia Mare – FC Bihor 0-1

18 Sep. 2011, 10:21 LIVE-TEXT
Sorian de trei puncte** FCMU Baia Mare - FC Bihor 0-1

La capătul unui meci anost, în cea mai mare parte, FC Bihor Oradea a reușit să învingă și să plece cu toate cele trei puncte de la Baia Mare, datorită golului înscris de rezerva Sorian, care a transformat o lovitură liberă de la 20 de metri, lateral stânga, cu ajutorul barei din dreapta lui Bota. Orădenii își puteau majora avantajul după două minute, dar Diarra a trimis incredibil cu capul din 6 metri pe lângă poartă.

Pe final, gazdele au forțat egalarea, dar Pogacsics a făcut minuni între buturile sale și și-a salvat echipa în trei rânduri

COMENTARIUL LIVE

â–ºMin.90+3 Final de meci

â–ºMin.90 Trei minute de prelungire

â–ºMin.89 Gazdele trec din nou pe lângă egalare, dar Pogacsics are o nouă intervenție salvatoare la devierea lui P. Dragoș

â–ºMin.87 Schimbare la FCMU. A ieșit Fl. Achim și a intrat Brata

â–ºMin.84 Două ocazii mari de a egala pentru gazde, dar Pogacsics a respins inspirat șuturile lui Duruș și Oltean

â–ºMin.74 Schimbare la FC Bihor. A ieșit Coroian și a intrat M. Popa

â–ºMin.74 Schimbare la FCMU. A ieșit Nicoară și a intrat Urs

â–ºMin.69 Schimbare la FC Bihor. A ieșit Sfârlea și a intrat Fl. Pop

â–ºMin.60 Schimbare la FCMU. A ieșit V. Pop și a intrat S. Filip

â–ºMin.58 Diarra are o șansă perfectă pentru 2-0, dar trimite cu capul pe lângă poartă

â–ºMin.56 1-0 Sorian execută perfect o lovitură liberă de la 20 de metri lateral stânga, mingea lovește bara și intră în plasă

â–ºMin.51 Replică a gazdelor prin P. Dragoș, care trimite cu capul din 6 metri puțin pe lângă poartă

â–ºMin.50 Prima ocazie clară de gol. Florean a șutat puternic din mijlocul careului, puțin peste transversală

â–ºMin.48 Selagea șutează cu stângul de la 16 metri, dar mingea trece departe de poartă

â–ºMin.46 A început repriza secundă

â–ºMin.46 Schimbare la FC Bihor. A ieșit Danci și a intrat Sorian

â–ºMin.45 S-a încheiat prima repriză, în care cele două echipe s-au chinuit și nu au reușit să își creeze decât sferturi de ocazii de gol

â–ºMin.39 Achim primește cartonaș galben pentru o intrare cu talpa la Danci

â–ºMin.31 Două șuturi consecutive ale lui Duruș, dar care nu-i dau emoții lui Pogacsics

â–ºMin.22 Șutul lui P. Dragoș este blocat și băimărenii vor beneficia d

â–ºMin.16 Cristian Danci îl faultează pe Poiană și primește cartonaș galben

â–ºMin.10 Mărkuș nu reușește să trimită cu capul pe poartă de la 6 metri și se ciocnește de portarul Bota, având nevoie de îngrijiri medicale

â–ºMin.5 Sfârlea trimite direct în brațele lui Bota dintr-o lovitură liberă de pe partea dreaptă