Echipele probabile

Publicat: 24 Apr. 2009, 12:16 Actualizat: 24 Apr. 2009, 12:17 Special
Echipele probabile

www.liga2.ro vă prezintă înaintea fiecărei etape, în exclusivitate, formațiile probabile ce vor fi aliniate la startul meciurilor. Runda a 26-a va consemna revenirea pe banca tehnică a Universității Cluj a antrenorului Dorinel Munteanu, care a mai pregătit "șepcile roșii" în primele etape ale sezonului.

 

SERIA I
 

 

Sportul Studențesc – Dunărea Galați

Sportul: Samoilă – Ciupe, Patrichi, Lung, Farmache – Postolache, Irimia, Ghinga, Ferfelea – Truță, Curelea

Dunărea: Mindileac – G. Dima. E. Cristian, Velescu, Al. Cristea – Bica, St. Cucu, Cioinac, D. Popescu – A. Popescu, I. Enache
 

 

FCM Bacău – Ceahlăul Piatra Neamț

FCM Bacău: Hăisan – Codreanu, Spiridon, Vajou, Mihălăchioaie – Doboș, R. Cojocaru, Taban, Boboc – Huiban, Câmpeanu

Ceahlăul: Savu – Burlacu, Vițelaru, Forminte, Macovei – I. Bădescu, Achim, Cebotaru, Miron – Gafița, Doicaru
 

 

FC Snagov – Știința Bacău

FC Snagov:
Olteanu – Al. David, Cozma, Posteucă, M. Florea – Bereșoaie, Al. Radu , Al. Covaciu, V. Dinu I – G. Ene, V. Dinu II

Știința: Sardescu – C. Dobre, P. Matei, Budău, Bucuroaia – Prodan, Frangu, Duru, Ivașcă – Badea, I. Radu

 

 

Cetatea Suceava – Dinamo II

Cetatea: Rohețki – Feraru, Bernard, Sevaciuc – Azaharioaei, Onciu, Celpan, Șuleru – Romaniuc, Dumitru, Homneac

Dinamo II:
A. Vlad – Melinte, Nițu, Grigore, Awoa Zoa – Mușat, Marcu, Bucșă, Predescu – Voican, Mendy
 

 

Dunărea Giurgiu – FC Ploiești

Dunărea Giurgiu: Neagu – C. Gheorghe, Ciocălan, Șanțmare, Damian, Nicola, Tatarciuc, Ochia, Cojenel – M. Stan, Șt. Iordache

Ploiești: Miron – Mihalache, Rohat, Oprsal, Sandu – Păun, Gheorghe, Seto, Alexa -  Ciobanu, Damaschin
 

 

FC Botoșani – Delta Tulcea

Botoșani: Cherecheș – Patache, Tincu, Ov. Ciobanu, Acsinte – Șt. Apostol, Pleniceanu, Boroștean, Vrabie – Simao, Matei

Delta: I. Olteanu – Petean,Valdez, Grigorov, V. Crețu – P. Anton, Coconașu, N.Crețu – Șagău, Borza, Costescu
 

 

SERIA A II-A
 

 

Internațional Curtea de Argeș – CFR Timișoara

Internațional:
Pampea – Matei, Popa, Chiricheș, Vlad – Răduț, Frăsineanu, Constantinescu, Cătălin Lazăr – Kone, Itu

CFR:
Irimia – Scărlătescu, Boabeș, Yamamoto, R. Costescu – Băișan, Milosavljevic, Bertea, Pecarov – Giuchici, Ramzi
 

 

Universitatea Cluj – Dacia Mioveni

Universitatea: Fărcaș – Ungurușan, Szilagyi, Cordoș, Iuhas – Buș, Soporan, Ionescu, Bod – Șuteu, Sântejudean

Mioveni: Ilie – Moșteanu, Olteanu, B. Stoica, Vladu – Enache, Costin, Năuiu, Badea – Ionescu, Dumitrescu
 

 

ACU Arad – Unirea Alba Iulia

ACU: Pășcălău – Negrita, Lung, Nicolau, Filaret – Paina, Roșca, Bota, Iambor – Drăgan, Luca

Unirea: Rotaru – Bălan, Poverlovici, Bumbac, Bucurică – Sg. Costea, Dâlbea, Fl. Dan, Selagea – Verdeș, Grozav
 

 

Liberty Oradea – CSM Râmnicu Vâlcea

Liberty: N`doye – Florean, Salamon, Deaconescu, Popovic – L. Rus, Danci, Sorian, Birtalan – Cigan, Bocsofoldi

Rm. Vâlcea: Perianu – Pasăre, Vișa, C. Dinu, P.Goge –  I. Popa, Sg. Popescu, Săceanu, R. Dobre – Câju, Stromajer
 

 

Mureșul Deva – FCM Târgoviște

Mureșul: Pârvu – Savin, Dosan, Zaiați, Pisoiu – Chirciu, J. Vajda, Sătmar, Pribac -Bițiș, Grigoruță

Târgoviște: Zegheru – Lețu, Oană, Reginaldo, Moroiță – B. Popescu, Anton, Boroș, L. Mihai – Panait, Sagna
 

 

Mechel Câmpia Turzii – Minerul Lupeni

Mechel: Fekete – Iancu, Husar, Mitrea, Chioran – Perde, Ghenți, Grigoroșcuță, Siecoban – Sancira, Fertea

Minerul: Ciucă – Zapodeanu, Irina, Câmpeanu, Ișfan – Nicorec, Dumitra, R. Cristian, Apostol – Boroiban, Vlăuduți
 

 

UTA – FC Bihor Oradea

UTA: Mârne – Toc, Pocuca, Pascariu, Jăpălău – Nădăban, Mutulescu, Drida, Fritea – D. Mitu, Țucudean

Bihor:
Szasz – Țârcă, Muscă, Șomodean, D. Sânmărtean (Achim) – Opriceană, Baiano, Filip, Floruț – Tomaz (Ayza), Lucas
 

 

Jiul Petroșani – Arieșul Turda

Jiul: Hotoboc – Raduțoiu, Pintilii, Oneț, Stancu – Vădrariu, M. Gheorghe, Ilin Gheți – M. Ilie, Apetri

Arieșul: Pascal – Bilia, Pașca, D. Miclea, Timar, Tânc – Cristea, Pintea, Panaitescu, Turcu – Lupașcu
 

 

Drobeta Turnu Severin – FCM Târgu Mureș, duminică 26 aprilie, în direct la Sport.ro

Drobeta: Hârsu – Poenaru, Amzucu, Ignat, Epure – Mitic, Gărgălie – Stroe, Moutinho, Păun – Bârză

Tg. Mureș: Oltean – Cr. Pop, Lupuț, D. Moldovan, Turcu – Gego, Stere, Ragipovic, Șaim – Gheju, Vancea
 

Publicat: 24 Apr. 2009, 12:16 Actualizat: 24 Apr. 2009, 12:17 Special
Pe aceeași temă