EXCLUSIV: Vezi programul turului seriei a II-a a Ligii a II-a

Autor: Mihai Andries Publicat: 14 Aug. 2013, 15:27 Actualizat: 14 Aug. 2013, 21:28 Special
EXCLUSIV:  Vezi programul turului seriei a II-a a Ligii a II-a

Noul sezon va debuta pe data de 7 septembrie, deși au fost discuții pentru devansarea pe data de 31 august. Cum seria a doua are doar 12 echipe, țintarul a început cu stabilirea meciurilor pentru această grupă. Turul se va termina pe 7 decembrie, pe 18 septembrie și 9 octombrie fiind programate intermediare.

Iată componența seriei a II-a: Gloria Bistrița, Metalul Reșița, UTA, ASA Târgu Mureș 2013, CSM Rm. Vâlcea, Alro Slatina, FC Bihor, CS Mioveni, CS U Craiova, FC U Craiova, Olimpia Satu Mare, Minerul Motru.

Derbyul Craiovelor are loc în runda a doua:

Etapa 1
FC Bihor – UTA
Alro – CSM Rm. Vâlcea
Minerul Motru – CS Mioveni
CS U Craiova – Gloria Bistrița
Olimpia Satu Mare – FC U Craiova
ASA Târgu Mureș 2013 – Metalul Reșița

Etapa 2
CSM Rm. Vâlcea – FC Bihor
CS Mioveni – Alro
Gloria Bistrița – Minerul Motru
FC U Craiova – CS U Craiova
Metalul Reșița – Olimpia Satu Mare
UTA – ASA Târgu Mureș 2013

Etapa 3
CSM Rm. Vâlcea – UTA
FC Bihor – CS Mioveni
Alro – Gloria Bistrița
Minerul Motru – FC U Craiova
CS U Craiova – Metalul Reșița
Olimpia Satu Mare – ASA Târgu Mureș 2013

Etapa 4
CS Mioveni – CSM Rm. Vâlcea
Gloria Bistrița – FC Bihor
FC U Craiova – Alro
Metalul Reșița – Minerul Motru
ASA Târgu Mureș 2013 – CS U Craiova
UTA – Olimpia Satu Mare

Etapa 5
CS Mioveni – UTA
CSM Rm. Vâlcea – Gloria Bistrița
FC Bihor – FC U Craiova
Alro – Metalul Reșița
Minerul Motru – ASA Târgu Mureș 2013
CS U Craiova – Olimpia Satu Mare

Etapa 6
Gloria Bistrița – CS Mioveni
FC U Craiova – CSM Rm. Vâlcea
Metalul Reșița – FC Bihor
ASA Târgu Mureș 2013 – Alro
Olimpia Satu Mare – Minerul Motru
CS U Craiova – UTA

Etapa 7
UTA – Gloria Bistrița
CS Mioveni – FC U Craiova
CSM Rm. Vâlcea – Metalul Reșița
FC Bihor – ASA Târgu Mureș 2013
Alro – Olimpia Satu Mare
Minerul Motru – CS U Craiova

Etapa 8
FC U Craiova – Gloria Bistrița
Metalul Reșița – CS Mioveni
ASA Târgu Mureș 2013 – CSM Rm. Vâlcea
Olimpia Satu Mare – FC Bihor
CS U Craiova – Alro
Minerul Motru – UTA

Etapa 9
UTA – FC U Craiova
Gloria Bistrița – Metalul Reșița
CS Mioveni – ASA Târgu Mureș 2013
CSM Rm. Vâlcea – Olimpia Satu Mare
FC Bihor – CS U Craiova
Alro – Minerul Motru

Etapa 10
Metalul Reșița – FC U Craiova
ASA Târgu Mureș 2013 – Gloria Bistrița
Olimpia Satu Mare – CS Mioveni
CS U Craiova – CSM Rm. Vâlcea
Minerul Motru – FC Bihor
Alro – UTA

Etapa 11
FC Bihor – Alro
CSM Rm. Vâlcea – Minerul Motru
CS Mioveni – CS U Craiova
Gloria Bistrița – Olimpia Satu Mare
FC U Craiova – ASA Târgu Mureș 2013
UTA – Metalul Reșița

 

 

Articol scris de Mihai ANDRIEȘ și Marius ANGHEL

Autor: Mihai Andries Publicat: 14 Aug. 2013, 15:27 Actualizat: 14 Aug. 2013, 21:28 Special
Pe aceeași temă