![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Întrunit astăzi, Comitetului Executiv al Federației Române de Fotbal a luat decizia ca startul returului Ligii a II-a să fie amânat cu o săptămână. Astfel, campionatul va începe în weekend-ul 9-11 martie, în loc de 2-4 martie, cum era programat inițial.
De asemenea, returul Ligii a III-a a fost amânat la rândul său, acesta urmând a începe în ziua de 9 martie a.c..
Campionatele vor reîncepe cu prima etapă a returului (deci, în succesiune regulamentară), respectiv cu etapa a 16-a în Liga a II-a și a III-a, ulterior urmând a fi găsite date libere pentru recuparea acestei săptămâni de întârziere.
Articol scris de Mihai ANDRIEȘ și Marius ANGHEL