Lekic încurajat de Kuzmanovic

07 Jun. 2009, 21:39 Special

La finalul partidei, Lekic a fost întâmpinat de conaționalul său Nemanja Kuzmanovic (foto), alături de care a fost adus “la pachet” de către Cornel Dinu, în vara anului trecut.

Acesta l-a felicitat pentru calificarea echipei în finală, dar se vedea că îi pare rău că nu a putut juca și el. Nemanja nu mai este junior fiind cu un an mai mare decât Nikola și ca atare nu a putut fi convocat la echipa de republicani ai lui Dinamo.

Deși nu a avut una dintre cele mai bune zile ale sale, sârbul Lekic a reușit să salveze pe Dinamo de la primirea unui gol la imensa ocazie a lui Oprea din prima repriză. Argeșeanul a trecut ca prin brânză prin apărarea dinamovistă și a trimis pe langă Cosmin Ion spre poarta goală. Sârbul a apărut ca din pământ în fața liniei porții și a scos o minge pe  care scria 1-0 pentru Internațional.

Intervenția salvatoare nu l-a scăpat pe Lekic de schimbare, după ce, cu câteva minute înainte, a avut un schimb de replici cu antrenorul Dragnea.