EXCLUSIV: Vezi programul complet al Seriei a II-a a Ligii a III-a

Publicat: 10 Aug. 2012, 14:44 Actualizat: 10 Aug. 2012, 15:40 Special
EXCLUSIV:  Vezi programul complet al Seriei a II-a a Ligii a III-a

Astăzi la sediul FRF, pe parcursul a aproape două ore, s-a tras la sorți programul meciurilor Ligii a III-a pentru următorul sezon competițional 2012-2013. Dacă la Liga a II-a s-a folosit o tabelă Berger de 16 echipe, în schimb la Liga a III-a s-a mers pe una de 14 echipe. Cele 78 de echipe înscrise în eșalonul al treilea au fost împărțite în șase serii a câte 13 echipe, astfel că în următorul campionat vom avea 26 de etape.

Liga2.ro vă oferă mai jos, în exclusivitate, programul complet al Seriei a II-a din Liga a III-a:

Etapa I

Juventus – Chirnogi
Urban Titu – Dun. Călărași
Rapid Fetești – Eolica Baia
Metaloglobus – CSM Focșani
Axintele – Rapid II
CSM Rm. Sărat – Sportul II
Gloria Buzău
stă.

Etapa a II-a

Dun. Călărași – Juventus
Eolica Baia – Urban Titu
CSM Focșani – Rapid Fetești
Rapid II – Gloria Buzău
Sportul II – Axintele
Chirnogi – CSM Rm. Sărat
Metaloglobus
stă.

Etapa a III-a

Dun. Călărași – Chirnogi
Juventus – Eolica Baia
Urban Titu – CSM Focșani
Metaloglobus – Rapid II
Gloria Buzău – Sportul II
Axintele – CSM Rm. Sărat
Rapid Fetești
stă.

Etapa a IV-a

Eolica Baia – Dun. Călărași
CSM Focșani – Juventus
Rapid II – Rapid Fetești
Sportul II – Metaloglobus
CSM Rm. Sărat – Gloria Buzău
Chirnogi – Axintele
Urban Titu
stă.

Etapa a V-a

Eolica Baia – Chirnogi
Dun. Călărași – CSM Focșani
Urban Titu – Rapid II
Rapid Fetești – Sportul II
Metaloglobus – CSM Rm. Sărat
Gloria Buzău – Axintele
Juventus
stă.

Etapa a VI-a

CSM Focșani – Eolica Baia
Rapid II – Juventus
Sportul II – Urban Titu
CSM Rm. Sărat – Rapid Fetești
Axintele – Metaloglobus
Chirnogi – Gloria Buzău
Dun. Călărași
stă.

Etapa a VII-a

Chirnogi – CSM Focșani
Dun. Călărași – Rapid II
Juventus – Sportul II
Urban Titu – CSM Rm. Sărat
Rapid Fetești – Axintele
Metaloglobus – Gloria Buzău
Eolica Baia
stă.

Etapa a VIII-a

Rapid II – Eolica Baia
Sportul II – Dun. Călărași
CSM Rm. Sărat – Juventus
Axintele – Urban Titu
Gloria Buzău – Rapid Fetești
Metaloglobus – Chirnogi
CSM Focșani
stă.

Etapa a IX-a

CSM Focșani – Rapid II
Eolica Baia – Sportul II
Dun. Călărași – CSM Rm. Sărat
Juventus – Axintele
Urban Titu – Gloria Buzău
Rapid Fetești – Metaloglobus
Chirnogi
stă.

Etapa a X-a

Sportul II – CSM Focșani
CSM Rm. Sărat – Eolica Baia
Axintele – Dun. Călărași
Gloria Buzău – Juventus
Metaloglobus – Urban Titu
Rapid Fetești – Chirnogi
Rapid II
stă.

Etapa a XI-a

Chirnogi – Rapid II
CSM Focșani – CSM Rm. Sărat
Eolica Baia – Axintele
Dun. Călărași – Gloria Buzău
Juventus – Metaloglobus
Urban Titu – Rapid Fetești
Sportul II
stă.

Etapa a XII-a

Sportul II – Rapid II
Axintele – CSM Focșani
Gloria Buzău – Eolica Baia
Metaloglobus – Dun. Călărași
Rapid Fetești – Juventus
Urban Titu – Chirnogi
CSM Rm. Sărat
stă.

Etapa a XIII-a

Chirnogi – Sportul II
Rapid II – CSM Rm. Sărat
CSM Focșani – Gloria Buzău
Eolica Baia – Metaloglobus
Dun. Călărași – Rapid Fetești
Juventus – Urban Titu
Axintele
stă.

Etapa a XIV-a

Chirnogi – Juventus
Dun. Călărași – Urban Titu
Eolica Baia – Rapid Fetești
CSM Focșani – Metaloglobus
Rapid II – Axintele
Sportul II – CSM Rm. Sărat
Gloria Buzău
stă.

Etapa a XV-a

Juventus – Dun. Călărași
Urban Titu – Eolica Baia
Rapid Fetești – CSM Focșani
Gloria Buzău – Rapid II
Axintele – Sportul II
CSM Rm. Sărat – Chirnogi
Metaloglobus
stă.

Etapa a XVI-a

Chirnogi – Dun. Călărași
Eolica Baia – Juventus
CSM Focșani – Urban Titu
Rapid II – Metaloglobus
Sportul II – Gloria Buzău
CSM Rm. Sărat – Axintele
Rapid Fetești
stă.

Etapa a XVII-a

Dun. Călărași – Eolica Baia
Juventus – CSM Focșani
Rapid Fetești – Rapid II
Metaloglobus – Sportul II
Gloria Buzău – CSM Rm. Sărat
Axintele – Chirnogi
Urban Titu
stă.

Etapa a XVIII-a

Chirnogi – Eolica Baia
CSM Focșani – Dun. Călărași
Rapid II – Urban Titu
Sportul II – Rapid Fetești
CSM Rm. Sărat – Metaloglobus
Axintele – Gloria Buzău
Juventus
stă.

Etapa a XIX-a

Eolica Baia – CSM Focșani
Juventus – Rapid II
Urban Titu – Sportul II
Rapid Fetești – CSM Rm. Sărat
Metaloglobus – Axintele
Gloria Buzău – Chirnogi
Dun. Călărași
stă.

Etapa a XX-a

CSM Focșani – Chirnogi
Rapid II – Dun. Călărași
Sportul II – Juventus
CSM Rm. Sărat – Urban Titu
Axintele – Rapid Fetești
Gloria Buzău – Metaloglobus
Eolica Baia
stă.

Etapa a XXI-a

Eolica Baia – Rapid II
Dun. Călărași – Sportul II
Juventus – CSM Rm. Sărat
Urban Titu – Axintele
Rapid Fetești – Gloria Buzău
Chirnogi – Metaloglobus
CSM Focșani
stă.

Etapa a XXII-a

Rapid II – CSM Focșani
Sportul II – Eolica Baia
CSM Rm. Sărat – Dun. Călărași
Axintele – Juventus
Gloria Buzău – Urban Titu
Metaloglobus – Rapid Fetești
Chirnogi
stă.

Etapa a XXIII-a

CSM Focșani – Sportul II
Eolica Baia – CSM Rm. Sărat
Dun. Călărași – Axintele
Juventus – Gloria Buzău
Urban Titu – Metaloglobus
Chirnogi – Rapid Fetești
Rapid II
stă.

Etapa a XXIV-a

Rapid II – Chirnogi
CSM Rm. Sărat – CSM Focșani
Axintele – Eolica Baia
Gloria Buzău – Dun. Călărași
Metaloglobus – Juventus
Rapid Fetești – Urban Titu
Sportul II
stă.

Etapa a XXV-a

Rapid II – Sportul II
CSM Focșani – Axintele
Eolica Baia – Gloria Buzău
Dun. Călărași – Metaloglobus
Juventus – Rapid Fetești
Chirnogi – Urban Titu
CSM Rm. Sărat
stă.

Etapa a XXVI-a

Sportul II – Chirnogi
CSM Rm. Sărat – Rapid II
Gloria Buzău – CSM Focșani
Metaloglobus – Eolica Baia
Rapid Fetești – Dun. Călărași
Urban Titu – Juventus
Axintele
stă.

VEZI PROGRAMUL COMPLET AL SERIEI A III-A a LIGII A III-A

Articol scris de Mihai ANDRIEȘ și Marius ANGHEL

Publicat: 10 Aug. 2012, 14:44 Actualizat: 10 Aug. 2012, 15:40 Special
Pe aceeași temă