Rezultatele barajului pentru Liga a III-a! Vezi cele 21 de promovate

Publicat: 15 Jun. 2011, 17:22 Actualizat: 16 Jun. 2011, 17:29 LIVE-TEXT
Rezultatele barajului pentru Liga a III-a!  Vezi cele 21 de promovate

Barajul pentru promovare în Liga a 3-a a pus astăzi față în față
cele 42 de campioane județene. Din cele 21 de meciuri, 14 s-au
terminat în timpul regulamentar. Învingătoarele ce s-au bucurat
primele de promovare sunt: Voința Livezile (Bistrița-Năsăud), FC
Olimpia 2010 Satu Mare (Satu Mare), CS Vladimirescu 2003 (Arad), CS
Unirea Valea Lui Mihai (Bihor), CS Flacăra Făget (Timiș), Gloria
Reșița (Caraș-Severin), Ralbex Turcinești (Gorj), Damila Măciuca
(Vâlcea), FC Lindab Ștefănești (Ilfov), Viitorul Axintele
(Ialomița), Conpet Cireșu (Brăila), CS Eolica Baia (Tulcea), CS
Național Golești (Vrancea), Rapid Dumești (Iași).

7 partide au intrat în prelungiri, dintre acestea 5 (FCM Dorohoi
(Botoșani), ACS Sporting Suceava (Suceava), Rapid Clejani
(Giurgiu), CS Rucăr Argeș (Argeș), CS Căiuți (Bacău)) obținând
accederea în Liga 3 înaintea loviturilor de penalty-uri.

La loviturile de departajare, CS Prahova Tomșani 2010 (Prahova) și
CS Atletic Fieni (Dâmbovița) au reușit să se impună cu emoții și să
ia promoveze.

Iată programul meciurilor:

FINAL
/ FC ZAGON (Covasna) –
CS PRAHOVA TOMȘANI 2010
(Prahova)
1-1, 4-5
d.p

Stadion: Carpați (Brașov); Arbitru: Bogdan Dumitrache (București);
Asistenți: Mircea Mihail Grigoriu (București) și Gabriel Boncs
(Brașov)

â–ºMin.86 1-1 Filip egalează dintr-un
penalty obținut de Aristan

â–ºMin.82 Kurtuly este eliminat pentru două
galbene

â–ºMin.12 1-0
Suciu a
înscris în dreapta portarului cu un șut de la 30 metri

Zagon:Rusandu – Chiss (cpt.), Ceaușel, R.
Iacob, Csiki – R. Salas, D. Suciu, Mate, Pușcașu, Dobricza,
Kurtuly
Rezerve: Fazakaș – Kulsar, Forro, Szucs, Arterie,
Cârstea, Seciu
Antrenor: Atilla Szucs

Tomșani: Pânzaru – Isacov, V. Iordache, Aristan,
I. Filip – Tătaru, Bărăgan, M. Mihai, Dorișor – V. Iacob,
Cursaru
Rezerve: L. Petre – Ariciu, G. Georgescu, Docea,
Bg. Stroe, Iamandi, R. Stoica
Antrenor: Ion Cojocaru

FINAL / CS FOREX BRAȘOV (Brașov) –
CS ATLETIC FIENI
(Dâmbovița)
0-0, 2-4
d.p.

Stadion: Dacia (Mioveni); Arbitru: Cristian Georgescu; Asistenți:
Lucian Stamanichi și Nicolae Mătăoanu (toți din București)

â–º

FINAL
/ CS ASA MILITAR MIERCUREA CIUC
(Harghita) – CS CAIUȚI
(Bacău)
2-4

Stadion: Municipal (Sfântu Gheorghe); Arbitru: Sorin Andrei Antonie
(București); Asistenți: Nicolae Harbuzariu (București) și Mihăiță
Necula (1 Decembrie)

CRONICĂ‚

â–º Au marcat: Adrian Mirel 2 / Costel Răducanu 3, Nicu Porumb

FINAL / CS SEVIȘUL ȘELIMBĂ‚R
(Sibiu) – CS RUCĂ‚R
ARGEȘ
(Argeș)
1-2

Stadion: Hidroelectra (Râmnicu Vâlcea); Arbitru: Marcel Bîrsan
(București); Asistenți: Cosmin Vătămanu (București) și Marius
Florin Badea (Râmnicu Vâlcea)

â–ºMin.102 1-2
Alin Popescu
înscrie cu capul după un corner

â–ºMin.86 1-1
Sevișul egalează prin Călinescu scăpat pe
contraaatac

â–ºMin.43 0-1
Dalu deschide
scorul

Sevișul: Ursu – M. Popa, Trohin, Călinescu,
Purima, I. Frățilă, G. Tănase, Corcoveanu, Țăran, D. Iancu,
Risti
Rezerve: Ad. Voicu – Codrin, Tarcea, P. Dragomir,
Ojigă, B. Frățilă, Ad. Martin
Antrenor: Ioan Luca

CS Rucăr: Ad. Tănase – Vaciu, Slăninoiu, Alin
Popescu, Mihăilescu, Bălașa, Anghelina, I. Ion, Idor, Morcoană,
Dalu
Rezerve: Diaconu – Bondac, Craioveanu, Rădescu,
Baicu, Mălușanu, Moroe
Antrenor: Alecsandru Popovici

FINAL / ACS SPORTING SUCEAVA (Suceava) –
AFCM TÂRGU MUREȘ (Târgu Mureș)
2-1

Stadion: Municipal (Odorheiu Secuiesc); Arbitru: Dan Florin Dreve;
Asistenți: Petrică Ionuț Cîmpeanu și Doru Claudiu Lucaciu (toți din
Cluj-Napoca)

â–ºMin.105 2-1
Crișu înscrie
cu un lob peste portar

â–ºMin.50 1-1
Târgmureșenii egalează prin Bițiș cu un șut din 5
metri

â–ºMin.34 1-0
Sporting Suceava deschide scorul prin Negru care profită de o
minge bâlbâită de fundașii adverși

Sporting Suceava: Butnariu- Pantea, Murariu,
Sevaciuc(C), Oniu, Bosancu, Apetri, Nicoara, Cainari, Gurita,
Negru.
Rezerve: Galan, Crisu, Gliga, Buziuc, Jalba,
Avramia, Cerlinca
Antrenori: Ciobanu Ovidiu, Grosu Bogdan

FCM II Târgu Mureș: Balauru- Virtic, Miclaus,
Petcus, Szilaghyi, Cordos, Ardelean, Bitis, Salaghie, Vagner,
Balau(C).
Rezerve: Craciun, Pop, Ghira, Curticapean,
Candrea, Stoica, Torok.
Antrenori: Ghira Nicolae, Pop Adrian

FINAL / FCM DOROHOI (Botoșani) – FCM HUȘI
(Vaslui)
2-1

Stadion: Tepro (Iași); Arbitru: Valentin Lungu (Iași); Asistenți:
Ovidiu Arușoaie și Florin Mihai Cosma (ambii din Piatra
Neamț)

â–ºMin.105 2-1
Orășanu
realizează dubla

â–ºMin.90 1-1
Vasluienii egalează în ultimul minut

â–ºMin.70 1-0
Orășanu
deschide scorul din 7 metri

FCM Dorohoi: Lazaruc (poarta), Darvariu,
Andries, Sandu, Boteanu, Bulgaru, Maxim, Orasanu, Voiniciuc, Mihai,
Colban
Antrenor: Vespasian Colban

FINAL / CS METALOGLOBUS BUCUREȘTI
(București) – RAPID
CLEJANI
(Giurgiu)
1-2

Stadion: Prefab (Modelu); Arbitru: Iulian Călin (Ștefănești);
Asistenți: George Florin Neacșu (Câmpulung Muscel) și Romică Bîrdeș
(Pitești)

â–ºMin.99 Constantin Ilie simulează în careu și
primește al doilea galben

â–ºMin.93 1-2
Clejani preia din nou conducerea prin Constantin
Ilie

â–ºMin.57 1-1 Brian
a scăpat pe contraatac, Clejaniul a cerut ofsaid, mingea ajunge în
fața porții și Stan îndeplinește o
formalitate

â–ºMin.28 0-1
Ginel Asan șut
de la 25 metri

Metaloglobus: Mihai Nedelcu – Mircea Stan,
Ștefan Stângă, Cristian Goga, Eugen Vlad, Marian Bondar, Alexandru
Boancă, Marian Mangra, Ionuț Pană, Dragoș Nițu, Alin Niculae
Antrenor: Marius Burcă

Rapid Clejani: Valentin Valache – Adrian Balaș,
Mihai Voicu, Emil Greaca, Gheorghe Cojocaru, Alin Damian, Mihai
Dumitru, Valentin Pârvu, Ginel Asan, Ilie Constantin, Alexandru
Prian

Antrenor: Daniel Dumitru

FINAL / CS ENERGIA GIROV (Neamț) –
RAPID DUMEȘTI
(Iași)
0-1

Stadion: Mecanica (Huși); Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galați);
Asistenți: Florin Alexandru Vișan (Galați) și Iulian Cătălin Brînză
(Botoșani)

â–ºMin.43 0-1
Ionescu
înscrie dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri direct sub
transversală

Girov: Morar – Zavate, Bordeianu, Spiridon,
Bohan – Bracon, Gâdioiu, G. Viorel, Bălăjel – Bucătaru,
Șerban
Rezerve: Mitrea – Boldur, Blaj, Ciofoaia, Botez,
Diaconu
Antrenor: Codruț Domșa

Dumești: Bradu – Ghinea, Ionescu, Drăguțelu,
Lenghen, Stafie, Dăscălescu, Bălănescu, Știrbăț, Crucianu,
Pricop
Antrenor: Adrian Cotan

FINAL / CS NAȚIONAL GOLEȘTI (Vrancea) – CS
METALUL TOFLEA (Galați)
4-1

Stadion: Municipal (Moinești); Arbitru: Mihai Harabagiu; Asistenți:
Bogdan Terente și George Bogdan Dută (toți din Bacău)

â–ºMin.90 4-1
Căpitanu
reduce din diferență din penalty

â–ºMin. 73 4-0 Cătălin Curteanu
înscrie

â–ºMin.51 3-0
Crețu Daniel
înscie, Boțoc a centrat

â–ºMin.30 2-0
Emilian Chivu
mărește scorul pentru Golești

â–ºMin.8 1-0
Marius Bodoc
înscrie din șase metri pe sub portar după o centrare a lui Curteanu
din partea stângă

Golești: Aldea – Pietreanu, R. Radu, Vlase,
Săraru – Alexandrescu, E. Chivu, I. Petrică, Ct. Curteanu – M.
Bodoc, D. Crețu
Antrenor: Viorel Haizan

Toflea: Mihai Urmuz – Wolf, Iosub, V. Chiriac, C.
Chiriac, Călin, Macovei, Marian Urmuz, Căpitanu, Mahica,
Bolbandâr

FINAL / CS EOLICA BAIA
(Tulcea) – VENUS INDEPENDENȚA (Călărași)
6-3

Stadion: Farul (Constanța); Arbitru: Claudiu Marcu; Asistenți:
Sorin Păduraru și Genin Menlivuap (toți din Constanța)

â–ºMin.76 6-3
Dănuț Stere
înscrie cu un voleu superb din centrul careului

â–ºMin.72 5-3
Centrare de pe stânga și Dimcică reface diferența
de 2 goluri pentru Eolica

â–ºMin.70 4-3
Marian Ilie
înscrie pentru Venus cu un șut din unghi și scorul devine
4-3

â–ºMin.47 4-2
Mustafa intrat
la pauză a redus din diferența după o cursă de 30 de
metri

â–ºMin.38 4-1
Curumi duce scorul la 4-1
pentru Eolica

â–ºMin.36 3-1 Stere
este faultat în careu și Radu Oprea înscrie de la
11 metri

â–ºMin.32 2-1
Marian Ilie reduce din diferență cu un șut de la marginea
careului

â–ºMin.22 2-0
Teoder înscrie
cu un șut de la 16 metri din poziție centrală

â–ºMin.17 1-0
Toader Șerban centrează de pe dreapta, portarul advers nu reușește
să respingă și Dănuț
Stere
pe fază împinge mingea în poarta
goală

Eolica: Costel Nicolov – Toader Șerban, Cătălin
Petre, Cristian Poșircă, Petrică Anghel, Cornel Ciobanu, Radu
Oprea, Stelian Caluda (c), Florin Lungu, Dănuț Stere, Decebal
Curumi
Rezerve: Nicolae Alexandru Manac – Manuel Dinică,
Iancu Tiberiu Nane, Gabriel Marius Stan, Mihai Guliu, Stelian
Carabaș
Antrenor: Nicolae Gheorghe

Venus Independența: Aurel Marian Crăciun –
Daniel Tărăbășanu, Cătălin Coman (c), Aurelian Oprea, Cristian
Cinaru, Georgian Furdui, Adi Daniel Oprea, Gabriel Vlad, George
Bujanschi, Mihai Constantin, Marin Ilie
Rezerve: Dănuț Condei – Gabriel Badea, Bogdan
Popa, Florin Mustafa, Ionuț Petcu, Claudiu Bărăitaru, Alexandru
Muha
Antrenor: Ilie Zeciu

FINAL / CS PEȘTERA (Constanța) –
CS CONPET CIREȘU
(Brăila)
1-2

Stadion: Municipal (Slobozia); Arbitru: Mihai Amorăriței (Câmpina);
Asistenți: Pantilimonescu Constantin (Ploiești) și Florin Liviu
Burlacu (Urziceni)

CRONICĂ‚

â–ºMin.85 1-2
Normambet
înscrie pentru Peștera

CS Peștera: Clicean – Gârmaciu, Ciocan, Ct.
Lupu, Andreescu – D. Anuță, Feta, Cr. Florea, M. Măciucă –
Ciocănel, Normambet
Rezerve: Mirică – Ad. Moga, D. Funda, E. Anuță, I.
Ciobănuc, Ripert, D. Piron
Antrenor: Orcan Feta

FINAL / CS LUCEAFĂ‚RUL C.A. ROSETTI
(Buzău) – CS VIITORUL
AXINTELE
(Ialomița)
0-2

Stadion: Ștefan Vrăbioru (Ianca); Arbitru: Andrei Cătălin Rotaru
(Brăila); Asistenți: Marius Cristian Marchidanu (Brăila) și
Alexandru Midvichi (Tulcea)

â–ºMin 63 Schimbare la Axintele, iese Zaharia și
intră Munteanu. La Luceafărul au ieșit Lupașcu și Ion și au intrat
Palcău și Toma

â–ºMin.61 0-2
Păun a majorat
diferența cu un șut din marginea terenului

â–ºMin.46 0-1
Zaharia
deschide scorul

Luceafărul: Oprea – Bărăgoi, Bădicu, Avram,
Lupașcu – Stănilă, Tofan, D. Ion, Argăseală – B. Rădulescu,
Stancu
Antrenor: Gabriel Ibriș

Axintele: Sava – Păun, Dumitru, Grecea (56
Pascale), Nichita, Dănilă – Toader (50 Cană), Borcea, Zaharia,
Nicolae, Velu
Antrenor: Ion Nica

FINAL / AS FC LINDAB ȘTEFĂ‚NEȘTI (Ilfov) –
CS VIAȚA NOUĂ‚ OLTENI (Teleorman)
3-1

Stadion: Marin Anastasovici (Giurgiu); Arbitru: Ionuț Valentin
Iugulescu; Asistenți: Gabriel Ion Cătană și Ionuț Cătălin Duțu
(toți din Târgoviște)

â–ºMin.82 3-1
Ștefăneștiul a lămurit lucrurile. Romanescu este lansat de
Ganea și înscrie de la 14-15 metri cu un șut plasat

â–ºMin.66 Olteniul dă gol prin Parolea, dar se
anulează pentru ofsaid

â–ºMin.63 2-1
Acțiune Fl. Ciobanu pe stânga, portarul iese la blocaj și jucătorul
Olteniului pasează la Stanciu care îndeplinește
o formalitate

â–ºMin.47 2-0
Alexandru Ion
a mărit scorul la 2-0 după o pasă a lui Ganea

â–ºMin.40 1-0
Ganea deschide
scorul după o pătrundere în careu

Ștefănești: Marius Vladu – George Marinescu,
Răzvan Rababoc, Adrian Mihalache, Iulian Stancu, Alexandru Ion,
Adrian Cristea, Vasile Mega, Ionel Ganea, Sorin Drăgan, Nicușor
Romanescu (c)
Rezerve: Alexandru Șerban – Marius Dumitrache,
Mădălin Gheorghe, Dragoș Șerbănescu, Daniel Dumitrache, Liviu
Ioniță, Romeo Pădureț
Antrenor: Florin Vlădilă

VN Olteni: Paul Stegărescu – Anargi Nica,
Victor Bădănoiu, Ștefan Sinca, Florin Ciobanu, Ionuț Ciobanu, Emil
Mărcușanu (c), Valentin Pescaru, Silviu Baiaș, Alexandru Ghimiș,
Marius Stanciu
Rezerve: Claudiu Manca – Horia Mărcușanu,
Virgilius Neață, Călin Pistolea, Florin Parolea, Adrian Ungureanu,
Georgel Florea
Antrenor: Alexandru Ifrim

FINAL / AS DAMILA MĂ‚CIUCA (Vâlcea) – AS
RECOLTA STOICĂ‚NEȘTI (Olt)
1-0

Stadion: Extensiv (Craiova); Arbitru: George Cătălin Găman
(Craiova); Asistenți: Ionuț Bobe (Videle) și Cristian Iordache
(Roșiori de Vede)

CRONICĂ‚

â–ºMin.82 1-0 Ioniță
transformă cu siguranță un penalty

Damila Măciuca: Geantă, Băltățeanu, Pîrvulescu,
Chebar, Stanca, Chiriță, Grecea, Ionișă, Harapu, Albinaru,
Bunescu
Rezerve: Mutu, Munteanu, Dina, Marinescu, Popescu,
Comănescu, Chiripuș
Antrenor: Mircea Savu

Recolta Stoicănești: Toloș, Ciobanu, Iulian
Zorzoliu, Vezeanu, Baciu, Dincă, Zanfir, Marius Zorzoliu, Obreja,
Ristea, Andrei Sandu
Rezerve: Voinea, Popa, Preda, Păun, Coman,
Streche
Antrenor: Nicu Florescu

FINAL / CS RALBEX TURCINEȘTI (Gorj) – CS
SOPOT (Dolj)
3-2

Stadion: Termo (Drobeta Turnu Severin); Arbitru: Flavius Alin Roșu
(Timișoara); Asistenți: Raul Constantin Ghiciulescu (Lugoj) și
Călin Flavius Radosav (Timișoara)

â–ºMin.90+3 Portarul Hârșu e eliminat pentru două
galbene! Ralbex nu mai are schimbări și bagă un jucător în
poartă!!

â–ºMin.90+1 3-2
Idita înscrie
din lovitură liberă de la 18 metri

â–ºMin.78 3-1 Troacă reduce din
diferență pentru Sopot, de la punctul cu var

â–ºMin.76 3-0
Tarhat înscrie
cu o lovitură de cap

â–ºMin.56 2-0
Tiron reia
imparabil din voleu

â–ºMin.54 1-0
Penalty pentru Ralbex. Al.
Ștefan
transformă fără probleme

Ralbex: Dorin Hârșu – Emanuel Gugu, Florin
Buliga, Ionuț Sichitiu, Alin Cornescu, Alexandru Ștefan, Ciprian
Dudău, Horațiu Barbu (c), Robert Tiron, Daniel Sanda, Adrian
Tarhat
Rezerve: Andrei Oancea, Dragoș Fugaru, Ștefan
Doldur, Cătălin Bulioiu, Iulian Adrian Mălăele, Alin Tilivea, Ionuț
Bucă
Antrenor: Ionuț Bucă

CS Sopot: Ionuț Dragomir – Aurelian Drăgan,
Petre Ghenescu, Ionuț Dascălu, Marius Marinică, Adi Troacă (c),
Cristian Surcel, Constantin Bouleanu, Gigi Barbu, Marian Goagă, Ion
Cazacu
Rezerve: Cătălin Tătaru – Marius Badea, Cristian
Idita, Dan Udrescu, Ionuț Barbu, Ștefan Stuparu, Adrian Oprica
Corneanu
Antrenori: Ionel Luță și Cătălin Trăistaru

FINAL / GLORIA REȘIȚA (Caraș-Severin) – CS
DUNĂ‚REA PRISTOL (Mehedinți)
1-0

Stadion: Minerul (Motru); Arbitru: Marius Bogdan Bîrzan (Târgu
Jiu); Asistenți: Gheorghe Constantin Dănăsel (Bumbești Jiu) și
Dănuț Birău (Târgu Cărbunești)

â–ºMin 62 1-0
Izvernar a
reluat din cădere, din interiorul careului, centrarea lui
Lazarovici de pe partea dreapta.

Reșița: Jorz – C. Nica, Gliguță, Beică, Domondi
– F. Costescu, Uțiu, Lazarovici, Oncică – Izvernar, Beloescu
Rezerve: Cărămălău – Bordea, Lupu, Vucu, Crețan,
Ursu, Mezin
Antrenor: Andrade Bițescu

Pristol: Calițoiu – Alin Rafa, Gădăleanu, George
Pele, C. Dragomir – D. Popescu, Dragotescu, Brucă, Teodorescu –
Croicu, Vasilică
Rezerve: Dorondel – Ionescu, D. Rafa, Racoceanu,
Cornea, Gușiță, Durlă
Antrenor: Marin Litră

FINAL / CS FLACĂ‚RA FĂ‚GET (Timiș) – JIUL
PETROȘANI (Hunedoara)
1-0

Stadion: Francisc Neumann (Arad); Arbitru: Dorian Micloșină
(Reșița); Asistenți: Răzvan Constantin Nistoran (Reșița) și Andrei
Călușeru (Reșița)

CRONICĂ‚

â–ºMin.90 1-0 Rațiu
este faultat de Nicandro în careu și Telescu transformă
penalty-ul

â–ºFăgetul aruncă arma secretă. A intrat Gheju în
locul lui Rahovan în minutul 82. Două minute mai târziu Dimbi este
schimbat cu R. Sandu

â–ºÎntre timp au avut loc și niște schimbări dar
fără efect asupra cursului jocului. Au Bungău (69) înlocuit cu
Ilie, iar Popovici (75) cu Scânteie. Jiul l-a schimbat pe Moldovan
(71) cu Popesc

â–ºMin. 73 Eliminare la Jiul. Drăghici vede cel
de-al doilea cartonaș galben

â–ºMin.59 Centrare Popovici și Boghian din 7
metri dă pe lângă

â–ºMin.46 Schimbare la Jiul Iese
Mareș și intră Firan

Flacăra Făget: Iacob – Gălan, Rahovan, Telescu
(c), Ahrițculesei, Glava, Bungău, Deac, Sg. Popovici, Boghian,
Rațiu
Rezerve: Rădulescu – Scănteie, Gheju, Burduhos,
Borș, Ad. Ilie, Oberșterescu
Antrenor: Adrian Săvoiu

Jiul Petroșani: Tonca – Mareș, H. Popa,
Nicandro, Filip, Drăghici, Abiodun, A. Moldovan (c), Dimbi,
Apetrei, Gavriluți
Rezerve: Ghițan – Firan, Drăgoescu, R. Sandu,
Matei, Ov. Popesc
Antrenor: Daniel Huza

FINAL / CS UNIREA VALEA LUI
MIHAI
(Bihor) – CS MARMAȚIA 96 (Maramureș)

5-0

Stadion: Municipal (Zalău); Arbitru: Vasile Rodina (Zalău);
Asistenți: Vlad Andrei Filip (Zalău) și Dănuț Vasile Costea (Satu
Mare)

â–ºMin.75 5-0
Săraz
înscrie

â–ºMin.63 4-0
Balea deviază
în propria poartă

â–ºMin.53 3-0
Iambor mărește
diferența pe tabelă

â–ºMin.50 2-0 Szalai
majorează scorul

â–ºMin.29 1-0
Emil Popa
deschide scorul


FINAL / CS VLADIMIRESCU
2003
(Arad) – AS PERFORMANȚA ALBA IULIA (Alba)

2-0

Stadion: Cetate I (Deva); Arbitru: Nicolae Cătălin Botaș
(Timișoara); Asistenți: Călin Cimponeriu (Lugoj) și Alin Marian
Botaș (Timișoara)

CRONICĂ‚

â–ºMin.72 2-0
Ciubăncan
transformă o lovitură de pedeapsă

â–ºMin.44 1-0
Georgiu a
deschis scorul

Vladimirescu: Bak – Mureșan, Mirciov, Sighete,
Istin – Militaru, Georgiu, Banilievici, Ciubăncan – Moț,
Horvath
Rezerve: Dulhaz, Olariu, Dragu, Tudoroiu, G.
Iancu, Arhilie, Burian
Antrenor:

Performanța: Boldi – Soporan, Cristea, Oltean,
Ov. Turuș, Cioară, C. Dănilă, Hada, D. Dănilă, Dumitru, S.
Turuș
Rezerve: Tintea, Fîntînă, Barbu, Truță, Haneș,
Varvara, Cernea
Antrenor: Sorin Mărginean

FINAL / FC OLIMPIA 2010 SATU
MARE
(Satu Mare) – CS MESEȘUL TREZNEA (Sălaj)

6-0

Stadion: Bodola Iuliu (Oradea); Arbitru: Marius Omuț (Oradea);
Asistenți: Ovidiu Timar (Marghita) și Sergiu Tudor Albu
(Oradea)

â–ºMin.86 6-0
Mureșan
stabilește scorul final

â–ºMin.63 5-0
Gavrilescu
marchează și scorul ia proporții

â–ºMin.54 4-0
Înscrie
Feier

â–ºMin 32 3-0
Marinaș duce
scorul la 3-0

â–ºMin.21 2-0
Micaș
majorează scorul

â–ºMin.15 1-0
Micaș deschide
scorul


FINAL / AF CS VOINȚA LIVEZILE
(Bistrița-Năsăud) – AS LEII TRITENII DE JOS (Cluj)

3-2

Stadion: Transil (Târgu Mureș); Arbitru: Adrian Șuta; Asistenți:
Radu Despa și Cristian Nicolae Lucaci (toți din Baia Mare)

â–ºMin.70 3-2
Înscrie
Bugnar

â–ºMin.60 2-2
Sighiartău
egalează tot dintr-o lovitură de pedeapsă

â–ºMin.58 1-2
Kelemen
înscrie din penalty

â–ºMin.44 1-1
Sântejudean
restabilește egaliatatea

â–ºMin.26 1-0
Sighiatău
deschide scorul

Voința: Voievod – Bugnar, Dâlbea, Precup,
Mândrean – Budăcan, Blaji, Conon, S.Rus – Sighiartău, Marc
Antrenor: Constantin Sava

Leii: Vâtcă – Botiș, A. Pop, Ardelean, D.
Moldovan, Miheșan – Contraș, Adorean, Kelemen, S. Pop –
Sântejudean
Antrenor: Călin Ciucur

Publicat: 15 Jun. 2011, 17:22 Actualizat: 16 Jun. 2011, 17:29 LIVE-TEXT
Pe aceeași temă