Echipele probabile

Publicat: 03 Apr. 2009, 09:09 Actualizat: 04 Apr. 2009, 04:52 Special
Echipele probabile

Sâmbătă și duminică se dispută o nouă rundă a Ligii a II-a. www.liga2.ro, partener media al FRF pentru eșalonul secund vă prezintă în exclusivitate echipele probabile care se vor alinia la startul etapei a 23-a. sport.ro va transmite două partide extrem de interesante: sâmbătă de la ora 13.00, în direct, confruntarea dintre FC Ploiești și Sportul Studențesc, iar duminică, de la aceeași oră, înregistrat, CSM Râmnicu Vâlcea – Drobeta  Turnu Severin (meciul va începe la ora 11.00).

 

Echipe probabile:

 

Seria I

FC Buftea  – FC Snagov

Buftea: Oghinciuc – Tomozei, D. Badea, Tutunaru, Marcu – Cr. Vlad, Goșman, Dorobanțu, A. Dumitrescu – D. Păun, Vrăjitoarea.

Snagov: Fl. Olteanu – Covaciu, Posteucă, Florea, Cozma – A. Popa, A. Petrea, Bereșoae, V. Dinu I – M. Rădulescu, G. Ene
 

 

 

ȘTIINȚA Bacău – FC Botoșani

Știința: Coșa – Floricel, Evora, Fl. Matei, Buzea – Duru, Ivașcă, Benga, Ciortea -  , Gh. Badea 

Botoșani: Bordeanu – Patache, Ov. Ciobanu, Tincu, Axinte – Vrabie, Ciornei, Pleniceanu, Șt. Apostol – Ghiceanu, Matei
 

 

DINAMO II București – FCM Bacău
Dinamo II: Matache – Melinte, Goian, Grigore, Simao – Mușat, Marcu, Bucșă, Predescu – Voican, Mendy
Bacău: Hăisan – Mihălăchioaie, Spiridon, Vajou, Codreanu – Dediu, R. Cojocaru, Taban, Boboc – Neagu, Câmpeanu.

 

 

CEAHLĂ‚UL Piatra Neamț – PETROLUL Ploiești

Ceahlăul: Savu – Burlacu, Vițelaru, Forminte, Macovei – I. Bădescu, Cebotaru, Achim, Miron – Tudosă, Cr. Gafița

Petrolul:
Moraru – Odoroabă, Bozga, A. Stoica, Costache – Minciună, Stana – L. Dumitru, Marinescu, Coțan – Arnăutu

 

DELTA Tulcea – CONCORDIA Chiajna

Delta: Olteanu – Petean, Grigorov, Valdes, V. Crețu – Anton, Coconașu, N. Crețu – Șagău, Costescu, Borza

Chiajna: Niță – Pătru, Ciolcă, Stativă, M. Dumitru – Bălașa, Iliescu, Nedelcu, Davragiu, Ciubotariu – Diniță
 

 

CSM Ploiești – SPORTUL STUDENȚESC, ora 13.00, sport.ro

Ploiești: Miron – Mihalache, Rohat, V. Sandu – Crăciun, V. Gheorghe, Seto, Al. Stan – Damaschin, Lemnaru, Șt. Ciobanu

Sportul: Popescu – Ciupe, Patrichi, Lung, Rusu – Costin Gheorghe, Irimia, Ghinga, Ferfelea – Truță, Curelea

 

 

Seria 2
 

 

UNIREA Alba Iulia – UNIVERSITATEA Cluj

Alba Iulia: G. Rotaru – M. Rus, Poverlovici, Bumbac, Bucurică – I. Bălan, Dâlbea, Fl. Dan, C. Selagea – G. Grozav, T. Moldovan
Costea (suspendat)

U Cluj: Costaș – Ungurușan, Szilagi, Soporan, Iuhas – Buș, Dolha, Ionescu, Borza – Sântejudean, Băd
Accidentați: Zeno Bundea, Andrei Cordoș, Lucian Matiș și Răzvan Feneșan
 

 

 

ACU Arad – INTERNAȚIONAL Curtea de Argeș

ACU: Pășcălău – Albea, Lung, Nicolau, Filaret – Mitiți, Bota, Roșca, Iambor – luca. A. dragan

Internațional: Pampea – Bold, Matei, Chiricheș, Ciobanu – Străuț, C. Lazar, Răduț, Constantinescu – Kone, Stoianof
 

 

 

LIBERTY Oradea – FCM UTA Arad

Liberty: Huțan – L. Rus (cpt.), Solomon, Cuciula, Yanchuk – B. Străuț, Chiș, R. Iacob, Sorian – Cigan, Birtalan

UTA: Mârne – Toc, Pocuca, Pascariu, Văsâie – Nădăban, d. copil, Mutulescu, Fritea – D. Mitu, Țucudean

 

 

DACIA Mioveni  MUREȘUL Deva

Dacia: Ilie – Moșteanu, Olteanu, B. Stoica, Vladu – Enache, Costin, Năuiu, Neagu – Cl. Ionescu, Dumitrescu

Mureșul: Rahoveanu – I. Câmpeanu, Dosan, Vârpic, Savin ,– Chirciu, Sătmar, Vajda, Albinaru – Lintaru, Bițiș
 

 

CFR Timișoara  MECHEL Câmpia Turzii

CFR: 
Mutu – Scărlătescu, Goșa, Geamăn, Bertea – Dudaș, Neagoie, D. Rădoi, R. Costescu – Chatti, Szekely

Mechel: Fekete – Perde, Mitrea, Ghentzi, Siecoban – Balmoș, Griogoroșcuță, Luca, Chiorean – Sancira, Fertea

 

 

FCM Targu Mures  JIUL Petroșani

Târgu Mureș: Botoșer – C. Pop, Gongolea, Lupuț, Turcu – Antal, Ragipovic, Stere, Benga, Târnăvean, Gheju

Jiul: Hotoboc – Cruceru, Pintilii, Moldovan, Stancu – Vădrariu, M. Gheorghe, Ilin, Apetri – M. Ilie, Gherți
 

 

MINERUL Lupeni – FC BIHOR Oradea

Minerul: Ciucă – Kelemen, Vodiță, Irina, Zapodeanu – Nicorec, Dumitra, Roman, Bozian – R. Cristian, Chițu

FC Bihor: Szasz – Țârcă, D. Muscă, Șomodean, D. Sânmărtean – Tomaz, Filip, C. Bucur, Floruț – Ayza, Lucas
 

 

FC Târgoviște – FC ARIEȘU Turda

Târgoviște: Zegheru – C. Dinu, Moroiță, Oană , Necatu – B. Popescu, Boroș, Anton, L. Mihai – Sagna, Cherchel

Arieșul: Moldovan – Pașca, Miclea Timar – Tînc, Pintea, Dianu, Pârvu – Harpeu, Lupașcu, Dândean

 

 

CSM Râmnicu Vâlcea – FC DROBETA Turnu Severin, duminică, ora 11.00

Rîmnicu Vâlcea: Perianu – Pasăre, Vișa, C.Dinu, P.Goge – I.Popa, S.Popescu, Săceanu, R.Dobre – Câju, Stromajer

Drobeta: Hârsu – Roșianu, Amzucu, D. Ignat, C. Trofin – Mitic, Gărgălie – Jenaru, Moutinho, I. Păun – Bârză
 

Publicat: 03 Apr. 2009, 09:09 Actualizat: 04 Apr. 2009, 04:52 Special
Pe aceeași temă