Echipele probabile

Publicat: 10 Apr. 2009, 11:09 Actualizat: 10 Apr. 2009, 16:04 Special
Echipele  probabile

Sâmbătă și duminică se dispută o nouă rundă a Ligii a II-a. www.liga2.ro, partener media al FRF pentru eșalonul secund vă prezintă în exclusivitate echipele probabile care se vor alinia la startul etapei a 24-a. Două partide din seria a II-a, Mureșul Deva – FCM Târgu Mureș și Internațional Curtea de Argeș – Unirea Alba Iulia, au fost amânate și urmează să se dispute marți, 14 aprilie cu începere de la ora 17.00.

 

 

Seria I
 

 

Sportul Studențesc – Dinamo II

Sportul Studențesc: Popescu – Ciupe, Patrichi, Lung, Rusu – Postolache, Irimia, Ghinga, Cazan – Truta, Curelea

Dinamo II:
Matache – Melinte, A. Nițu, Grigore, Awoa Zoa – Mușat, Marcu, Bucșă, Predescu – Voican, Mendy
 

 

FCM Bacău – Știința Bacău

FCM Bacău: Hăisan – Mihălăchioaie, Spiridon, Vajou, Codreanu – Doboș, R. Cojocaru, Taban, Boboc – Neagu, Câmpeanu

Știința: Măcelaru – Floricel, P. Matei, Evora, Bucuroaia – Duru, Ivașcă, G. Badea, Păunescu – C. Coman, I. Radu
 


FC Botoșani – Dunărea Galați

FC Botoșani:
Bordeanu – Patache, Ov. Ciobanu, Tincu, Acsinte – Apostol, Pleniceanu, Boroștean, Vrabie – Ghiceanu, Matei.

Dunărea: Mindileac – Fodor, E. Cristian, Velescu, D. Popescu – V. Munteanu, A. Popescu, Cioinac, Al. Cristea- Bica, Enache
 

 

Cetatea Suceava – CS Buftea

Cetatea: Rohețki – Feraru, Bernard, Sevaciuc – Azaharioaei, Romaniuc, Onciu, Celpan, Homneac – Dumitru, Guriță

Buftea: Oghinciuc – Tutunaru, D. Badea, C. Stegaru, M. Tomozei – A. Dumitrecu, M. Dorobanțu, Cr. Vlad, Goșman – Vrăjitoarea, C. Rupa
 

 

Petrolul Ploiești – Delta Tulcea

Petrolul: Moraru – Odoroabă, A. Stoica, Costache, M. Tudor – Tincu, Stana – L. Dumitru, Marinescu, Coțan – Arnăutu

Delta: Olteanu – Petean, Grigorov, Valdes, Lucan, V. Crețu – P. Anton, Coconașu, N. Crețu – Borza, Costescu
 

 

FC Snagov – FC Ploiești

Snagov: Fl. Olteanu – Al. David, Cozma, Posteucă, M. Florea – Bereșoaie, Al. Radu , Al. Covaciu, V. Dinu I – G. Ene, M. Rădulescu

Ploiești: Miron – Mihalache, Rohat, Orpsal, V. Sandu – Paulinho, Seto, V. Gheorghe, M. Alexe – Damaschin, Lemnaru
 

 

SERIA A II-A
 

 

Drobeta Turnu Severin – CFR Timișoara

Drobeta: Hârsu – Roșianu, Amzucu, D. Ignat, Epure – Crișan,  Gărgălie , Moutinho, I. Păun – Bârză, Jenaru

CFR: Mutu – Goșa, Yamamoto, Geamăn, Bertea – Dudaș, Milosavljevic, Neagoie, D. Rădoi – Pecarov, S. Szekely
 

 

 

Mechel Câmpia Turzii – Dacia Mioveni

Mechel: Szolomajer – Iancu, Husar, Mitrea, Chioran – Perde, Ghenți, Grigoroșcuță, Siecoban – Sancira, Ferdea

Dacia: Ilie – Moșteanu, Olteanu, B. Stoica, Vladu – Enache, Costin, Marinescu, Neagu – Ionescu, Dumitrescu
 

 

Liberty Oradea – ACU Arad

Liberty: Spina – Rus, Salamon, Deaconescu, Ianchuk – Popovic, Iacob, Petrache, Sorian -Cigan, Birtalan

ACU: Pășcălău – Negrita, Aldea, Miculescu, Filaret – Mițiți, Onu, Bota, Iambor – Paina, Luca
 

 

Internațional Curtea de Argeș – Unirea Alba Iulia

Internațional: Pampea – Bold, Matei, Chiricheș, Ciobanu – Străuț, C. Lazar, Răduț, Constantinescu, Frăsineanu – Stoianof

Unirea: G. Rotaru – Bălan, Poverlovici, Bumbac, Bucurica – Foro, Dalbea, Fl. Dan, C. Selagea – Sg. Costea, T. Moldovan
 

 

Universitatea Cluj – CSM Râmnicu Vâlcea

"U" Cluj: Costaș – Suller, Ungurușan, Soporan, Iuhas – Buș, Dolha, Văscan, Țene – Sîntejudean, Băd

CSM Râmnicu Vâlcea: Perianu – Pasăre, C.Dinu, Vișa, P.Goge – I.Popa, Săceanu, S.Popescu, R.Dobre – Stromajer, Câju
 

 

FC Bihor – FCM Târgoviște

FC Bihor: Szasz – Țârcă, Muscă, Șomodean, Sânmărtean – Filip, Baiano – Tomaz, Bucur, Floruț – Lucas

FCM Târgoviște:
Zegheru – B. Popescu, Oană, Moroiță, Necatu – L. Mihai, Boroș, Anton, Ndigwe, Cherchez – Sagna
 

 

Jiul Petroșani – Minerul Lupeni

Jiul: Hotoboc – Răduțoiu, Pintilii, Stancu, Vădrariu – Ilin, Drăghici, M. Gheorghe, Apetri – Gheți, M. Ilie

Minerul:
Ciucă – Zapodeanu, Irina, Vodiță, Kelemen – Dumitra , Nicorec, R. Cristian, Roman – Chițu, Boroiban
 

 

UTA Arad – Arieșul Turda

UTA: Mârne – Toc, Pașcovici, Pocuca, Văsâie – Nădăban, Georgiu, Fritea, Jăpălău – Țucudean, Drida

Arieșul: Pascal – Pașca, D. Miclea, Timar – Bilia, Pintea, Turcu, Dianu – Hardău, Lupașcu, Dâmbean
 

 

Mureșul Deva – FCM Târgu Mureș

Mureșul: Rahoveanu – Savin, Zaiați, Dosan, I. Câmpean – Albinaru, Vajda, Chirciu, Pribac – Bițiș, Militaru

FCM Târgu Mureș:
Botoșer – C. Pop, Gongolea, D. Moldovan, Turcu – Antal, Stere, Ragipovic, Benga – Târnăvean, Gheju
 

Publicat: 10 Apr. 2009, 11:09 Actualizat: 10 Apr. 2009, 16:04 Special
Pe aceeași temă