![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Jandarmeria Botoșani, împreună cu Poliția Comunitară s-a antrenat vineri pentru meciurile din returul ligii a II-a. Astfel, pe Stadionul Municipal din Botoșani, într-o simulare, o galerie recalcitrantă a fost redusă la tăcere de către forțele de ordine ce au folosit tot arsenalul din dotare.
Â
În tur, forțele de ordine din Botoșani s-au confruntat cu probleme la meciurile cu CSM Ploiești și Cetate Suceava. La finalul simulării, Jandarmeria și-a exprimat încrederea că în retur nu vor fi niciun fel de probleme pe arena din Botoșani.
sport.botosani.ro
Â