FC Snagov învinge Gloria Buzău în primul meci al sezonului

19 Aug. 2011, 17:00 LIVE-TEXT

FC Snagov a debutat cu o victorie concludentă în noul sezon, învingând cu scorul de 2-0 Gloria Buzău în prima partidă a rundei inaugurale. Golurile au fost marcate de Cristea (60) și de căpitanul V. Dinu (70)

â–ºMin.72 Câmpeanu șutează pe lângă poartă

â–ºMin.70 2-0 V. Dinu înscrie dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri obținută de Nistor. Căpinanul gazdelor a trimis mingea în vinclul porții lui Sârbu

â–ºMin.66 Schimbare la FC Snagov. A ieșit Cristea și a intrat Nistor

â–ºMin.60 1-0 Cristea scapă singur spre poarta lui Sârbu și înscrie primul gol al sezonului.

â–ºMin.52 Snagovul scapă cu 3 oameni pe contraatac, dar Cristea e egoist și preferă un șut în portar

â–ºMin.46 A început repriza secundă

â–ºMin.46 Schimbare la FC Snagov. A intrat Bâtfoi în locul lui Filip

â–ºMin.45 Ultimele zece minute ale reprizei au fost mai puțin animate și la pauză scorul rămâne nemodificat

â–ºMin.34 Prodan trimite periculos, puțin pe lângă poarta lui Baruch

â–ºMin.31 Boboc primește galben. V. Dinu trimite puternic spre poartă, iar Sârbu respinge spectaculos

â–ºMin.29 Cristea îl ia la țintă pe portarul buzoienilor dintr-o poziție excelentă

â–ºMin.27 Gazdele scapă pe contraactac, Bereșoae se încurcă cu V. Dinu la marginea careului, dar până la urmă reușește să controleze balonul și șutează milimetric pe lângă bară, la colțul lung.

â–ºMin.20 Florea centrează în careu și Boboc respinge salvator din fața lui V. Dinu, care ar fi rămas liber în fața porții

â–ºMin.16 Bereșoae execută lovitura liberă, dar unul dintre fundașii oaspeților deviază în corner. V. Dinu execută de la colț și Bereșoae trimite peste poartă.

â–ºMin.16 M. Pușcă vede primul cartonaș galben al sezonului după un fault asupra lui Florea

â–ºMin.14 Bereșoae șutează la colțul lung dar ratează de puțin ținta

â–ºMin.12 Florea execută o lovitură liberă de la colțul careului, dar portarul buzoienilor respinge

â–ºMin.10 Bereșoae execută un corner, trimite în careu, iar V. Dinu reia peste poartă. Jocul celor două echipe se leagă foarte greu în acest debut de campionat.

â–ºMin.3 V. Dinu a căzut în careul advers și a cerut lovitură de pedeapsă, însă centralul nu a fost de acord și a lăsat jocul să continue

â–ºMin.1 Arbitrul Florin Ghimbășan a dat startul primei partide a noului sezon

FC Snagov: Baruch – I. Popa, Zeciu, Filip, D. Bratu – Bereșoae, Săceanu, R. Iancu, M. Florea, V. Dinu I (cpt) – Cristea
Rezerve: Oghinciuc, Dumitru, Al. Stancu, Nistor, Bâtfoi, Hanca, Buduroi
Antrenor: Laurențiu Reghecampf

Gloria Buzău: Sârbu – Jercălău, Berceanu, Tabără, Boboc – M. Pușcă (cpt) – C. Pușcă, Horovei, D. Prodan, Corcoveanu – Ad. Câmpeanu
Rezerve: Zdrâncă, Poterașu, Mocanu, Roșca, Bobe, Manea, Spătaru
Antrenor: Mihai Ciobanu